Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стара Загора

Здравейте мили мами!
От няколко дни съм много озадачена и се чудя какво да правя. Нормално ли е при захранване акото на бебето да се промени?
Започнах да захранвам 6 месечния си син преди две седмици с пюре от тиква и не бях забелязала да има някаква промяна. Но от няколко дена въведох спанак и броколи. Забелязах че акото стана по-тъмно и е доста гъсто?!? Нормално ли е това? Повод ли е да спра пюретете за известно време и да го оставя само на кърма?
Цитирай

Според мен си е съвсем нормално все пак си въвела нормална храна.
Цитирай

София, Младост 2

Съвсем нормално е да има промени в цвета и консистенцията. Няма нужда да спираш захранването - внимавай обаче да предлагаш повече течности на бебето. Знаеш, че след захранването трябва да се предлага вода - обикновено децата се съгласяват да пийнат няколко глътки по време на храненето с пюре, тъй като им е гъстичко.
Спанакът и броколите е хубаво да са малко по-нататък в захранването, когато стомахчето на детето посвикне.
Цитирай

Стара Загора

Много ви благодаря за отговорите Smile Определено вече съм по-спокойна.
Цитирай

София

Колкото повече напредваш със захранването, толкова акито на бебето заприличва на нашето Smile
А цветът се влияе от вида на храната: морков - оранжево аки, спанак - зелено аки Smile
Цитирай

Стара Загора

След захранването акото на бебчето се променя-нормално е
Цитирай

софия

Нормално е, защото стомахчето още не може да преработва добре храната и тя излиза горе-долу във вида, в който  е  поета. Затова , когато яде моркови и пипер  е червено, а като яде спанак е тъмнозелено.
Цитирай

гр. София ОК 2

Колкото повече напредваш със захранването, толкова акито на бебето заприличва на нашето Smile
А цветът се влияе от вида на храната: морков - оранжево аки, спанак - зелено аки Smile

Peace
Цитирай

Разград

Нормално е. Не се притеснявай. С всяка нова храна ще виждаш промяна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.