Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Varna

Някой знае ли дали таласемия мажор има някакви симптоми и до кога е възможно да не се разбере,че детето е болно от нея?
Цитирай

по света и у нас

Здравей,аз лично съм с таласемия минор,за мажор не зная много,но прочети тук или се разрови с гугъла http://www.globusnews.net/index.php?option=com_content&view= … rawe&Itemid=2
Цитирай

Няма ли да помогне чая от коприва, тя има много желязо ?!
Цитирай

Под синьото небе и топлото слънце...

Някой знае ли дали таласемия мажор има някакви симптоми и до кога е възможно да не се разбере,че детето е болно от нея?
ако се съмняваш пусни на детето изследвания!
Цитирай

Varna

Изследвания ще пуснем и на нея, и на мен и на таткото,но той ще се прибере след месец.Надявам се да е с таласемия минор.
Цитирай

вкъщи

До колкото знам при таласемията няма дефицит на желязо. Даже е опасно да се взима понеже не може да се усвоява и се натрупва.
Стискам ви палци за тестовете. Ако излезе, че имате нещо се посъветвайте непременно с хематолог.
Пропуснах да кажа- някъде из нета четох че таласемия мажор налага много чести кръвопреливания и общо взето няма как да не се открие много много рано (предполагам в първите дни след раждането).
« Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 22:56 от Mirche-Nemirche »
Цитирай

не съм док, но май се изследват: ПКК+ДКК+Морфология Еритр.+РЕТИКУЛОЦИТИ+СУЕ; Електрофореза алкални хемоглобини; билирубин, тест на родителите.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.