Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Детето ми е на 3 месеца.Не бързам още да започна захранването,но събирам информация да се насоча как да започна.Имаме все още колики и сме с рефлукс.За щастие пием Фризовом,който помогна повръщането да спре.Проблем ни е акането(1 път на ден).Притеснявам се като започна захранването да не се върнат коликите,а оттам и повръщането,защото повръща когато се напъва от коликите.Бихте ли ми помогнали да си направя схема?
« Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 08:54 от Vivi »
Цитирай

Щом като имате колики и повръщате,съветвам те да не бързаш със захранването.Твърде рано му е на бебока.Изчакай поне до навършване на 5 месеца,когато всичко би трябвало да е отшумяло,така няма да навредиш на стомахчето му.За сега нищо не му трябва освен кърма или мляко.Относно акането,не мисля че бебе което ака по 1 път на ден е запечено.Някои акат и по един път на няколко дни и пак си акат нормално.Важното е да следиш консистенцията на акото-ако е кашаво, значи всичко е ок.
Цитирай
Моето бебо е на 3м. и половина и ака през ден!?Допитах се до педито и ми каза че е възможно,така 4е не се притеснявай!А за захранването аз също почнах но акото и стана зелено така 4е малко ще изчакам със захранването!Как се храните вие ?По колко и какво ядете?
Цитирай

Стара Загора

Изчакайте със захранването поне до 5-я месец Peace
има много схеми за захранване-потърси ги
Цитирай

София

Разгледай тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0, има много теми свързани с различните схеми на захранване, ти си единствената, която знае коя схема е най-подходяща за твоето бебе.
Цитирай

Моето дете, докато го захраня, акаше веднъж на 2-3дни. Не е бил запечен,акото си беше нормално на консистенция. Може едно от първите неща, които въвеждаш, да е тиква, тя действа разхлабващо и децата я харесват. Аз започнах захранването на 5 месеца с пюре от морков на Хип. Ако трябваше сега да започвам, може би щях да започна именно с тиква. Постепенно въведох картоф, тиква, броколи,после плодови пюрета- ябълка, банан, круша. На 6 месеца и половина заместих хранене. Но твоето дете е с рефлукс, може би трябва да се посъветваш с лекар кога и с какво да започнеш.
Цитирай

Акането ви е нормално и дъщеря ми ака 1-2пъти на ден.
За захранването, при това положение след 5-6месец, ако детето покаже че е готово можеш да започваш. При нас положението беше същото с повръщането, но колики нямахме.
Започнах на 7месеца с оризова каша, преминах на зеленчукови пюрета (тиква с морков, тиква с ябълка и т.н. ) после плодовите и накрая месните.
Започва се с няколко лъжици като на 3-4ти ден можеш да дадеш половин пюре, до достигане на цяло пюре (от малките 135гр). След 1седмица вкарваш нов зеленчук, или плод, пак даваш 1седмица и следващият.
Цитирай

Sofia

Какво те притеснява акането? Според мойта педиатърка от 7 пъти на ден до 1 път на 7 дни все е нормално стига консистенцията да е нормална - да не е съвсем водно или много твърдо.
А за захранването - има една книжка "Хранене на бебето" от Лиляна Трифонова - има я по детските магазини и в интернет. Чудесна е и много просто и прегледно со дадени нещата. Аз след като изчетох в нета 1 тон информация и както се сещаш съвсем се обърках сега само книжката гледам. А за времето на захранване моят съвет не слушай никого. Всеки си има собствено мнение по въпроса и не е доказано кое е правилното. повечето деца сами си показват кога са готови. След 3-4 м или когато решиш пробваш ако не става след 1-2 седмици пак и така докато стане.
Успех
Цитирай

София

Какво те притеснява акането? Според мойта педиатърка от 7 пъти на ден до 1 път на 7 дни все е нормално стига консистенцията да е нормална - да не е съвсем водно или много твърдо.
А за захранването - има една книжка "Хранене на бебето" от Лиляна Трифонова - има я по детските магазини и в интернет. Чудесна е и много просто и прегледно со дадени нещата. Аз след като изчетох в нета 1 тон информация и както се сещаш съвсем се обърках сега само книжката гледам. А за времето на захранване моят съвет не слушай никого. Всеки си има собствено мнение по въпроса и не е доказано кое е правилното. повечето деца сами си показват кога са готови. След 3-4 м или когато решиш пробваш ако не става след 1-2 седмици пак и така докато стане.
Успех
Би ли ми казала авторката на тази книга за кое захранване е - ранното или късното? Питам, за да преценя дали да си я купя  Peace
Цитирай

Стара Загора

Би ли ми казала авторката на тази книга за кое захранване е - ранното или късното? Питам, за да преценя дали да си я купя  Peace

Имам книгата от преди три години, препоръчва през втори месец сок. В 4месец млечно зеленчуково пюре на обяд.
Цитирай

Sofia

няма категорично мнение доколкото разбрах. Смисъл схемата е дадена по старата българска школа - от 4 мес, но въпросът е, че схемите са много хубаво дадени. Когато и да почнеш можеш да ги спазваш просто няма да спазваш месеца. Иначе реда си е един и същ. Аз се движа с около месец закъснение но пак си я спазвам като ред и вид храни.
Цитирай

София

няма категорично мнение доколкото разбрах. Смисъл схемата е дадена по старата българска школа - от 4 мес, но въпросът е, че схемите са много хубаво дадени. Когато и да почнеш можеш да ги спазваш просто няма да спазваш месеца. Иначе реда си е един и същ. Аз се движа с около месец закъснение но пак си я спазвам като ред и вид храни.
Благодаря ти! Наистина е важна самата схема, пък вече кой когато си е решил  Peace Ще потърся книгата.
Цитирай

Благодаря на всички за съветите!Много полезни неща ми казахте.Ще си купя и книгата и ще се водя по нея!
Цитирай

София

Как забравих...
http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html
Този сайт е любимият ми за захранване на бебетата! Цитира Световната здравна организация и УНИЦЕФ! Аз се водя изключително по него, там има и примерни схеми за захранване...
Цитирай

BG

Мисля,че е рано за захранване.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора