какви витамини?

  • 4 211
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 814
С първата си бременност и аз пих Матерна.
Сега мисля да пия само фолиева киселина.

# 61
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Фолиева к-на пих до края на 4 месец и от 5  месец  сиропчето Хип Натал Актив.

# 62
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 435
Pre-Natal на Jamieson  и фолиева киселина. Даже сега и като родих имам още малко от опаковката и продължавам да ги пия.

# 63
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Аз пих O'mami

# 64
  • Мнения: 1 336
Много съм доволна от Hipp Natal. И досега ги пия.

# 65
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Филиева киселина ( когато не забравях  Mr. Green )

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 101
"О, мами" пих до самото раждане

# 67
  • Мнения: 367
Пих Pre-Natal,но само 2 пъти в седмицата,съвременната медицина отхвърля вече това тъпкане с витамини.По -скоро са "за" за пълноценнотои разнообразно хранене и като добавка,2 или3 пъти седмично витамини!Фолиева киселина си пиех до края на бременността и след това докато кърмих Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Фолиева к-на пих до края на 4 месец, 1 месец пих антиоксидантите Неоксид и от 5-6 месец  сиропчето Хип Натал Актив.

На мен ми предписаха Неоксид, като гледам май не са много популярни. Rolling Eyes То не са и типични витамини за бременни, а антиоксиданти. Та сега се чудя дали да ги гълтам. newsm78 На тях пише, че предозирането на вит. Е може да доведе до увреждане на плода. Някой знае ли какви са допустимите норми и в какво се съдържа вит. Е?

# 69
  • Мнения: 88
Аз пих Hipp Natal. Изпивах едно шишемце, после почивах две седмици и така. И моят лекар ме съветваше да не пия и да се храня разнообразно, но какво толкова разнообразие през зимата и по 8 часа на работа, пред компютъра. След 4 месец започнах да ги взимам. До тогава пиех само фолиева киселина.

# 70
# 71
  • Мнения: 493
фолиева киселина и пресни плодове. Peace

# 72
  • Мнения: 95
Нека не се заблуждаваме. Синтетичните витамини под формата на таблетки, сокчета и тн не са манна небесна. Дори наистина може и да са вредни. Но...Наистина ли вярвате, че храната която ядем може да ни набави всички необходими ни витамини, минерали и други ценни вещества. Освен ако не смятаме нитратите и торовете в плодовете и зеленчуците за такива. Или антибиотиците в млечните и месните продукти. Да точно така - месото и млякото идват от животни захранвани с генно модифицирани и обогатени фуражи и редовно ги блъскат с антибиотици и хормони. Дааа...днешните крави в големите стопанства не си пасат ей така на свобода заедно с кравата на Милка в екологично чистите Алпи. Освен може би кравата на дядо ви еди кой си от селото ви еди кое си...но нали не вярвате че той с едничката му, или две кравички гледани екологично пълни суперите с мляко и месо. Всичко, което ядем за съжаление в по-голямата си степен ни вреди отколкото помага.
За това не се заблуждавайте, а приемайте комбинирани витамини ако искате по време и след раждането да бъдете здрави и пълноценни, със здрави зъби и хубави коси. Вашето бебе взима малкото което си набавяте от бедната ни на ценни вещества храна и за вас не остава почти нищо.
Дано не съм прозвучала крайно, но който мисли обратното в по-голямата си степен смея да твърдя, че е голям оптимист.

# 73
  • Мнения: 1 219
аз съм твърдо против синтетичните витамини NaughtyПовечето майки вече са те посъветвали правилно-пресни и сезонни плодове и зеленчуци.Балансирано хранене и месо.Иначе докато бях бременна в бг и на мен ми бяха предписали Центум Матерна,а в щатите пиех( не по собствено желание Sad)Prental vitamince и отделно само Желязо.

# 74
  • Мнения: 564
Само фолиева киселина  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт