Наистина ли бебето ми е толкова дебело?

  • 1 597
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 107
Мамчета,
вчера се оказа, че синът ми е качил 1 кг. за 21 дни /и е пораснал с 6 см. от раждането/. Иначе се роди с нормално тегло - 3250. Педиатърката каза, че адски много е наддал и пораснал, следователно - не повече от 6 хранения на ден  Sad
Не мога да си представя как ще го оставя да се дере от глад - много е лаком, никакви чайчета и водички не могат да го залъжат, иска само цицата, често през 2 часа и половина + задължително нощем.
От друга страна се притеснявам да не е опасно за здравето му да дебелее с такива темпове... А от трета страна - нормално ли е изобщо да се ограничава кърмаче на 1 месец newsm78
Има ли други мами на бързорастящи дебеланчовци, които да ме успокоят  Praynig?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не му разбирам особено, по принцип зная, че е съвсем нормално на наддават много новородените, обаче да ограничаваш кърмаче не бях чувала. Shocked
Иначе моето шошенце наддаваше с повече от килограм в първите месеци.. Но на ръст не чак толкова.
Да не би да има някаква разлика в ръстомера между родилното и педиатъра? Нашето педиатър беше споменала, че се получавали такива разлики (не знам как!)...
Щом бебе е доволно, щастливо и охолно и най-вече иска да се кърми, не би трябало да има пречка за това. Хората се чудят как да угоят бебетата, пък тая дофтор препоръчва диета. ooooh! На едномесечно бебе. Crazy Ъ, ако има съмнения за изследва някакъв хормон примерно, ама диета.. Sick
Кърми смело, много добре го даваш даже. Пу, пу!
Бъдете здрави! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3 379
Глупости, моят Гого първият месец качи 1250 гр  и 5 см, вторият още 1200 гр. и 6 см. Никой не ми е казал, че е дебел, нито пък аз съм се съмнявала...

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
О, това да ти е проблема Grinning
1 кг на тази възраст е просто супер - нито много, нито малко. Педиатърката ти явно е от онзи вид, който не е на особена почит тук Twisted Evil
Не обръщай внимание на такива изказвания...нормално е дори кило и половина, а историята познава и 2 за месец Wink
Щом е само на кърма и не получава добавки, няма от какво да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 1 722
Моят мъник първият месец качи 1,400, вторият- 1,150 ... сега не знам колко, но пак си похапва много повече от 6 пъти + нощно.

# 5
  • Мнения: 6 243
Главата му на тоя педиатър е дебела!
Имам десетгодишен син, който сега е кожа и кокали. Като бебе качваше по 1 500 г през първите три месеца след като се роди. След това намали на едно кило месечно. Сега нито е дебел, нито нищо. Съвсем нормален темп си има детето ти - вместо да те поощрят, че наддавате хубаво, те седнали да ти препоръчват диети за новородено. Как им иде на умовете такова нещо Shocked

# 6
  • София
  • Мнения: 10 291
A... ето ни и нас с Али дето наддаваше първите месеци с по 1,250кг.  newsm78 Много се притеснявах в началото, ама все се успокоявах с това, че детенце е само на кърма  Laughing
В момента сме 10,800 на годинка, а на 4м. бяхме 8кг.  #Crazy не се притеснявай, най-добре се ограничава бебо след като се захрани. При нас след 6ия месец. Просто внимавах с калоричните храни и и давах плодове и зеленчуци колкото пожелае.
Радвай че детето ти не е злоядо, толкова лесно се гледа бебче, което не трябва да дебнеш с лъжицата  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники качи 1.800 първия месец EmbarassedВтория и третия пак по над кило-кило и 200 SadСтрашно беше - нямаше врат, нито колене, нито лакти EmbarassedПък после си се оправи...Не се притеснявай толкова!

# 8
  • Мнения: 280
Ами и моята мома първите месеци качваше така стремително на кила и сантиметри. Но това си е съвсем нормално - както са споделили и другите майчета.
Няма за какво да се притесняваш, кърми си бебчето да порасне голям и силен мъж!!  love001

# 9
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
... Не мога да си представя как ще го оставя да се дере от глад - много е лаком, никакви чайчета и водички не могат да го залъжат, иска само цицата ....
Хей това сякаш аз съм го писала  Laughing
Благовест за първия месец качи 1,350 кг. от изписването и 7 см. Shocked И из си помислих че сантиметрите на педито и тези от родилното нещо различно мерят, но УВИ! Втория месец качи 1,500 и още 7 см.  #Crazy Сега си имам 6 кг. слонче  Laughing Прилича на четиримесечните бебета в парка  Laughing 

Педито каза да огранича калориите като не слагам захар във водата, но той и вода не пие. Аз за всеки случай му приготвям водичка със савсем малко чай колкото да го ходсладя малко, но той не изпива и 50 мл. в най-горещите дни, а в повечето случаи съмсем не я иска. Човека си иска цицата и това си е! И аз му я давам какво да правя, все пак е само на кърма  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 46 437
Ники качи 1.800 първия месец Embarassed.......

И София качи 1.800 кг. първия месец и 4 см., втория 1.100 кг. и след това се нормализира. Не сепритеснявай толкова  Wink никога не съм я ограничавала  Party

# 11
  • Мнения: 4 629
Нормално ми се вижда за 1ви месец. Аз на твое място не бих намалила кърменията

# 12
  • Мнения: 1 072
Боже, боже, това некадърните доктори са голяма напаст.

# 13
  • Мнения: 1 771
Крис първия месец качи 1,950кг и 8см, а сега вече е към 8кг и е 69см. Водихме го на ортопед и когато казахме надоктора, че е много голям колкото 6-месечно бебе той ни каза, че забранява да го сравняваме с други бебета и да си яде колкото иска. Щом е на кърма няма проблеми да си яде колкото му е сладко, а като започне да лази бързо ще свали кг. Ниесме само на кърме и нищо друго, само от време на време в горещините може да пие по малко вода. 


Нормално ми се вижда за 1ви месец. Аз на твое място не бих намалила кърменията

НЕ те съветвам детето да го подлагаш на каквати и да е диета-
Нека малкия мъж си вземе това количество от което има нужда и успех.

# 14
  • Мнения: 473
Моят син и до днес се движи в горната граница по килограми. Първите два месеца качваше по 1,500 кг и с по 6 см. После понамали малко качването. Сега - на 1 г. и 2 м. е 13 кг. Laughing но какво да правя - детето си хапва и си има завиден апетит. Аз разбира  се много внимавам каква храна предлагам - домашни каши, никакви бисквити, солети,хляб,захар и тям подобни, така че съм спокойна. Детето ми е много жизнено и енергично и въпреки кг. си проходи на 10,5 месеца.

Пфу, а тези лекари вече ми идва да ги гръмна.
Малко off: по повод лекарите - на близка приятелка педиатърката и казала вече да дохранва- бебче на 1 м.,защото кърмата й не била хранителна #2gunfire #2gunfire #2gunfire- ей вярвайте ми - писна ми!!!

Общи условия

Активация на акаунт