въпросче за кашите

  • 1 562
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Здравейте момичета, започваме захранване с каши вече сме подчти на 5 месеца. Днес дадох на Ивайла да опита каша на фризокрем-ориз с царевица мисля че и допадна та въпроса ми е може ли всеки ден да се дава каша и след колко време може да дам друга пр. ябълка и банан и кога да заместя храненето

# 1
  • Мнения: 30 965
Може да даваш всеки ден по-малко, не бързай да заместваш цяло хранене. След време опитай с друга каша, ако няма реакции. Не се притеснявай много. Аз съм ги редувала за разнообразие.

# 2
  • Мнения: 2 131
Аз давах всеки ден каша, да. Някои смятат, че кашите водят до "затлъстяване" /ако, разбира се, изобщо може да говорим за такова при бебетата/. Но категорично Алекс не е пълнеел от кашите.

# 3
  • Мнения: 4 433
Аз не съм давала всеки ден каша,а 2 пъти в седмицата

# 4
  • Мнения: 27 524
Може да даваш всеки ден, да. От кашите не се пълнее, не се уголемяват глави и разни подобни  Laughing Важното е да даваш на този етап безглутенови. След около 4-5 дни един вид, може да преминеш и на друг.
Кашата е млечно хранене, така че спокойно може да измести едно хранене само от мляко  Peace

# 5
  • Мнения: 3 034
аз давам два пъти на ден каша - сутрин и следобяд, но безмлечна и няма да замествам с нея хранене. освен кашата си пие и мляко на двете хранения. кашата я смесвам с плодово пюре и разреждам 4 с.л. суха каша в 30-40 мл мляко, добавям 30-40 грама плодово пюре и така общото кол-во е около 90-100 грама готова каша. останалите 80-90 мл АМ си ги изпива. за затлъстяване не може да става дума, моят син изобщо не наддава повече от кашата.

# 6
  • Мнения: 1 512
Веднъж дневно давам каша ( на този етап все още безглутенови) като замествам едно хранене само от мляко.

# 7
  • Мнения: 493
Аз давам всеки ден каша и още от самото начало замествам с него ядене.

# 8
  • Мнения: 14 472
аз също започнах захранване с каша, оризова и смятам да заместя едно хранене с нея и да давам всеки ден.
после ще въведа елда и овесена каша, но след 6-тия месец.

аз също имам въпрос - за да дам ябълкова каша например трябва ли да съм въвела ябълките?

# 9
  • Мнения: 4 433
аз също имам въпрос - за да дам ябълкова каша например трябва ли да съм въвела ябълките?
Не Thinking

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз давах всеки ден каша Peace

# 11
  • Мнения: 702
Дъщеря ми много обичаше кашите,давах и всеки ден,а понякога и по два пъти,а за напълнямането от кашите мисля,че е индивидуално,Ивайла качваше повече когато ги ядеше отколкото когато пиеше АМ!
Мисля,че спокойно можеш да заместиш едно хранене достатъчно големи сте!
А за това след хранене с каша или зел.пюре да се дава мляко за мен не е правилно!

# 12
  • Мнения: 493
Давах каша всеки ден PeaceНе е напълнял  Peace

# 13
  • Мнения: 228
а как приготвяте безмлечните каши  Thinking

# 14
  • Мнения: 14 472
а как приготвяте безмлечните каши  Thinking

с адаптираното мляко

Общи условия

Активация на акаунт