Скандинавска 5-та тема

  • 16 305
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 786
рали, не се притеснявай, много хора правят тази грешка, ама не е толкова фатална.
Чудо голямо   bouquet
Явно е станала доста популярна грешка и ми се струва, че може и да ви добавят официално към Скандинавия накрая  Wink

дидич, ами добре си дошла  Hug
Как е при вас? Simple Smile
Вчера четох един виц, в който един норвежец се шегуваше, че би било идеално, ако Норвегия граничеше с Исландия на запад и с

Рали, още ли не е дошла зимата при вас  Mr. Green
Тук е есен, жълто-оранжева, много красиво.
През ден вали, колкото да полива тревата, но пък захладня.
Сутрин и вечер без топли ръкавички си е студеничко cold
Особено с този постоянен вятър.

Марги "от ваште", а?  Heart Eyes
Много се радвам, че темичката ви живна, помня като влезнах тук първия път имаше само една-две потребителки, които бяха доста отчаяни, че няма никой, с който да си говорят.
А сега сте се събрали цял футболен отбор  Sunglasses

Ще мина да ви видя довечера пак   bouquet

# 16
  • Мнения: 69
Не се притеснявай толкова. То гледам , че въпроса със Скандинавската ви принадлежност е спорен...........така, че. newsm78
Ами как да е времето тука...................гадно е. От вчера. ВАЛИ ВАЛИ и пак ВАЛИ.  Wear Umbrella
А беше толкова хубаво, такова слънчице имаше. Ама така ще е . Зима иде.  coldАз какво очаквах.

Айде Усмивки от мен  Laughing

# 17
  • Мнения: 35
Рали, не се притеснявай толкова - грешката не е фатална! Нали ти казах - ние сме им "протегнали една ръчичка" горе, на картата вляво.....та може и ние да се "мушнем" към скандинавските държави по тоз повод!
Опита ли бисквитения сладкиш?

Дидич, добре дошла при нас!

Щастливче, една от тези тези отчаяните в първата тема бях и аз - имах много голяма нужда да си поговоря с някой, който е по-наясно с живота във Финландия......А сме "футболен отбор" благодарение и на вас с Винцето! Много е хубаво като сме повече - много по-весело и забавно е! Heart Eyes
По този повод - Винце, къде си миличко?

А ние вчера тръгнахме в такава гадна мъгла за Пори, че направо не ми се караше.....Обаче към Куопио като пекна едно слънце! Ама за сметка на това пък тази сутрин в Пори вали - явно ние си водим дъжда от севера..... Wink

# 18
  • Мнения: 2 786
Марги  Hug
Досега бях навън с една друга българка в нашия град - такова хубаво време е, слънчице пече, няма вятър, съседите ни даже са налягали по тревата да се препичат (не по бански, разбира се).
Дано се задържи така повече време  Grinning
Ти, марги, взе ли си гумените ботушки :Р
Аз тъкмо си взех и времето се оправи  Joy

# 19
  • Мнения: 35
Щастливче, аз си имам от миналата пролет гумени ботуши, че като си съсипах едни страхотни кожени в калищата и......А онези червенките са ми много на сърце, ама за сега няма да ги взимам, че има други работи за купуване. Wink
И тука днес е пекнало едно слънце! Времето е направо страхотно и сега ще излизаме на разходка, че кой знае до кога ще е такова.

# 20
  • Мнения: 3 634
Ако толкова ви притеснява заглавието, дайте да го сменим.

# 21
  • Мнения: 312
Марги мерси за рецептата. Не съм успяла все още да го направя сладкиша, бях доста заета напоследък (то си и личи по липсата на участие в темата  Crazy), но днес ще го направя  Peace
МОФ може да смениме заглавието на темата,защо не. Може всеки да даде някакво предложение. Ако искате дори  може да го правиме това всеки път като наближиме 15-та "страница".
didi4 ами кво да ти кажа, това време тук е направо откачено. Ако днес вали и е студено,утре може да понапече. Иначе зимата е дошла направо, аз отдавна съм вече със зимното си яке.
Винце къде си мило?

# 22
  • Мнения: 10
sweet_puppy1103,  за съжаление не познавам финско-български преводач, съжалявам че не мога да съм ти полезна Sad

А заглавието си е идеално за мен Simple Smile Финландците, както и българите, казват "в Европа" като че ли е нещо, от което те самите не са част, именно защото се чувстват част от Скандинавия, говорила съм си с финландки на темата. Техническите подробности са подробности Wink

# 23
  • Мнения: 35
Рали, мисля, че целия дебат за заглавието е малко излишен и определено не е чак толкова голям проблем.  Нали сме се разбрали - тук всички сме северни снежинки и това е достатъчно! Wink

Разбирам те с липсата на време, важно е да намираш по 5 минутки да се "отбиваш", само да знаем, че всичко с теб е наред! Heart Eyes

Дано да стане сладкиша! После ще чакам да кажеш отзиви за резултата....  chef
Ралииии, дойде ли ми поръчката, слънце, че нямам търпение! Да ми се обадиш като дойдат, да кажеш дали са хубави! Praynig

Винце, ти къде се загуби миличко? Липсваш ми, да знаеш!

А ние днес ходихме до Uusikaupunki - времето беше страхотно, слънчево и топло, моята си бг-фризьорка ме подстрига, наприказвахме се едно хубаво, разходихме се.....изобщо, беше пълно удоволствието!

# 24
  • Мнения: 3 634
Няма ли мами тука около Турку?

Margihr, вие как така от единия край на Финско та до другия в Uusikaupunki? От това и ми дойде на акъла да питам дали има някой тук в околностите на Турку.

# 25
  • Мнения: 2 786
Винцето днес много заета, чухме се по телефона, но да се надяваме, че ще намине довечера  Sunglasses
Дойде ли зимата при вас?
Тук днес направо като зима  cold

# 26
  • Мнения: 69
Лелеееее, като ви слушам и аз се намръзнах. Тука пък не е толкова студено 15 градуса е дори и слънце днеска имаше ама много духа.
Блазе ви , че си имате българска фризьорка. То и тука може да има ама аз не знам. Ако някой е чувал нещо да направи реклама  Party

# 27
  • Мнения: 312
В Хелзинки днес беше горе-долу топло (около 10 С) и бяха организирали нещо като лунапарк  Party Ех, блазе им на децата Mr. Green
Марги не е пристигнала още поръчката ти,а и ще оставя удоволствието да си отвориш пакета лично  Wink Очаквам да дойде утре или най-късно във вторник и веднага ще ти пиша. Сладкиша и днес не ми се отдаде възможност да го направя.
Дидич ти в кой град си? Знам,че в Стокхолм винаги е с малко по-топло отколкото в Хелзинки. Аз идвах през април и беше като,че ли значително по-топло.
МОФ ти познаваш ли други българи в Турку?

# 28
  • Мнения: 69
Ами бях доскоро в Стокхолм, а сега от около 2 седмици съм в Гьотеборг.

# 29
  • Мнения: 2
и за мен няма значение как е заглавието,това,което Марги каза (северни снежинки) ми звучи добре  Party
аз съм си основно вкъщи,така че времето не го усещам много,но напоследък в провинцията ми замръзват краката в гумените ботуши,макар че ги нося с дебели чорапи.предполагам, че е нормално,но все пак като видях на снимка в бг колко е слънчево и топло още,а тук съм забравила какво е слънце напоследък  Cry

Общи условия

Активация на акаунт