С какво се чисти надраскано от МАРКЕР върху стена?

  • 10 467
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Мами, с какво се чисти надраскано с обикновен маркер върху бяла стена (няма тапет)  Crazy

Въпросът ми е дали знаете за някакъв препарат?!  Praynig

Или единствения изход е да се поизмие някак си и да се боядише отново. Което (боядисването) засега искам да се избегне ...

Точно за две минути малкия (3 г) успя да го сътвори на стената на хола, аз бях отишла до другата стая, а то си гледаше уж филмче  Crazy и уж сме ги обяснявали тези неща 100 пъти ...

# 1
  • Мнения: 238
Да не те отчайвам ама при нас художническия период още продължава. И ние имаме подобен проблем и се нареждам и аз за съвети  ooooh!
Само 1 стая в къщи все още не е "засегната" и то защото го излових когато тъкмо посягаше  #Cussing out Хем е голям, хем сме сеобяснявали, карали, наказвали, шляпали и няма и няма!  Ей онзи ден пак намерих нова  "красота" в неговата стая с химикал. Почвам разправия и питам "Защо?!" и той "Извинявай, мамо! Повече няма да правя така!". Е какво му се казва на това?! Вече са примирих, а боядисвахме миналото и това лято.

Извинявай, че не дадох съвет по проблема  Confused

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Боядисва се наново. Grinning

# 3
  • Мнения: 4 784
С бял спрей не може ли да се замаже положението?

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 844
Въобще не съм го чистила, при нас е тапет и в скоро време ще ги сменяме,
но стана повече от година си стоим с украсата  Simple Smile.

Единствения вариант е да го боядисате, но щом засега не става, когато -тогава  Peace,
 кво толкова - деца имаме все пак  Grinning

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Боядисване  Wink.Аз съм изтъргвала с ножче петънца такива малки , но упорити с ножче-бръснарско , но отдолу е същия цвят стена.Така го оставих докато боядисаме.По-добре наранена стеничка-леко естествено , а не дупка като кратер  Laughing отколкото с черни петънца  Peace.Успех деца да са ни живи и здрави   Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591

Май няма друг начин. Може да пробваш със спирт или ацетон, но вероятно просто ще направиш по- голямо петно.

# 7
  • Мнения: 872
Маркерите са на спиртна основа,обаче дали върху латекс ще даде резултат - не знам  newsm78. Иначе съм чистила маркер със спирт от бюрото и от играчки.

# 8
  • BG
  • Мнения: 1 900
Май няма такъв препарат.

# 9
# 10
  • Мнения: 625
Точно преди около 6 месеца синът ми нарисува една лимузина,ама в истинските и тазмери с черен маркер.Първо пробвах с ЦИФ-препарат за съдове,поизбледня,но не изчезна.После няколко пъти почистих с лакочистител и накрая с белина.Е,лимузината си остана,но след белината значително избледня.Накрая разбира се боядисахме.Това е от мен Peace

# 11
  • Мнения: 4 496
Аз "скрих" един ...ъъъ...кран  с бяла блажна боя. С четка за боички, точно по контурите, лекичко.  Laughing

# 12
  • Мнения: 207
Шкурка  Peace Сваляш най-горния слой латекс и се молиш маркера да не е проникнал навътре. Успех  newsm10

# 13
  • Мнения: 238
Шкурка  Peace Сваляш най-горния слой латекс и се молиш маркера да не е проникнал навътре. Успех  newsm10

Аууууууу! Гениална идея! Утре хуквам да търся дребна шкурка - при моливите и пастелите трябва да проработи... за химикала ще видим, а за фулмастерите явно остава боядисване  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 257
Ако латекса е миещ  забърши го с мокра кърпичка ако е обикновен обаче незнам маи ще ти се наложи наистина да боядисваш

Общи условия

Активация на акаунт