Ужас-Сепване със звук, кратко спиране на дишането и почервеняване

  • 2 948
  • 22
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Страшно се изплаших!Синът ми е на седмица и както си дремеше ,изведнъж се сепна,спря дъха си и почервеня,разперил ръчички. Shockedкато го пипнах,не реагира.Изправих го и го разтърсих и си стана както преди,дори не се разплака ooooh!Това често срещано ли е и трябва ли да го разтърсвам или само минава?

# 1
  • Мнения: 487
Според мен трябва да се консултираш с педито, аз имам две деца, ама такова нещо не ми се е случвало.

# 2
  • Мнения: 27 524
Нормално е. Дължи се на все още незрялата им нервна система. Синът ми го правеше непрекъснато - при рязък шум, при стресване, при уплаха на сън, при студ... не се притеснявай. Ето, виж го тук, познато, нали?  Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Да!Какъв сладур е  бил твоят бебо!Да ти е жив и здрав,благодаря,че ме успокои.Въпреки това ще звънна на педито утре.Страшно ме плаши това спиране на дъха!

# 4
  • Мнения: 4 784
На мен не ми се е случвало такова нещо.

# 5
  • Мнения: 1 313
И моето бебе се сепваше, точно като на снимката на Блонди, но пък без да е спирал да диша. Най-вероятно е нормално, но все пак се обади на педиатъра, за да си по спокойна.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 840
На сина ми му случи веднъж, но плачеше. В следващия миг пое дъх и изобщо не издиша, а се изви, почервеня и изобщо...втрещих се.И аз го разтърсих, макар че сега зная, че не бива да се прави така.
Тогава не получих задоволително обяснение за това състояние от педиатъра.
Приятелка сподели, че при колики се случвало и че на нейното момче също му било познато.
От друга страна, при твоето дете е по време на сън. Стряскането и разперването на ръцете си имаше име. Много съм се смяла с него. Обаче не съм чувала за спиране на дишането.
Ако даваш мед на детето си под каквато и да е форма - във водата, на залъгалката или както и да е - спри!
Не се шашкай!
Но прочети инфо за Синдрома на внезапната детска смърт, за да се успокоиш.

Консултацията с педиатър е добре.

О, сетих се - това стряскане с разперване на пръстите се казваше Рефлекс на Моро. При всички бебета го има.Блонди прекрасно го е онагледила. Смешно е. И много миличко.
Но при него не зная да има спиране на дишането.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 09:40 от КЛОНКА

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Това се израства , брат ми го правеше , често и чак посиняваше  Peace

# 9
  • Мнения: 4 475
Моят се сепваше, но без да спира дишането. На моя приятелка детенцето на 2-3 пъти направи такива пристъпи, но след като е изпитала болка, малко по-различно от твоя случай. Доста се бяха стреснали, но направиха ЕЕГ и всичко е в норма. Ще го израсте, няма страшно, но задължително се консултирай с лекар!  Hug

# 10
  • Мнения: 27 524
Но прочети инфо за Синдрома на внезапната детска смърт, за да се успокоиш.

Много успокоително  Crazy Simple Smile

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако има спиране за дишането е добре да се консултирате с детски невролог, но ще се надявам да уцелите отпуската на Литвиненко.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 840
Но прочети инфо за Синдрома на внезапната детска смърт, за да се успокоиш.

Много успокоително  Crazy Simple Smile
Недей така!
И без това мнооого мислих преди-и-как да го напиша, че да звучи нормално Rolling Eyes Embarassed

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
Консултирай с е спедиатъра.

# 14
  • Мнения: 1 685
Ако има спиране за дишането е добре да се консултирате с детски невролог
Тук съм съгласна Peace

Общи условия

Активация на акаунт