Малко съвети и опит при захранване

  • 1 197
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,
Знам, че има писано много по темата, но ми се иска ако може всяка от вас да сподели накратко опита си със захранването-кога, какво първо, последователност, дори и производители /марки/.Моята бебка е на 4 месеца.Храним се 6 пъти по 140 млл АМ Розов Хип и тежи почти 7 кг.Все още има колики-не постоянно и не с такава продължителност, но ги има.Много съм затруднена как да започна, кога и с какво.Също много са различни и съветите на педиатрите.Консултирах се с гастроентеролог и тя ме посъветва да захранвам след 5 навършени месеца, педиатъра път ме кара да започвам.Наистина бебка отскоро взе да се буди около 3.30-4.00 ч много гладна при условие, че последното хранене е било около 23.00 часа.Моля, ви нека всяка сподели своя опит накратко.Благодаря

# 1
  • Мнения: 5 940
Не бързай, изчакай поне коликите да свършат. Увеличи количеството мляко, ако смяташ, че не й стига.  Синът ми също започна към четвъртия месец да се буди нощем. Докато искаше да се храни по това време, го хранех. Отказа се сам към деветия-десетия месец, не помня точно.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изчакай още малко.Увеличи количеството АМ  Peace

# 3
  • Мнения: 14 471
за мен най-правилно е не да се гледат месеците (но при всички случаи след навършени 4 месеца) а готовността на бебето.
признаците са:
пие повече от литър адапте на ден
изчезнал е рефлекса на избутване на езика
теглото от раждането се е удвоило
бебето може да седи с малко помощ
върти главата си за да покаже, че не иска храна

# 4
  • Мнения: 493
Захраних Тони на 5мес и 10дни Peace,като беше изцяло на АМ.
Просто видях,че тогава беше готов за нов вид храна,гледаше ни как ние се храним с отворена уста и така...
Щом още имате колики,мисля,че не трябва да бързаш,изчакай поне докато наварши 5 мес Peace
Просто сама ще прецениш кога детето е готово за захранване Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 3 742
4мес. и половина е една добра възраст за захранване според мен.Ние тогава започнахме зеленчуковите пюрета.След един месец-кашите.Сега ще видим на консултацията какво ще ни посъветва педито.Според мен следват месните пюрета.Ние сме на Ганчев.

# 6
  • Мнения: 1 512
След като все още имате колики изчакай още малко със захранването.Поне до 5 месец.Иначе каква марка пюре ще избереш зависи от тебе.Ние сме на Хипп,Гербер,защото другите на ги долюбва.Иначе започни със зеленчуково пюре напр.тиква или морков.

# 7
  • Мнения: 502
щом си водила детето на гастроентеролог трябва той да ти е дал подрона информация за захранването, както и схема. всяко дете е индивидуално разбира се и при всяко захранването протича различно. дъщеря ми имаше проблеми със стомахчето, водихме я на гастроентеролог още в 4 месец, 1 месец беше на нисколактозно мляко и чак в края на 5 месец почнахме постепенно захранване с оризова каша. гастроентероложката ни направи схема за захранването и аз я следвах изцяло. първо въведох кашата, след това почнах зеленчуковите пюрета и така.
от моя опит с пюретата мога да кажа че на Гербер повечко ги ядеше зеленчуковите, но аз вземах и на Хипп защото имат по-голямо разнобразие.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен пробвай. Не е казано че като почнеш веднъж трябва задължително да продължиш. Като не стане ще спреш и сред 1-2 седмици пак ще опиташ. Аз започнах (по съвет на педиатърката) от 40 ия ден със сок, но не стана. Пресен сок и до сега не могат да пият, дразни ги. После на няколко пъти пробвах, но коликите се засилваха. Реално ги захраних малко преди да навършат 4 мес с плодово пюре. Още имаха колики, но вече не им се засилваха от пюрето. След 10 дни им дадох и  зеленчуково. На 5 м каша, на 5,5 месо и на 6 м риба. От миналата седмица ядат глутен, така че вече горе-долу всичко са яли.
Така че кога и точно с какво - опитвай то детето само ще си покаже кога му е време и какво понася най-добре. Всичко е индивидуално.

# 9
  • Мнения: 382
Здрасти, Адри. Както ти казах, ние вече пием по 30 мл ябълков сок. Педито препоръча още на месец и половина, но аз изчаках до навършване на 2 месеца и тогава започнах. След два дни, като навършим 3 и половина месеца, ще започнем с пюренцата. Пиша ти и схема за захранване, която намерих в Нета.

http://www.predainatatak.bg/news/about83.html

Поздрави и целувки.

# 10
  • Мнения: 22 343
Ама на първа страница вече има няколко теми за захранване, но както и да е. Може да се чете малко повече.
Щом имате колики изчакай до 5-6месец. Аз захраних дъщеря ми на 7месеца.
Схемата беше оризова каша, зеленчуково пюре, плодово пюре, месно пюре. Давах ХИП и много рядко Бебевита.

# 11
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
И аз съм на мнение че трябва да изчакаш докато отминат коликите но както ти си прецениш.Нищо не ти пречи да пробваш с плодово пюре първо и малко-4 до 6 лъжички да видиш как ще реагира стомахчето.Ние започнахме на 4 месеца с леки колики но нямаше начин защото тои мина литър мляко на ден и беше гладничък.Започнах със зеленчуково пюре от морков,после морков с картоф,сега сме на тиква..Но му давам по половин бурканче на обяд,като стане на 6 месеца тогава ще му заместя обедното хранене.

# 12
  • Мнения: 493
Аз захраних сина си в 3 месец с плодово пюре,като го давах между храненията като десерт.В 4-ти месец започнах с зеленчуковите пюрета,само на Хипп и Ганчев му давам.

# 13
  • Мнения: 257
Изчакай още малко.Увеличи количеството АМ  Peace
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 288
Щом има колики изчакай да минат и тогава започвай. Недей да приемаш на сляпо всичко от педиатъра, аз сгреших като дадох сок и върнах коликите!
Иначе ние започнахме с зеленчукови пюрета, не ги искаше, правих почивка една седмица, после плодово дадох, но тъй като не замества хранене след още една седмица дадох и каши. Сега вече и месце хапва, само дето му растът зъби и нещо апетита значително му намаля.

За буденето нощем увеличи количеството АМ, както са ти казали или в краен случай слагай безглутенови бишкоти на прах на Плазмон, за да издържа цяла нощ  Peace Моя сладур на 4 месеца и половина изпиваше по 180 мл АМ

Общи условия

Активация на акаунт