Да ти падне лампа на главата

  • 2 795
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Прибираш се с неохота вкъщи, защото времето
навън всъщност е по изключение слънчево и не
ти се иска да го подминеш с лека ръка, но тази
ти лека ръка отваря вратата и явно защото го
прави с неохота, бам, загубваш съзнание. Като
се отърсиш, виждаш, че пред тебе се е разбила
лампата, която обикновено си свикнал да виждаш
на тавана на помещението. Но и усещаш някаква
повърхностна болка на главата си. Отвътре само
ти се вие свят и мислите ти се лашкат изоглавено.

Едната ти мисъл е да направиш скандал на хората,
отговарящи за сигурността на помещението. Обаче
другата ти мисъл и тя пъчи гърди - ами ако те накарат
да платиш пораженията на имуществото. Хм, да ви се не
знае и мисли, и лампа, и глава корава. Кое ще надделее?

Ще си извадите медицинско и ще съдите отговорните лица?
Ще изчакате да ви мине световъртежът и ще запалите свещ?
Ще побързате да се обясните в любов някому, защото може
би пък следващата лампа няма да е толкова паянтова все пак?

Друго?

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 18:17 от Liska

# 1
  • Мнения: 2 891
Аз без малко да се удавя пред входа, тъй като бяха изкопали триметров трап в средата на улицата, без никакви обозначителни табели или ограждения,  който бе пълен с ледена вода и покрит с прашляк и листа. Класически капан за късно прибиращи се по тъмната уличка нещастници, които поради злата си участ, не умеят да плуват. Оцелях, плюх вода и изгнили листа, но на ВиК-то им направих такъв скандал, че сигурно още ме помнят. В 7 сутринта отстраняваха повредата.

# 2
  • Мнения: 3 423
Знам, че в български условия е трудно да се
искат компенсации при такива положения, но
все пак някой трябва да носи отговорност и не
може да се подминава току-така подобно нещо.
Ами ако беше влязло дете с нешопски произход?

# 3
  • Мнения: 606
Ще счупя още няколко лампи в околностите.
Да не би да паднат върху някого. Не за друго.

# 4
  • Мнения: 2 891
Лисе, не мога да си го представя дори! Пълни дебили! Всичко се развива в центъра, на Арсеналски и Богатица. Аз самата изживях такъв шок, че 2 часа давах заето. Телефонистът по всички инстанции бе гаджето ми. От два, когато стана инцидента, та до 5 сутринта се разправяше. Аз можех само да гледам в една точка  Tired

# 5
  • Мнения: 2 563
Лисе, не мога да си го представя дори! Пълни дебили! Всичко се развива в центъра, на Арсеналски и Богатица. Аз самата изживях такъв шок, че 2 часа давах заето. Телефонистът по всички инстанции бе гаджето ми. От два, когато стана инцидента, та до 5 сутринта се разправяше. Аз можех само да гледам в една точка  Tired

При подобни инциденти и аз предавам топката на мъжа си. Само седя и гледам как мете пода с хората.

Лиске, бих съдила!

# 6
  • Мнения: 502
    След подобна случка ще седна кротко на дивана,ще си сипя едно и ще разтъркам натъртеното място по главата си. От силния удар ще ми е просветнало в мозъка,ще си кажа-можеше и по-зле,здраве да е! Ако милото е наблизо,ще отида да ме цунка по удареното. И ще се усмихна пак. Grinning

# 7
  • Мнения: 4 892
И трите "Ще", Лиска.  За друго адекватно не се сещам в момента. Но малко след ситуацията, като ми просветне, макар и без наличието на лампа, може би и нещо не толкова адекватно бих направила.
Права сте за българските условия, и за другото сте права. Обаче има едно зависи - чия е лампата и чия главата /това може и буквално, и образно да приемете/. Широка тема, знам.

Ужасна работа. Съчувствам.

# 8
  • Мнения: 183
Ще си извадя медицинско предполагам и ще искам компенсации.
В чужбините хората са по-отворени към тези работи, предпочитат да платят компенсации, от колкото да ги развеждат по дела, които няма да спечелят така или иначе, щом са отговорни за сигурността на даденото помещение, а лампите трескат хората по главите.
Виж в България е друга работа. Макар, че от време на време се случва да остана приятно изненадана от хора, които въпреки пропуска или издънката си в дадена работа или отговорност, са готови да си поемат вината. Рядко, но се случва.

# 9
  • Мнения: 3 423
   След подобна случка ще седна кротко на дивана,ще си сипя едно и ще разтъркам натъртеното място по главата си. От силния удар ще ми е просветнало в мозъка,ще си кажа-можеше и по-зле,здраве да е! Ако милото е наблизо,ще отида да ме цунка по удареното. И ще се усмихна пак. Grinning

Ще се усмихнеш, но следващата лампа
може да падне върху главата на дете!
Или, казваш, тези неща не се повтарят.
Все пак не всяка лампа пада и ако пада,
то не е задължително върху нечия глава.
Мда, статистически погледнато, си права.

# 10
  • Мнения: 3 405
Да и на трите въпроса, Лиске.
Ти какво решаваш да правиш?
Дано не си пострадала много Simple Smile

# 11
  • Мнения: 502
     Тази лампа си е била за твоята глава,няма следваща. Главата ти е здрава,лампата на парчета. Какъв е изводът?   

# 12
  • Мнения: 5 940
Доколкото се познавам ще стоя известно време като изумена. Като се поокопитя, ще запаля свещ и ще звънна на спасителя. А доколкото познавам него, той ще направи последователно описаното най-накрая.
Признавам си пълната пасивност и неспособност да се справям в подобни ситуации.

# 13
  • Мнения: 194
Лиске, мислих, че си с бан.

Съчувствам ти, ако ситуацията не е хипотетична.

Инъче по темата.......хм, какво бих направила Rolling Eyes, може би, след като ме тресне лампата бих взела подходящото решение.

А ако ви тресне саксия от нечий балкон? newsm78

# 14
  • Sf
  • Мнения: 808
Падали са 2 лампи от двете ми страни. Късмет някакъв тогава.

Лампа, значи казваш, с лампион? Извади си медицинско и смело напред, не мисли, че ще ти искат да платиш нещо! Не с тая нагласа!

Мой приятел беше довел до истерия управителите на един супермаркет, защото отварящите се-затварящи с фотоклетка врати са се затворили и той просто мина през едната половина и стъклото се счупи на ситни "капчици" стъкло, слава богу. Че беше заплес, беше  Mr. Green Но си удари рамото и така им се развика, че те вместо да му искат обезщетение за счупеното стъкло, предложиха да го закарат в БП.

Общи условия

Активация на акаунт