Моля за мнение,относно провокирано повръщане.

  • 1 617
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Дъщеричката ми е на 2г и 8м и има склонност към много лесно повръщане.В повечето случаи провокацията е при хранене или веднага след обилно пиене на мляко. При хранене,когато поеме по-голямо парче и не успее да го сдъвчи добре,се задавя и следва провокирано повръщане на фонтан,а при пиене на мляко след изпиване на над 150мл наведнъж.
Почти винаги се случва когато или се разболява,или е вече болна и в повечето случаи свързвам реакцията и с раздразнено гърло или стомах,но не съм съвсем убедена и търся и други причини за реакцията и.
До сега такива случаи имаме при поемане на доста голямо парче праскова,на голяма хапка сандвич с кашкавал/които беше поразтопен/,при изпиване на мляко и веднага след това лягане.
Последния случай,който ме подтикна да ви пиша беше снощи,след изяждане на 2 бр. Данонино и 2 парчета ябълка/нарязани на по-малки късчета/ При едно от последните по-големи парченца се задави и повърна обилно.Веднага след това беше извънредно жизнена и усмихната,а след 15 мин. пожела и изяде с апетит 2 филийки с масло и шарена сол.В момента е в период на възстановяване след настинка,имаше 2-3 дена хрема и лека Т.Успоредно с това изпражненията и са леко размекнати/като гъста каша/ и бежови на цвят/това донякъде го отдавам и на храненето и предимно с млечни продукти в този период/
До момента не съм коментирала тези въпроси с личния и педиатър,но сега започнах да се притеснявам и се обръщам към вас за съвет.
Моля за мнението ви до колко да смятам за нормална тази и реакция и към гастроентеролог ли е възможно да се допитам?
Благодаря Ви предварително за вниманието!

Извинете,че се получи толкова дълго  Embarassed

# 1
  • Мнения: 5 760
Някои деца а и големи хора имат по-силно изразен рефлекс за повръщане. Провокира се от по-голямо парче храна.
При децата това се наблюдава по-често. Повръщането понякога е и първи признак за начална инфекция на гърлото при тях. Това се дължи на лекото увеличение на сливиците и отока от зачервеното гърло, което те усущат и това ги кара да повръщат. Такива деца и доста по-трудно приемат по-едра и груба храна, както и таблетки в по-късната възраст. В голяма част от случаите има и психогенен момент. Добре  е все пак да се консултирате с гастроентеролог, който може да Ви препоръча режим на хранене, който да не провокира повръщания. При повечето деца не се касае за болестно състояние.

# 2
  • Мнения: 455
Благодаря Ви   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт