По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 43 987
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 112
няма ли да е по-добре да стане не6то като 4ат или да си направим общ скаип

# 271
  • Мнения: 48
Petia 007 не мога да чета и говоря обаче ако ти трябва нещо за превод моят мъж ще помогне.

# 272
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Привет и от мен!

Мнго сте изписали, сега отивам да чета по-подробно, че само попрегледах.
Ние по цял ден сме навън, че правим последни приготовления. Дребният е най-доволен от това положение, щото е голям любопитко. Днес спа само 40 мин в количката, останалото време е на ръчички, върти глава непрекъснато, как не го заболя врата незнам. В количката возиме покупките, та да не я бутаме празна. Mr. Green

Наде, родена съм в Оряхово на Дунава, да. Баба ми и дядо ми, лека им пръст, живееха в едно село наблизо. Майка ми е изкарала последните месеци от бременността си там. А пък аз имах най-прекрасните летни ваканции. Grinning
Като стана въпрос, искам да похваля община Оряхово. Забележителна организация имат. Няма да се налага да ходя дотам. Ще пратя заявлението по интернет, ще внеса 5 лева такса по сметка на общината и ще ми пратят дубликата по пощата след 3 дни. Освен това са страшно любезни. Сто пъти ги тормозих по телефона с разни въпроси, държаха се с мен все едно съм любимият им клиент.Изключително съм доволна.

Утре ще дойда на срещата. Много се радвам, че ще ви видя.
Малкият се разбуди.
Поздрави на всички! Hug

# 273
  • Мнения: 1
дъждец, аз съм от друго мислещите за любовта и връзките!   няма ли 4увства, страст и огън, тлеенето(уважението, свикването, нагласянето на характерите и идването на любовта после) топли слабо! а при тях ( мактубските), страстите си горят на друго ниво, скътанко от ветрец и хлад и запазени във времето!аз съм твърдо против уредените бракове, нещо не успявам да видя щастливи двойки на база такъв брак, по-скоро съм оплаквателно бюра за такива, моят  мъж споделя същото от мъжка страна и казва,4е затуй всеки си е хванал по една любовница тука и се мисли за полигамията и узаконяването й , поне втората да е по любов, хахаха! #Crazy
а
Но съм склонна да вярвам, че всяка една от нас би създала щастливо семейство и с друг мъж, ако не бяхме срещнали точно сегашния, а някой друг. Просто се изисква лоялност, търпение, компромиси, отговорност към институцията 'брак'.


е, така си бях лоялна аз много години! с лоялност оба4е не се живее, децата са първите,които го усещат! а и не затова сме на тази земя, а да сме щастливи за нас, за себе си, така и на другите ще даваме по-доброто от себе си !може и да не съм права, но това от моят житейски опит! а за шега ли,не знам но досега  любов и финансово безгрижие не успях да спрегна под един знаменател, все едното или другото са 4ислител или знаменател!днес у4а нещо и съм на мат. вълна, сори! Mr. Green


Марси, позволи ми да се усъмня, че познаваш всички семейства на света с уговорен брак. Laughing За щастие аз познавам много такива които са супер щастливи и при много от тях пламват точно тия чувства за които говориш. В Пакистан и любовниците и полигамния брак са рядкост. Във всеки случай са много по-малко разпространени отколкото  в арабските страни. В арабските страни също е в различна степен, в зависимост от местните нрави и култура.

Относно второто удебелено - искам да попитам нещо. В западния свят има много повече изневери, разводи и любовни триъгълници.Ако приемем последното за полигамен брак (то си е полигамна връзка), тогава какво е обяснението ти за тези явления в западното общество? Нали всички са се взели по любов, никой не им го е наложил, от какво бягат?

# 274
  • Мнения: 1
Момичета, по повод дискусията за любовта имам чувството, че може да се заформи някакъв глупав спор, затова искам да се изясня, точно какво мисля по въпроса, като се надявам, че няма да го направя по-объркано.

Исках да кажа, че не мисля че има нещо обективно наречено ‘любов’. Има по-скоро представа за това какво представлява любовта и тази представа зависи от мноог фактори, най-вече обществото в което живее човек.

Искам да припомня недалечното минало на България. Нашите баби и дядовци не са сменяли средно по 7-8 гаджета докато намерят истинската любов, нали? Не са сменяли втори, трети, девти  докато намерят този, с който си подхождат, духовно, сексуално, интелектуално,по навици, по хобита, по любима храна и т.н. ...И все пак колко от нас имат впечатлението, че баба и дядо не са били щастливи един с друг? Просто тогава така са ставали нещата и само един поглед хвърлен скришом на седянката, пред селската чешма и т.н, е бил достатъчен да разпали тъй наречената ‘любов’ и да започнат планове за сватби. Нима това е различно от азиятските уговорени бракове?

Сега обаче е немислимо само след един поглед да почнеш да почнеш да планираш сватбата си. Тоест изменила се е представата за любовта и за това кое ще направи живота ти щастлив.

По същия начин е било и в западна Европа,преди браковете са се уговаряли. Сегашното положение на нещата е едва от последните има няма  стотина години и не мисля, че имаме право да твърдим, че някой не е щастлив, само защото ние живеен в различно общество и нещата при нас стават по различен начин. Мисля, че от тяхна гледна точка лесно може да се заключи, че ние сме нещастните – прехвърляни от един на друг, разбити сърца, раздели, самота, и я намерим, я не намерим великата любов...

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 19:59 от Monsoon_rain

# 275
  • Мнения: 206
Marsy, Monsoon успокойте топката, винаги ще има щастливи и нещастни хора с уговорените бракове и обратно голямата любов може да направи много семейства щастливи до края на живота и много семейства нещастни. Няма общи правила в тия неща... Не навлизайте в полемика, която може да доведе до излишно напрежение във форума. Като цяло това, което обсъждате е интересно стига да има толерантност към мнението на другите, защото ако тук сме 20 жени в момента със сигурност всяка една мисли различно...И за уговорените бракове, и за полигамията, и за браковете по любов или по необходимост...
В края на краищата поне при нас сега всеки само може да направи избор, но само преди 2 поколения време уговорените бракове са си били традиция и тук, хората са гледали другата рода до 9 коляно, разведените или вдовиците жени са били щастливи ако някой ги поиска, не че ги чака весел живот, но тогава жена без мъж е било голямо теглило, не че с мъж е било песен. Баба ми на която съм кръстена е починала на 36г. от калпав селски аборт, оженила се е за дядо ми -  тя вдовица с едно дете и той вдовец с 2 деца, още 3 преродени... След смъртта и той пак се е оженил... Каква ти любов...сигурно тази дума въобще не се е използвало, каква ти романтика... ниви, животни и деца...

# 276
  • Мнения: 206
Хе, хе Монсун още малко и щяхме да се сблъскаме  newsm44 newsm68 smile3506  love001

# 277
  • Мнения: 1
Надя, писали сме по едно и също време почти едни и същи неща .

Да, смятам че си много права, затова съм категорично против генерализирането, за каквото и да било....гледни точки бол на тоя свят.

# 278
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дъждец, не оби4ам да болдвам, но съм казала "около мене",  не оби4ам обобщенията, а най-малко пък лицемерното показване на щастие пред обществото! просто хората в света на уредените бракове се възпитават по специфи4ен на4ин,(това от пряк контакт, разговори) те знаят, 4е ще се омъжат за избран от семейството и от това следва по-разли4но поведение! някъде фактът ,4е е омъжена жената  се демонстрира  с особена гордост и се държи на показността пове4е!!не съм казала ,4е няма доволни от брака си, важно е ценностната система и какво се о4аква от един брак и какво се прави за да се запази !май е свързано пове4е с кой какво иска да прави с живота си и колко дава от себе си и колко о4аква от другия!
 за нашите из европа, ти колко си 4ула,4е се женят по мактубска  любов, немалко се женят заради съвсем разли4ни при4ини! кой от скука, от интерес, от погрешно прибързване, или .......каквото още измислиш!затова има ромео и жулиета!  а за  полигамните връзки- и на това съм се нагледала, мисля,4е е до усещане и как се 4увства в семейството си 4овек!няма гаранция за никой и животът си те4е с една дума,от там насетне сме си ние!
споко няма да правим дискусия, минаваме на манджите и памперсите, за да няма бан! айде, като да е по темата с отглеждане на децата казвайте бабешки рецепти от вашите райони, да сверя 4асовника и може да открия нещо да помогне съвместно с химията на малката!


# 279
  • Мнения: 3 215
Марси,ето тема за лекуване на кашлица по бабешки: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276060.msg6846584
Ако някой може да ми обясни как се слага линк с името на човека,който да препраща директно към мнението му,а не просто към съответната страница,където се е представил, да ми помогне, моля.Иначе ще трябва да се обърна към Дивиана за помощ. Готова съм с новата тема,но за тези линкове не съм съвсем сигурна как да ги поставя  newsm78 А и вече ме мъчи лош главобол  Crazy

# 280
  • Мнения: 206
Шехи по-добре я питай, поне ще е изпипано професионално Wink а за зъбчето много съжелявам... дано имате добри зъболекари там иначе трябва да те пращаме при евадам, едно от нашите мами тя има кабинет в Смолян ако не се лъжа Simple Smile
Марси забравила съм бебешките рецепти, но пак ще се върна към минали истории как са гледали бебета. Сигърно всички сте чували за това как са правили топче бабите ни от хляба и са го увивали в ленен плат и са го напоявали с вино и това нещо се е давало на бебетата като залъгалка и да спят, че да не пречат на кърската работа Simple Smile
Когато родих Елена и тя имаше проблем с настинка, моята баба все и правеше компрес с урина и трябва да призная, че помагаше. Тя никак не ги харесваше тези антибиотици, баба ми де. За кашлица правеше дупка в картоф и я запълваше със захар и като се разтопеше захарта даваше и това сиропче. И с другите ми деца е използвала нейните бабешки рецепти и много се карахме затова, щото ме беше срам и от хората  да казвам как си лекувам децата Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Сега за внуците едва ли ще давам акъл по този начин. Има толкова съвременни методи...
Споделете някои от бабините си рецепти ако имате такива. Сигурно и в арабския свят има такива лекове
Никой нищо не казва за една виртуална среща  hit

# 281
  • Мнения: 3 215
Наде Laughing да чукам на дърво, зъбите ми са си ок.Казах Главобол  Mr. Green Знам,че има и сред нас оправни, като Манел например - тя в миналата тема даде идея как да стане,но аз не се задълбочих достатъчно,пък нея сега я няма  ooooh!
Момичета, пускам новата тема и си лягам. Утрото е по-мъдро от вечерта. Ще го мисля тогава  Peace
Заповядайте:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338889.new#new

Общи условия

Активация на акаунт