Лунна диета - 14.10.08, 23:02

  • 5 198
  • 112
  •   1
Отговори
  • Банкя
  • Мнения: 823

ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА:14.10.08,23:02ч
 И СВЪРШВА НА:15.10.08,23:32ч.

Според учените лунната диета влияе не само върху приливите и отливите, но и върху различни процеси в човешкото тяло. И това е  така поради факта, че голяма част от организма ни е съставен от вода. Затова много диетолози препоръчват регулация на теглото, според фазите на луната.

Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се приемат само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни. За разнонобразие пийте различни видове билкове чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а защо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.

Не забравяйте по време на диетата да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Има няколко възможности/варианти за спазване на лунната диета:

1. за 24,5 часа по време на фазата;
2. в рамките на 3 дни, като се започва 24 часа преди началото на фазата и се приключва 24часа след края й. През допълнителните 2 дена може да се консумират и плодове;
3. за 4 дни по примерна диета на съфорумка, която започва 3 дни преди фазата и включва самата фаза като 4-ти ден (препоръчва се да се прави само веднъж в месеца) - примерно меню:

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билковчай с лъжичка мед.


Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара. Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол. Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

Всички фази на луната можете да откриете на http://www.astrohoroscope.info/moon.htm или http://www.beinsadouno.com/astro/moon_phases.php                                                                                                     
                                                                               
Фазата е Пълнолуние

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Акси,благодаря за новата тема   bouquet
Този път ще съм тридневка и се надявам на чудесни резултати Party

# 2
  • Мнения: 564
Здрасти и от мен в новата темичка  Hug Много ми допадна лунуването, страхотно е!!!! ( въпреки, че в момента си хапвам топъл хляб, но е заслужен  Crazy )
И аз съм тридневка от 13-ти съм на линия  Peace Тогава съм и на работа, което улеснява процеса съвсем, само дето ще съм люта, зла и ГЛАДНА госпожа за студентите си  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Здравейте Дами,

Включвам се и аз към тридневките. Hug

За 3 дена -0.100  Cry
Дали е дало отражение това, че предните пъти съм сваляла по 1.5-2.5  ooooh!

 Thinking Възможно  Thinking Особенно, ако нямаш много за сваляне... И аз ще съм ОТНОВО тридневна следващата фаза, адски съм доволна, смъквам си стабилно, без да връщам  Party Party Party
А, дали не си в МЦ или да ти предстои? Wink

....това да ме успокои ли трябва Mr. Green  Mr. Green  Възможно ли е?Аз както споделих мисля, че нищичко не свалих. Confused

И при мен първият път нямаше особен резултат, втория имаше по-сериозни постижения и сега третият ми път бая тлъстинки ми разкара  Peace Според мен организма се настройва постепенно към лунуването, така, че опитай пак и пий повече течности  Peace

# 3
  • Мнения: 1 142
Акси ,newsm51 smile3501

# 4
  • Мнения: 1 234
Хооп, и аз на фаза пълнолуние  Simple Smile Последният път останах доволна, иска ми се тридневно да го направя, но брат ми е рожденник из тези дни точно и незнам дали ще успея, та да не се каня много...

# 5
  • Мнения: 2 199
Записвам се ама както е тръгнало  Stop Embarassed

# 6
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Акси Златна си! Hug

Фетица Благодаря за успокоението - аз не мисля да се отказвам. Simple Smile
Както казах и аз тридневна....само малко главата ме по наболява, ама....Е, аз хапвам и честно казано оскъдно - само 2 млека и салата за целия ден. Peace

# 7
  • Мнения: 3 312
записвам се за 3 дни , но имам здравословни проблеми и мисля да ги изкарам с плодове и 3 те дни  Rolling Eyes  вие как мислите  Thinking

# 8
  • Мнения: 242
записче!!!!любима фаза    bouquet

# 9
  • Мнения: 406
черен шоколад , ако не ти е добре, може би наистина ще е по-добре да изкараш и трите дни на плодове... Дори и за здрав организъм тридневното лунуване си е изтощително, а ако се разболяваш или си болна ще си забавиш оздравяването...
Лично мнение, но мисля, че и другите мислят като мен...

Айде и аз се записвам за тридневка... Събра ми се доста време нережимност и едно лунуване ще ме вкара в релси... Пък като ще е гарга - да е рошава... Първи и трети ден на фрещове, самата фаза на вода и кафенце...  Peace

# 10
  • Мнения: 493
И аз се записвам за 3 дни , дано удържим ....
Досега не съм лунувала ама съм гладувала и повече от 3 дни така че 6те издържа надявам се макар , че воля напоследък нямам много

# 11
  • Мнения: 33
Здравейте дами,

и аз планувам да се впиша в редиците за 14-ти. Ще ми е за пръв път, но звучи добре и се надявам да има резултат. В момента японувам като последния ден от първата седмица ще ми е в понеделник и мисля няма да е проблем да лунувам на следващия. На всичкото отгоре МЦ ме изненада днес, а не както се очакваше на 15-ти, така че се надявам да уддържа фронта.

# 12
  • Мнения: 3 312
Smile!    bouquet

# 13
  • Мнения: 535
Този път и аз съм тридневка  Wink

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ще се постарая и аз да съм с вас този път. Дано да успея!  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 4 052
Отговарям ви в тази тема:

А, дали не си в МЦ или да ти предстои? Wink

Предстои след 5-6 дена това ли ще да е причината  newsm78

...
....това да ме успокои ли трябва Mr. Green  Mr. Green  Възможно ли е?Аз както споделих мисля, че нищичко не свалих. Confused

100%, момичета Peace
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И аз, имам намерение да се пробвам и тази фаза Simple Smile

# 16
  • Мнения: 352
Записвам се за 3 дни.Първи и трети обаче + плодове Simple Smile
Успех на всички   bouquet

# 17
  • Мнения: 78
Здравейте лунички и честита нова темичка Hug Hug Hug и аз като другите мисля да съм тридневка Peace много силна воля и много свалени килограмчета ви желая  bouquet  bouquet и дано издържим Praynig че после да има да се хвалим.....

# 18
  • Мнения: 2 199
Tова ли е фазата в която най-много се отслабва?
Аз имам такъв апетит, че  Embarassed
Надявам се като мине МЦ да сваля по повечко  #2gunfire

# 19
  • Мнения: 2 803
Записвам се  за 24 часа. Peace

# 20
  • Мнения: 123
 Mr. GreenЩе се пробвам и аз с вас Peace

Не съм спазвала какъвто и да е режим цяяяяло лято Embarassed.Добре,че не съм качила кг с тези сладоледи Joy
Зимата пълнея ooooh!
Ще взема мерки по отрано...

  newsm78 Значи три дни-започват от утре така ли?

# 21
  • Мнения: 78
да койта ще прави тридневката (там със сокчетата и чайчетата) трябва да започнем от утре че в сряда да ни се падне водният (4 ти ден) Успих на всички лунички и на тридневките много Hug Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 564
Mr. GreenЩе се пробвам и аз с вас Peace

Не съм спазвала какъвто и да е режим цяяяяло лято Embarassed.Добре,че не съм качила кг с тези сладоледи Joy
Зимата пълнея ooooh!
Ще взема мерки по отрано...

  newsm78 Значи три дни-започват от утре така ли?

Аз мисля, че от Понеделник се почва тридневката  Thinking Peace

# 23
  • Мнения: 1 290
И аз така мисля  Peace

# 24
  • Банкя
  • Мнения: 823
При толкова много тридневки мисля че и на мен ми е време да се пробвам. Пък и нали не кърмя вече. Wink

Тридневката, за която говорят и спазват повечето момичета тук, започва в понеделник вечер и свършва в сряда вечер - това е вторият вариант за лунуване, който съм описала в първия пост.
4-ридневното лунуване е свързано със спазване на диета, описана по-горе, а не просто плодове и фрешове. То би следвало да се започне още от тази вечер в 23:02. Peace

Мислех, че съм го обяснила ясно, но нещо пак стават обърквания. Rolling Eyes
Ако някой има предложения, как да станат ясни начините на лунуване, моля да ги сподели. Hug

# 25
  • Мнения: 564
Акси,мила, супер ясно си го обяснила  Hug Дори не е нужно да се чете особенно задълбочено, перфектно си е  Hug

Ако пък ти се занимава, можеш да сложиш нещо мега еламентарно с големи червени букви:
ТРИДНЕВКА- ДЕНЯ ПРЕДИ ФАЗАТА, САМАТА ФАЗА, ДЕНЯ СЛЕД ФАЗАТА - ПОСТ, МОЛИТВА И ФРЕШОВЕ  hahaha  hahaha hahaha

Но наистина не смятам, че е необходимо  Wink Mr. Green Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 672
Хайде и аз да се запиша, макар че още не съм решила дали за 24 часа или за 3 дни.  newsm78 Имам още малко време. Успех на всички.  Peace

# 27
  • Мнения: 123
 HugАкси,благодаря!
Разбрах Peace
   Thinking Ще пробвам 4дни,да видим ще успея ли...
Изгубила съм тренинг с диетите  hahaha Joy #Cussing out

# 28
  • в белята
  • Мнения: 536
Айде и аз във вашия отбор.От опит глава не боли,може само за банкета да съм с нови дрешки Praynig Praynig Praynig.започвам с тридневката т.с. от този момент съм на чайчета,медец и фрешчета.Стискайте палци. Praynig Praynigуспех на всички Praynig Praynig Praynig

# 29
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Ще пробвам тридневка, днес и вдругиден на грозде, във вторник - на вода.

# 30
  • Банкя
  • Мнения: 823
Имам чувството, че става някакво объркване, затова да обясня - лунната фаза започва вторник вечер, тоест сряда трябва да сте на вода, а от днес вечерта до утре вечер и от сряда вечер до четвъртък вечер и на плодове. Peace

# 31
  • София, България
  • Мнения: 2 222
 Peace

# 32
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
настройвате ли се тридневки? Grinning
Та значи:
от 13.10 - 23:02 до 14.10 - 23.02 вода, плодове, фреш
от 14.10 - 23:02 до 15.10 - 23:32 вода и мисля фреш Лунуване
от 15.10 - 23:32 до 16.10 - 23:32 вода, плодове, фреш

Искам да попитам - аз ужасно много пишкам....да знам течностите, но да не се натоварят бъбреците нещо...знам ли? Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 123
 Течностите са благодат за бъбреците Peace

GrinningВчера бях на 4 ябълки и две круши.Нямах възможност за чайчета,затова пих айран.А вечерта изпих голяма чаша прясно мляко с малко мед-е не мога без сладко Rolling Eyes
   Днес ще видим...

  bouquet Успех на всички  Hug

# 34
  • Мнения: 311
Момичета и аз ще се пробвам, само един ден обаче - 24 часа. Следващата фаза обаче ще я докарам до 3 дни, постепенно до 4. Дано сваля излишните мазнини.
Успех на всички дами!   bouquet

# 35
  • Банкя
  • Мнения: 823
Искам да попитам - аз ужасно много пишкам....да знам течностите, но да не се натоварят бъбреците нещо...знам ли? Rolling Eyes
Като консумираш само течности и то вода и чайове (тоест без разни захари и други гадости в тях), ти помагаш на бъбреците ти да се пречистят, защото изобщо не ги натоварваш. Това се познава и по факта, че пишкаш все по-бистро. Peace

# 36
  • Мнения: 406
Ами мисля, че то това е идеята. Да си прочистиш организма.

Бъбреците и като цяло отделителната система принципно са си филтър за токсините.  А и след като не се приема никаква храна, е нормално да се увеличи приема на течности, защото дори и да не го осъзнаваме, с храната приемаме също голям процент от необходимите ни течности... А повечето течности, карат бъбреците да заработят малко по-усилено и да прочистят организма от вредните вещества...

Едит: След като си пуснах мнението се замислих... Хубаво говорим за повече течности, но пък от друга страна не бива и да се прекалява.... Нормалния прием на течности в ежедневието е средно около 2л. - 2,5л. на ден, като има хора, които пият по-малко, но някои пият и повече (аз например пия средно по 3л. течности на ден)... По време на лунна диета се увеличава приема на вода, но до колкото знам, прекаляването с водата може да доведе до намаляване на количеството на натрия в организма, което може да бъде и опасно...

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 10:38 от Smile!

# 37
  • Мнения: 406
В този ред на мисли, намерих няколко статии в интернет, посветени на приема на вода и на видовете вода, която пием:

Цитат
Какви са физиологичните функции на водата?

Водата не е един от макронутриентите, но е също толкова важна за здравето. Водата се счита за незаменим хранителен източник, защото трябва да се консумира от външни източници за да задоволи нуждите на обмяната на веществата. Приблизително 60 – 70% от нашето тегло е вода. Водата е катализатор на множество незимни реакции включително тези, включени в храносмилането, абсорбция, транспорт и метаблизам. Също така водата е необходима на бъбреците за улесняване изхвалянето на отпадни продукти вън от организма. Помага също за смазването на ставите, предпазва вътрешните органи и поддържа нармална телесна температура. Недостатъчен прием на вода затруднява клетъчната функция чрез предизвикването на електролитен дисбаланс, намаляване на обема на плазмата и невъзможност за регулирене на телесната температура.

Кои фактори, вляят на наличността на вода в организма?

Повечето индивиди не консумират достатъчно количество вода докато не настъпи момента, в които усещат жажда. В този момент обаче телесните течности са намалели доста под нивото, необходимо за нормалното функциониране на тялото.
Средно, нашето тяло губи 2 – 2 1/2 литра вода на ден. Загубата се увеличава при:
• Физически упражнения
• Топло време
• Ниска влажност на въздуха
• Голяма надморска височина
• Диета, богата на фибри
• Консумация на напитки, съдържащи кофеин и алкохол

Защо набавянето на достатъчно вода е важно?


Водна недостатъчност
Ако тялото загуби 10% от водните си запаси, нормалното функциониране на организма е нарушено. Симптомите включват:
• Объркване
• Виене на свят
• Слабост
• Мускулни крампи
• Изтощеност
• Нередовен сърдечен пулс
Загуба на повече от 20% от водните запаси е опасно за живота. Симптомите включват:
• Повръщане
• Болка в мускулите
• Делириум
• Припадък
• Кома
• Смърт

Токсичност на водата? Нима водата е може да ни навреди?

Ако вода се консумира в изключително големи количества, кръвната плазма (течната част на кръвта) се увеличава, докато нивата на натрий в телесните течности намаляват. В такива случаи се развива състояние наречено „хипонатриемия”. Случва се когато нивата на Натрий в кръвта са изключително ниски и води до неблагоприятни ефекти за организма и дори увреждане на някои тъкани. Може също така да засегне мозъчната и сърдечната функции както и функционирането на мускулите.
Колко вода трябва да се пие?

За да се предпазим от дехидратиране трябва да приемаме приблизително 2.5 – 3 литра вода на ден, включително тази която идва с храната и напитките. Минималното количество течност, което замества загубата на вода при средно ниво на физическа активност е 2 литра.

Ето няколко съвета за увеличаване приема на вода:
• Дръжте шише с вода на бюрото в работата
• Дръжте кана с вода в хладинлика в къщи
• Носете бутилка с вода когато излизате от вкъщи
• Премини на декофеинизирани кафе, чай и газирани напитки вместо такива, съдържащи кофеин
• За всяка напитка, която съдържа кофеин изпивайте една чаша вода
• Изпивайте по една чаша преди всяко ядене
• Поръчвайте вода в ресторанта

Интересни факти:
• Една чаша вода подтиска среднощния глад при почти 100% от хората на диета, показва университетско проучване
• Липсата на вода в организма е причинител №1 на дневната отпадналост
• Проучване показва, че 8-10 чаши вода на ден могат да намалят значително гръбначните и ставните проблеми при 80% от хората, страдащи от тези проблеми
• Само 2% загуба на телесни течности може да предизвика недобра краткосрочна памет, проблеми с елементарна математика и затруднява способността за съсредоточаване в компютърния монитор
• Пиенето на 5 чаши вода на ден намалява риска от рак на дебелото черво с 45%, намалява риска от рак на гърдата с 79% и риска от рак на пикочния мехур с 50%


Иточник: Mahan, L.K. and Escott-Stump, S. Krause's Food, Nutrition & Diet Therapy, 10th ed., 2000.


Цитат
Как и колко вода пием?



Повечето хора си представят съвсем ясно негативните последици от тежкото обезводняване (дехидратация) - топлинен удар, гърчове и т.н. Оказва се, че и постепенното и леко обезводняване представлява опасност за здравето. Недостигът на вода буквално "изстисква жизнената енергия", води до виене на свят, чувство на умора и раздразнителност.
Известната вашингтонска диетоложка Сюзан Клайнер смята, че постоянният недостиг на вода в рамките на 1-2% от телесното тегло (т.нар. лека хронична дехидратация) в дълготрайна перспектива може също да повлияе зле на психическата и физическата работоспособност, състоянието на мускулите и на здравния статус като цяло.
Водата заема около 2/3 от теглото на възрастния човек. Правилното функциониране на всички системи на организма, от образуването на енергия до мускулните съкращения и "смазката" на ставите, зависи от процеса на хидратация.

Как да се поддържа водният баланс?

Стандартната препоръка включва 8 чаши по 250 мл дневно. Те обаче могат да се окажат и недостатъчни. Д-р Клайнер препоръчва да се повиши тази доза до 9 и дори до 11 чаши, тъй като всекидневно се губи същото количество течност и тази загуба трябва да се възстанови. Клайнер не смята, че видът вода (чешмяна, минерална, кладенчева или газирана) е от значение. По-важно е да пиете вода, чийто вкус ви харесва, тъй като основната причина за недостатъчния прием на вода според нея е неудовлетворителният й вкус. С две думи, пийте само вода, която ви харесва.

Доктор Клайнер предлага да си изработим схема за пиене на течности, паралелно с хранителния режим. Това е пример за подобна стратегия. Тя обаче се отнася за хора със здрави сърца и бъбреци и намиращи се в зона на комфорт при оптимални климатични условия.
- изпийте чаша вода при събуждане, а после редовно през целия ден
- винаги дръжте бутилка или чаша вода около вас
- консумирайте свежа храна, богата на течности (като плодове и зеленчуци например), при петкратно хранене ще получите 4 чаши вода дневно
- пийте разнообразни напитки, натурални сокове, билкови чайове. Тези напитки влизат в общия воден баланс.

Внимание! Някои напитки водят до загуба на течности - употребата на повече от три богати на кофеин (теофилин) напитки и алкохолните напитки усилват загубата на течности.
- изпивайте по две чаши течност два часа преди физически упражнения и по 100-150 мл на всеки 20 минути тренировки. При силно интензивно физическо натоварване, траещо повече от един час, за предпочитане са специални "спортни" напитки с глюкоза и електролити.

Лекарите не препоръчват приема на големи количества течности по време на хранене. Това трябва да стане 30 минути преди или час след хранене. Приемът на прекомерни количества течности, особено по време на физически упражнения, намалява количеството на натрия, което може да се окаже и опасно.


Източник: Daily Health News

Цитат
Изберете си вода



Човек трябва да пие между 1,5 и 2 литра вода на ден. Много лесно звучи, но когато се изправите пред огромния брой минерални води в магазина, ситуацията се усложнява.

В България имаме изключително разнообра­зие от води с различно съ­държание на йони и обща­та минерализация. Едни могат да се консумират ежедневно и неограниче­но, други се пият по опре­делена схема с лечебна цел.

Ако пиете минерална вода, специалистите препоръчват редуване на водите. Целта е, както организмът да си “отпочине” и да се избегне натрупването на минерали, така и тялото ни да не привиква към ползите, които получава от минералната вода.

За съжаление тази препоръка се тълкува неправилно и повечето хора заменят една марка минерална вода с друга.

Такова редуване на водите е безсмислено – организмът не може да си отпочине, тъй като макар и с различен състав като количество минерали, повечето минерални води съдържат еднакви като вид вещества.

Затова всички минерални води трябва да се редуват с неминерална – чешмяна, трапезна или изворна вода. Поради факта, че качеството на водата от чешмата не е толкова високо, а трапезната вода е допълнително обработвана, за предпочитане е редуването на минералните води да се прави с изворна.

Най-голямото преимущество на изворната вода (като тази на Девин, например) е, че съдържа много по-малко минерални вещества като желязо, флуор, хлор, натрий и затова е подходяща за всеки, без да е необходимо да се редува с друга вода.

Това е добра новина за майките с малки деца, особено до тригодишна възраст. На тях не се дава минерална вода, защото организмът им не е укрепнал и бъбреците не трябва да се претоварват с обработването на минералите.

Колкото по-ниско е съдържанието на натрий във водата, толкова по-добре. Тези соли благоприятстват задържането на течности в организма, което може да доведе до проблеми с артериалното налягане и/или до появата на отоци. Добре е съдържанието на натрий да е под 40 мг/л.

Повечето минерални води , които могат да се купят в магазините у нас, са нискоминерализирани, т.е. до 500 мг/л, което ги прави напълно подходящи за всекидневна консумация.

Когато общата минерализация на водата е над 1000-1500 мг/л, те могат да се пият само по строга схема, предписана от лекар, за определени заболявания.

За малките деца изискванията са много по-строги. Те не трябва да пият вода с обща минерализация над 120 мг/л (0.12 гр/л) и съдържание на натрий над 20 мг/л (0.02 гр/л.).

Минерализацията и състава на всяка вода можете да прочетете на етикета на бутилката.


Източник: http://www.tialoto.bg

Цитат
Колко минерална е минералната вода - един педантичен поглед на потребител

Когато ви кажат "минерална вода" какви са вашите асоциации? Марка? Или продукт? А може би извор? Ако не сте фен на здравословното хранене ще учудите на предлаганото разнообразие в търговската мрежа:

Натурална минерална вода
Изворна вода
Трапезна вода
Натурална минерална вода – естествено газирана
Натурална минерална вода – догазирана с газ от водоизточника
Натурална минерална вода – газирана
Натурална минерална вода – напълно дегазирана
Изворна вода – газирана или трапезна вода – газирана
Сода

Малко теория с цел по-грамотни потребители

За да бъде продавана в търговската мрежа всяка минерална вода трябва да притежава сертификат от Министерство на здравеопазването за удостоверяване, че водата имайки постоянни физико-химически и радиологични свойства, е подходяща за питейни цели. Номерът на този сертификат, се отпечатва на етикета на всяка бутилка и обикновено има следния формат: “МЗ 25/01.01.2010”, т.е. Министерство на Здравеопазването, номер на лиценза и дата на издаване. Освен това, изворът, от който се бутилира водата, трябва да има разрешение за ползване чрез концесия.
Много от производителите на бутилирани води в България добавят още три основни сертификата към етикетите си, с цел доказване на качество на предлагания продукт. Сертификатите ISO 9001:2000, ISO 14001 и Институт “Фрезениус” дават различна информация, те не са взаимозаменяеми или еднозначни.

Сертификатът ISO 9001:2000 показва, че бутилиращата компания е въвела серия от стандарти за добри практики в производството, система за осигуряване на качеството, както и гарантира за наличието на трета страна, инспектираща спазването на тези стандарти. Препоръчително е да се купуват води, маркирани с ISO 9001:2000 поради гарантираното качество на крайния продукт.

Сертификатът ISO 14001 дава информация, че производителят на бутилираната вода е спазил определени екологични стандарти, свързани с опазването на околната среда. Този сертификат означава, че производителят спазва законодателството, намалил е до минимум влиянието на производството върху околната среда (вода, почви, вредни газове) и постоянно работи по подобряването на производството си в тази насока.

Сертификатът от Институт “Фрезениус” показва постоянност на състава на извора и е свидетелство за международно признание за натурална минерална вода. Този сертификат не е обвързан с качеството на самата бутилирана вода, а с нейния извор и състав.


ВОДИ И ИЗВОРИ


Горна баня (сондаж 4) - сертификат ISO 9001/2000 + Фрезениус

Водица (сондаж Р-2)

Девин (сондаж C-5) - сертификат ISO 9001/2000 + Фрезениус

Девин (сондаж В-5) - сертификат ISO 9001/2000 + Фрезениус

Девин Изворна (Балдаран) - сертификат ISO 9001/2000 + Фрезениус

Банкя (сондаж 1ХГ)- сертификат ISO 9001/2000 + Фрезениус + ISO 14001

Хисаря

Хисар (извор 7)

Хисар (сондаж 7)

Хисар (Чобан чешма) - сертификат ISO 9001/2000 + Фрезениус

Хисар (Банчето)

Пирин (Баничан)

Aqua Diva (Белово C3, МС6)

ThornSpring (Трънска Банкя) - Фрезениус

Преподобна Стойна (сондаж 236, Разсадника)

Предела (Калугерица)

Велинград (С-5, Горски пункт)

EVA (Преподобна стойна, Разсадника)

Ice Breath (Драгойново-9) - Фрезенус

Четете внимателно етикетите

Етикетите на бутилките трябва да съдържат информация за вида на водата, наименованието на водовземното съоръжение и находището, наименованието на мястото на бутилиране на натуралната минерална вода, данни от физико-химичния и химичния анализ на водата, определящи характерния й състав по сертификата – съдържание на аниони, катиони и микроелементи, номерът и датата на издаване на сертификата, данни за приложена обработка и др.


Внимание! Подвеждащи твърдения върху етикетите

Върху етикетите и бутилките на някои води има определени твърдения, които са непроверими или целят да заблудят потребителя, като направят продукта по-привлекателен. Няколко примера за заблуждение в тази посока:

„ThornSpring“ („Хидрокопм“ ООД) ползва символ на майка, кърмеща дете и твърдението „Подходяща за ежедневна консумация. Без ограничения“, в една по-късна версия на етикета се виждат и анимационни герои;

„Банкя“ („Минерални води – Банкя“ ЕООД) ползва етикет, показващ анимационен герой „Рики“ и твърдението „Подходяща за ежедневна употреба за деца и възрастни“;

„Девин – изворна вода“ („Девин“ АД) ползва символа на Българска педиатрична асоциация и твърденията „Може да се пие ежедневно“, „Улеснява майките в приготвянето на бебешки храни“.

Други търговски марки ползващи по един или друг начин твърдението, че водата е подходяща за ежедневна употреба са „Пирин“ (“Тя То Той” ООД), „Хисар“ (“Малакови” ООД), „Велинград“ (“Акварекс-В” АД), Водица (“Водица ботълинг” ООД) и „Хисар“ (ТПК “ХИСАР”).

Няма натурална минерална вода, която да е подходяща за ежедневна употреба, и ако това твърдение се рекламира, просто трябва да се игнорира. Подходящи за ежедневна употреба са трапезните, деминерализираните и чешмяните води.

Специална наредба забранява поставянето на указания, които приписват на натуралната минерална вода свойства, свързани с профилактика и лечение. Подобни твърдения могат да бъдат забелязани на етикетите на следните минерални води:

Горна баня („Горна баня“ ООД), Хисар (Банчето, “Малакови” ООД), на етикетите се споменава: „..с доказани здравословни качества.“ Освен, че е изявлението е забранено, не става ясно дали водата помага при миене или пиене.

Велинград (С-5, Горски пункт, “Акварекс-В” АД), на етикета се споменава: „Изключително чиста минерална вода..“. Водата в търговската мрежа бива само и единствено чиста, ако има по-малко чисти, т.е. микробиологично или химически замърсени води, те няма да са разрешени за консумация от МЗ, т.е. това е заблуждение по отношение на изключителността на чистотата.

Девин Изворна (Балдаран, “Девин” АД), на етикета се споменава: „Поддържа кожата хидратирана и млада“. Това е заблуждение, защото всички води на пазара могат да имат тези свойства, т.е. Девин Изворна не може да има претенции за уникалност поради това твърдение. Тук също не става ясно дали указания ефект се постига след пиене или миене с водата.

Ice Breath (Драгойново-9, „Булит кид“ ООД), на етикета е упоменато: „Препоръчва се при лица експонирани на вредни вещества.“ Това твърдение въвежда в заблуждение по отношение на определени свойства на водата, касаещи профилактика и превенция на токсични агенти.

Предела (Калугерица, “ЕКО БОТЪЛС” ЕООД), на етикета се споменава, че водата се ползва за детоксикация. (Виж предходното твърдение.)

Други заблуждения по етикетите

Хисаря (Сондаж 7, “Аугуста-91” АД), на етикета се споменава „Calorie free“.
Хисар (Извор 7, ТПК „Хисар“), на етикета се споменава „Енергийност: 0“.
Това е заблуждение по отношение на калоричността на водата. По този параметър посочената вода, не би могла да се различава качествено от другите на пазара, но въвежда в заблуждение потребителите спазващи хранителни режими.

Обща минерализация

Общата минерализация на минералните води е параметър показващ какво е количеството на разтворените соли, измерено в милиграми на 1 литър [mg/l] или [mg/dm3] (В настоящото изследване ползваната мерна единица ще бъде mg/l).

с много ниска минерализация - до 50 mg/dm3
с ниска минерализация - до 500 mg/dm3
с висока минерализация - над 1500 mg/dm3

От направения анализ на минералните води, които масово се продават се вижда, че средните стойности на общата минерализация на натуралните (негазирани) минерални води е около 250-300 mg/l, т.е. водите в търговската мрежа са води с ниска минерализация.

Водите с най-ниска обща минерализация са Девин Изводна и Предела, а водите с най-висока – AquaDiva, Водица, ThornSping (Трънска банкя) и Ice Breath.

pH на сравняваните води

pH е мярка за активността на водородните йони в разтвор, и съответно неговата киселинност или алкалност. pH е и скала за измерване на киселинност или алкалност на разтвори. Скалата варира между 0 и 14. Водни разтвори с pH по-малко от 7 се считат за киселинни, а разтвори с pH по-голямо от 7 са алкални (основни). Ако разтворът има pH = 7, той е неутрален. pH на стомашния сок е около 2, Кока-Кола ~ 2.5, сок от портокал – 3.5, бира – 4.5, кафе – 5, мляко – 6.5, амоняк – 11.5, белина – 12.5, сода каустик – 13.5.

В търговската мрежа има най-общодве групи минерални води. В едната попадат води с pH стойности около 8.5-9.5, а в другата със стойности в интервала между 7 и 8. Оптималната стойност, касаеща качеството на водата е в интервала между 7 и 8.
Стойностите на този параметър се следят и присъстват като основен параметър във всеки сертификат за натурална минерална вода, защото токсичността на даден йон се повлиява от стойностите на pH. Например йоните на желязото се понасят по-добре при по-ниски стойности на pH, а дори незначителни количества при по-високи стойности на pH биха довели до токсичен ефект.

Сравнение на химическите показатели

Съдържание на Натрий
Съдържанието на натрий в организма е от съществена важност в повечето клетъчни процеси. Всяка клетка на човешкото тяло ползва натриеви йони, за да осъществи йонен транспорт на вещества през мембраната си. Съдържанието на натриеви йони в организма е пряко свързано с регулацията на кръвното налягане и течностите. Важно е да отбележим, че при спазване на хранителен режим, количеството поет натрий е регулиран параметър, поради нуждата на организма от натрупване на вода при наличие на по-високи стойности на натриевите соли.

Според сравнителното изследване най-ниски стойности на натриеви катиони се установяват в ThornSpring (3,1 mg/l), Девин изворна (5,4 mg/l) и Aqua Diva (15,1 mg/l). Средни стойности за натрий се явяват стойностите около 45-65 mg/l. Най-високи стойности за натриеви катиони има минералната вода Преподобна Стойна (сондаж 236) – 97,1 mg/l.

Подходяща при провеждане бедна на натрий диета е водата, съдържаща натриеви йони до 20 mg/l.

Съдържание на Флуор
Максималната стойност флуориди в питейните води е 1,5 mg/l.
Ако съдържанието на флуорид е над 1,5 mg/l, значи че водата не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст. Според наредбата за изискванията към бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води, предназначени за питейни цели, на етикета на такива води трябва да виждаме следното: „Съдържа флуорид над 1,5 mg/l. Не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст.”

Според мнение на Европейската агенция по безопасност на храните (EFSA) публикувано на 16.03.2005 г, се казва, че флуоридът не е под физиологичния контрол на организма, т.е. не се контролира от биологичните системи. Щом е неконтролируем, флуоридът би могъл да се натрупва в костите на организма и да повлияе негативно поради токсичността си в по-високи концентрации. Според EFSA консумирането на води съдържащи количества разтворени флуориди над 2.0-3.0 mg/l може да доведе до надвишаване на дневната доза от 5.0 mg/l.

Според клиничната токсикология, консумирането на води с повишена концентрация на флуориди, може да доведе до необясними за потребителя симптоми – виене на свят, гадене, главоболие, декалциране на костите, т.е. повишаване на вероятността от счупвания на кости и др. Всички тези симптоми показват хронично отравяне с флуор. Съществуват сериозни данни за канцерогенността на хроничното излагане на повишени концентрации на флуориди.

Минералните води съдържащи флуор над 1.5 mg/l са: Девин (4.0 mg/l), Хисар ( 4.0-5.0 mg/l), Велинград (4.5 mg/l) и Пирин (1.6 mg/l). При такава концентрация на флуориди, след 01.01.2008 г., тези води не биха могли да се продават в търговската мрежа поради това, че няма да отговарят на изискванията на Европейския съюз за максимално съдържание на флуориди.


по данни на асоциацията на потребителите


Източник: http://www.chudesa.net

# 38
  • Мнения: 127
запис и от мен...ще се метна и аз за 3 дни,само дано да издържа,че одавна не съм била на каквито и да е диети....а имам много...много.........за сваляне ooooh!

# 39
  • Мнения: 1 142
Аз писах,че ще карам 24часа,но май ще е следващия път,защото на 15.10 правим с мъжа ми 14 години семеен живот.

# 40
  • Мнения: 4 111
Записвам се за 24 часа. Хубаво, че отворих пак темата, иначе щях да избързам с един ден, а повече от 24 часа не мога да правя.
Успех на всички!

# 41
  • Мнения: 1 234
Аз ще я почна днес и ще я приключа на 15ти към 19 часа, за жалост по-рано, но съм на рожден ден, та затова ще се "накажа" два дни по-рано  Laughing Успех момичета   bouquet

# 42
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Записвам се за 3 дни.Първи и трети обаче + плодове Simple Smile
Успех на всички   bouquet
И аз.Успех и от мен и силна воля. Hug

# 43
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Записвам се за 3 дни.Първи и трети обаче + плодове Simple Smile
Успех на всички   bouquet
И аз.Успех и от мен и силна воля. Hug


И моя милост е в тази графа Hug

# 44
  • Мнения: 571
От скоро съм във форумите на бг мама и съм изключително радостна че попаднах днес на тази темичка. Извадих късмет. От известно време имам идея да започна някаква сериозна диета или режима на Дюкан и мисля че една триднвка сега ще е добро начало. Започвам от тази вечер за три дни.

# 45
  • Мнения: 564
Здравейте, аз започнах от днес с намаляване на храната, за да не ми е супер стресово, след това Simple Smile
И тъй като лунната фаза започва в 23 часа на 14.10, това означава, че самото гладуване Wink ще е през деня на 15, е признавам и аз се пооплетох  Embarassed
Днес съм на плодове, но мисля да хапна за вечеря нещо лекичко, утре чисти плодове и после лунуванетоооооо  Party
Прекрасен е този лунен режим  Flutter Flutter Flutter Супер се вписвам в него  Party Party Party
Лек ден   bouquet

П.С РЕДАКТИРАХ СЕ, ИЗВИНЕТЕ  Hug Crazy Embarassed

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 16:20 от фетица

# 46
  • Мнения: 33
Здравейте, съвсем ме оплетохте вече.

Пълнолунието не започва ли на 14.10 в 23.02мин, което да означава, че същинското гладуване е 15.10 до 23.32?

Може и аз да съм в грешка де, за пръв път ще ми е тук.

Слънчев и усмихнат ден на всички

# 47
  • Мнения: 3 312
много лунички този път  Party

# 48
  • Мнения: 564
Здравейте, съвсем ме оплетохте вече.

Пълнолунието не започва ли на 14.10 в 23.02мин, което да означава, че същинското гладуване е 15.10 до 23.32?

Може и аз да съм в грешка де, за пръв път ще ми е тук.

Слънчев и усмихнат ден на всички

Не грешиш  Hug Редактирах се  Peace

# 49
  • Мнения: 123
Днес съм на плодове, но мисля да хапна за вечеря нещо лекичко, утре чисти плодове и после лунуванетоооооо  Party
Прекрасен е този лунен режим  Flutter Flutter Flutter Супер се вписвам в него  Party Party Party
И аз от вчера намалявам храната.Днес бях на ябъки,а сега една салатка...
   
                               Grinning Хубаво е,че сме много  bouquet

# 50
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Ооооох лунни дами,
Аз няма да мога  Confused
.....прочетох тук за Р.Д и се усетих, че сме и ние на важен Р.Д. в сряда и....

Акси Да те попитам дали ще е безсмислено да започна лунуването, но да приключа към 21ч...няма да хапна кой знае колко - една салатка, но виж винце чаша две....
И например на следващия ден да направя чай без захар, вода и плодове?
Накратко да започвам ли изобщо...да не е само да се стискам и нищичко - не че ми пречи, но да губя смисъл не ми се нрави. Peace

# 51
  • Мнения: 311
Момичета почна се (към тези с 3 дни), аз уж един дена да карам, ама се размислих за 3.
Желая ви много воля и инат, а после ще се пъчим с нови тела. Лека нощ на всички
Дано утре сте в супер настроение   bouquet Само като си помисля за портокаловия фреш ми иде веднага да заспя. Mr. Green

# 52
  • Мнения: 564
Само като си помисля за портокаловия фреш ми иде веднага да заспя. Mr. Green



 Joy  Hug

# 53
  • Мнения: 571
Между другото на стенния ми календар пише че началото е в 21.02ч., а на друго място проверих- там пък е 20.02ч. Не знам на кого да вярвам но за всеки случай спрях яденето преди 20ч.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
добро утро лунички Hug
Как сте?
Аз съм добре-вчера и днес ще съм на плодове,а утре само на течности,другия ден пак на плодове Peace
Пред МЦ съм и незнам дали резултата ми ще е много добър,но силно се надявам Praynig
Успех на всички Hug

# 55
  • Банкя
  • Мнения: 823
Добро утро на всички лунички!

Наистина ставаме все повече и повече, което само ме радва. Hug

Акси Да те попитам дали ще е безсмислено да започна лунуването, но да приключа към 21ч...няма да хапна кой знае колко - една салатка, но виж винце чаша две....
И например на следващия ден да направя чай без захар, вода и плодове?
Накратко да започвам ли изобщо...да не е само да се стискам и нищичко - не че ми пречи, но да губя смисъл не ми се нрави. Peace
Ако имаш желание и воля, да спазваш поне частично режима, дерзай! Ефектът няма да е пълен и някои може би ще кажат, че няма и да е точно лунуване, но все пак ще си някакво спазване на режим. Успех! Peace


Между другото на стенния ми календар пише че началото е в 21.02ч., а на друго място проверих- там пък е 20.02ч. Не знам на кого да вярвам но за всеки случай спрях яденето преди 20ч.
Объркването с часовете се получава веднъж от лятното часово време и друг път, че обикновено подават часовете по Гринуич.
Тук в темите пишем часовете за България. Peace


Аз ще правя за първи път тридневка с плодове преди и след фазата, но мисля, че не би трябвало да е проблем, да издържа, защото съм правила режима на д-р Емилова на плодове и чай, но да видим. Wink

Успех на всички!

# 56
  • Мнения: 941
здравейте лунички
и за да се запиша за тридневка

# 57
  • Мнения: 2 199
Добро утро Hug
Аз вчера бях на течности+един фреш от моркови и не съм свалила нито един грам  Crossing Arms  Thinking  #Crazy  Cry

# 58
  • Мнения: 2 631
И аз се записвам, но само за един ден, и то ако се сетя  ooooh!
От довечера до утре...
Само вино ще пия утре, че се надявам мач да гледам вечерта...  newsm18

# 59
  • Мнения: 1 234
Вчера изкарах само на течности, днес продължавам  Simple Smile Успех момичета и много минусчета Hug

# 60
  • Банкя
  • Мнения: 823
Добро утро Hug
Аз вчера бях на течности+един фреш от моркови и не съм свалила нито един грам  Crossing Arms  Thinking  #Crazy  Cry
Опитай се да устоиш на желанието, да се мериш всеки ден. Така трудно ще видиш ефекта. Изчакай до края на тридневката. Hug
Според мен е важно, да се мериш по едно и също време на денонощието, за да може да направиш сравнение. Аз например се меря понеделник и четвъртък сутрин след тоалета по пижама. Peace

# 61
  • Мнения: 311
Добро утро дами   bouquet
Аз ще спазвам режима описан в първия пост. Сутрешния фреш от 1/2 потокал ми дойде супер, сега се захващам с чаша мляко и една ябълка. Засега се чуствам супер и ми е много весело  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Дано и при вас е така! Hug
Някой би ли ми обяснил зеленчуков сок в офиса как да стъкмя, или нещо заместител да пия.
Благодаря

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 11:37 от icyangel

# 62
  • в белята
  • Мнения: 536
Мдааааааа и аз се настроих за фрешчета,ама като не очаквах ,че малката ще поиска и тя от моя фреш ( тя плодове не обича ) взех малко крушки и ................................... и в крайна сметка ми изпи фреша Laughing Laughing Laughingи сега мама е адски гладна ,а няма как да ида до магазина точно сега Sad дали немога да си пийна един Ред Бул лайт ,само 10 кал. за кутийка?

# 63
  • Мнения: 311
bubalanak  Naughty за Ред бул, ако ще и една калорийка да е.
Аз нямам сок от зеленчуци ама преживявам  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 121
И аз ще пробвам за 24 часа, няколко пъти  пропуснах лунната диета, но този път съм решила да издържа.
Успех на всички!

# 65
  • Мнения: 493
Аз ще пробвам 3 дни , днес съм на -:
сутрин - ябълка
обед и вечер - грозде
Утре - вода ,вода и пак вода
И в четвъртък пак плодове
Никога не съм лунувала какви са ви резултатите при тридневка(горе-долу) , знам че при всеки е различно и т.н

# 66
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
.....Ефектът няма да е пълен и някои може би ще кажат, че няма и да е точно лунуване......
И аз точно това казвам на себе си - то иначе всеки може да си го интерпретира както си ще, но идеята е точно луната и нейната фаза, която спомага за свалянето. Peace
Аз утре все пак ще съм на вода, за тридневката се отказах, поради изтъкнатите причини по горе и няма смисъл за мен.Следващия път ще съм на линия. Hug
Благодаря ти Акси за подкрепата и обясненията.  bouquet

# 67
  • Мнения: 160
Записвам се и аз от тази вечер Simple Smile Миналия път за 2 дена свалих 0.400 кг Thinking Сега ще правя само един ден и да видим какво ще се получи Mr. Green Успех на всички! Heart Eyes

# 68
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Е лунни мацки, започва ме ли?!
Успех и всяка да се похвали с голям резултат.....пу, пу, пу аз с най-голям Mr. Green Mr. Green Mr. Green
...аз се започвам с една огромна купа чайче. Grinning

# 69
  • Мнения: 1 234
Добро утро, лунички  Hug Държите ли "фронта" Wink ? Днес ми е трети ден, само на течности, но пообяд ще включа и плодове, че съм на маса довечера и да мога да хапна една салатка.
Да ви почерпя с по едно сокче за закуска

# 70
  • Мнения: 2 803
Ммммм, много апетитно сокче. Мерси. Успех на всички лунички и на финала стройни фигури и тънки талии.

# 71
  • Мнения: 121
Никога не съм лунувала какви са ви резултатите при тридневка(горе-долу) , знам че при всеки е различно и т.н
  За 3 дни съм сваляла 2.5кг, но аз имам повечко за сваляне.
 

# 72
  • Мнения: 2 631
И аз съм тук, ама не знам дали ще устискам да си направя деня... И не съм се теглила. Може обаче да го нарека 'разтоварващия ми ден'  Flutter
Успех на всички!  Peace

# 73
  • Мнения: 406
Добро утро и от мен!

Не знам дали ми ми се признава за втори ден лунуването, защото вчера не бях само на течности...
Менюто ми беше:
- За закуска - кафе без захар (за мен това е постижение, като се има предвид, че пия кафето си сладко по принцип) и фреш портокал
- За обяд - ябълка
- За следобедна закуска - активия
- За вечеря - малка салата
- Около 3 литра вода

Днес до тук съм на кафе (отново без захар) и почти литър вода и продължавам само на водичка  Peace

# 74
  • Мнения: 242
здравейте луничкииииии!държите ли се    Party  ?
и аз вчера бях на течности основно и за обяд - цедено кисело мляко + плодове , за вечеря малко ябълки, но днееееес за сега съм само на кафе и вода, дано издържа и утре до вечерта, че бях две седмици на гости при сестра ми и те двамата със зет ми бяха решили да ме угояват   Mr. Green  => имам две-три кила пак за смъкване   newsm61  лнадявам се в петък да съм ги смъкнала и пак да е актуална линийката ми    fingerscrossed   goodscale 
успех на всички и много минусчета!!!!!

# 75
  • Мнения: 311
Аз удържам фронта, но имам главоболие. Може ли да пийна един фреш от лимон и портокал?
Според първия пост може, но да си ми кажете е по добре   bouquet

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
 icyangel  фрешове може всякакви Peace
И аз съм о.к  Party

# 77
  • Мнения: 564
И аз съм ОК, но тридневката отпадна, болни сме всички у нас и напрежението е високо, а и аз не се чувствам добре  Tired Да видим дали ще издържа и ден дори, просто не е истина какви вируси има  Tired И как все нас хващат  Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 311
pamsi  благодаря   bouquet
пийнах един дойде ми много освежаващо и супер сладинко Mr. Green
Леле фетица много гадно.Скоро да се чуствате по-добре желая, а тя луната си я има ще те чака за следващия път!

# 79
  • Мнения: 78
Здравейте лунички Hug държите се нали  bouquet тридневката отпадна #Cussing out Whistling но днес ми е супер ден newsm08 newsm51 успешен и минусов  ден Hug Hug Hug

# 80
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Hellooooo, Hug
Аз за сега се държа - 2л вода...глава съвсем леко се опитва да ме наболява Peace
Сега отивам на сауна и ще пийна и аз един фреш след това. Simple Smile

# 81
  • Мнения: 493
Здравейте!
И аз удържам фронта , вчера бях на 1ябълка и грозде , а днес на кафе , сега пия чай с мед и вода
Довечера може още един чай да изпия
Утре отново плодове - дано издържа и всички вие Hug

# 82
  • Мнения: 33
Здравейте,

и аз да отразя деня. Засега се чувствам добре, надявам се довечера да нямам някакви зверски пристъпи на глад. Сутринта пих един фреш, прескочих задължителното кафе и деня потегли малко по-бавно от обикновенно, а сега пия чай и вода. Проблем ли е, че пия повече чай? За уточнение без мед го пия.
Довечера мисля да джурна още един фреш за вечеря.

Много хъс на всички момичета

P.S. Посещавам WC-to през 10 минути, усещам погледите на колегите вече  Blush

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 16:14 от lilluu

# 83
  • Мнения: 311
Мен главата не спира да ме боли, ама инат голям ще издържа и утре!
Искам да съм "-"  goodscale утре вечер !
 lilluu, аз също пих два чая (без мед) днес и два фреша. Дали е правилно не знам.Кеф ми е многоооооооо как кантара ще покаже зелена светлина  goodscale

# 84
  • Мнения: 352
Като изключим,че съм кисела,но не заради диетата,съм ок.Поне от грижи съвсем не ми се яде.Днес съм на едно кафе,малко айрян,че беше почнало да ми става лошо,а не исках да сдавам багажа и вода.Хората около мен малко се притесняват,така че ако не одържа на критиките им,че нищо не ям ще изям една круша колкото да не ме тормозят.... Tired
Успех на всички....остана още малко   bouquet

# 85
  • Мнения: 311
Pokcu 3 кг. по кой режим и за колко време успя да свалиш и от колко време ги поддържаш да си на - 3 кг.   bouquetБлагодаря ти

# 86
  • Мнения: 123
 HugБраво   bouquet
И аз съм с вас Peace

# 87
  • Мнения: 352
icyangel 3 кг свалих с адски много усилия и ограничения. SadПросто пих едни хормони и заради остатъчния им ефект свалям много бавно.Бях 48 когато пазех Дюкан,но заради него се получиха ослужнения и се стигна до хапчетата и така.... Hug

# 88
  • Мнения: 406
Здравейте лунатички!

Днес съм 6 точки! На обяд изпих фреш от един грепфрут и един портокал, а сега пия фрешче само от грейпфрут. Иначе равносметката е - около 3 литра вода, едно кафе и двата фреша.

lilluu, и аз ходя до WC-то през 10 минути  Blush... Днес по едно време ми се смяха колежките, че ходя по-често от бременната ни колежка  hahaha Joy

# 89
  • Мнения: 2 199
Hellooooo, Hug
Аз за сега се държа - 2л вода...глава съвсем леко се опитва да ме наболява Peace
Сега отивам на сауна и ще пийна и аз един фреш след това. Simple Smile

Можеш ли да споделиш ефекта от сауната?
Вярно ли се излиза с минус 1-3 кг от там?  Hug
Иначе ефекта от лунуването при мен няма  Shocked

# 90
  • Мнения: 535
Здравейте, лунички  Flutter
И аз удържам фронта, вчера бях на плодове +  1 Активиа, а днес само на вода + 1 фреш от грейпфрут  Laughing
Утре пак на плодчета  Peace
От вчера имам минусче, но днес ми дойде  #Cussing out и утре едва ли ще имам с какво да се похваля Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 311
Дами няма ни никакви   bouquet
Малко остана за тези с едно денонощие, за останалите поне утрешния ден ще донесе плодови удоволствия. Дано утре има толкова много минуси, колкото всяка от нас желае. Аз все още се чуствам добре, главоболието мина. Само дето имам пошли мисли за недиетични храни Embarassed

# 92
  • Мнения: 78
Здравейте лунички  Hugи аз изсържах днеска и не ми е гладно вообще Whistling newsm78 искам всички утре като станем  да се похвалим с много минуси  bouquet  bouquet лека вечар на всички newsm51

# 93
  • Мнения: 493
И аз удържах , нямам търпение сутринта да захапя една ябълка Laughing
Днес - кафе, два чая с мед и вода
Правих кекс на моите и дори не си вкусих  Party
Утре мале нямам търпение - плодовееееееееее

# 94
  • Мнения: 160
Минавам рано рано да се отчета Sunglasses -800гр. съм този път, което пак не е зле за 1 ден, пък и при условие, че ми дойде вчера. Дано да си ги запазя до следващия път Simple Smile Hug

# 95
  • Мнения: 564
И аз устоях, но хапнах в 23 часа обилно  Embarassed Embarassed Embarassed Но както ви казах, ужасно болна съм и не мога да гледам от безсилие, но вече съм по добре де, днес смятам плодове, нищо, че снощи похапнах  Whistling Аз минуси не мога да отчета, както знаете, детето ми счупи кантара  Rolling Eyes Но се следя по дрешките  Crazy Flutter Мисля, че този път почти не съм свалила, но пък ядох както ви казах вечееее...
Айде другата фаза си пожелавам да съм здрава  Praynig Praynig Praynig и да си лунувам с кеф  Crazy

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Добро утро лунички Hug
И аз съм добре изкарах вчера на течности,а днес ще съм на плодове Peace

# 97
  • Банкя
  • Мнения: 823
Добро утро, лунички! Hug

Успешно се справям с тридневката до тук и мисля да устискам и днес на плодове, даже до утре сутрин, защото в 23:00 вече съм си в леглото. Wink

Утре мале нямам търпение - плодовееееееееее
И аз това си повтарях вчера цял ден. Mr. Green

Проблем ли е, че пия повече чай? За уточнение без мед го пия.
аз също пих два чая (без мед) днес и два фреша. Дали е правилно не знам.
Точно така е много правилно. Hug

Иначе кантарът сутринта показа -1кг, което е добре заседа. Дано го задържа. То аз и не очаквам много повече, защото си върнах формата от преди да забременея и това което остана в повече е трупано с години и едва ли ще го сваля за дни. Wink

Суха Мащерка и другите момичета, които не свалят Имайте предвид, че организмът ви не е машина и реагира на нещата, както той си прецени. Установила съм при мен, че има периоди, в които колкото и да се ограничавам, просто си поддържам дадено тегло. Предполагам, че на тялото ми му трябва време за да се пригоди към новите килограми и тогава да продължи да отслабва. Според мен лично даже така е по-добре - бавен, но сигурен и постоянен ефект. Peace

Успех на всички и много минусчета!

# 98
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Привет, честито на отслабналите, свърши диетката и за награда си хапнах един Дънкин донатс (трюфел с бял шоколад) и от тяхното кафе

# 99
  • Мнения: 1 234
Добро утро и от мен! Hug След тридневното лунуване и снощния рожден ден  Embarassed мисля, че резултата е добър - минус 2 кг.  Party

# 100
  • Мнения: 4 111
Добро утро! При мен за 24 часа резултатът е минус 600 грама. Не е много, но поне да се задържат.  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 311
Мили дами добро утро!
Мога да се похваля с направо страхотен резултат - 3 кг. до днес сутрринта, днес продължавам с плодове и каквото пише на първия пост. Главоболие нямам, корема ми се е свил. Чудно ми е от къде свалих килограмите и то видимо само от корема. Много ми е кеф, но ще бъда по-щастлива ако успея да постигна целта си и да задържа тези килограми.
Приятен и усмихнат ден от мен   bouquet

# 102
  • Мнения: 33
Здравейте момичета,

идвам да отчета моето 24-часово лунуване: Днес сутринта -1кг, или дори малко повече, теглилката ми е механична и грамовете не мога да ги отчета. Вчера пих два фреша, мноооого чай, един чай с мед и вода.
За пръв път лунуване съм доволна. Сега продължавам японската и на новолуние съм пак тук.

До скоро и стабилно задържане на смъкнатите килограми   bouquet

# 103
  • Мнения: 242
и от мен привет момичета!
и аз съм доволна. двете седмици угояване са преборени и сега пак е актуална линийката ми   newsm44 ,но мисля и днес да продължа ,за да затвърдя успеха, дано успея, че вкъщи съм сготвила едно вкусно свинско със зеле,а аз как го  ооообичам......
пожелавам успех и на другите тридневки и на всички минусчета  -   smile3501

# 104
  • Мнения: 123
  bouquet Браво   bouquet

               момичета!


Не съм се мерила,но дрехите показват нужда от стесняване  Mr. Green Joy

# 105
  • Мнения: 78
Здравейте лунички Hug и аз имах - 1 кг днес сутринта Whistling усмихнат ден  bouquet

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Как сте тридневки? Държите ли се?
Аз имам доста работа в нас и покрай децата и не ми остава време да мисля за ядене-хапвам си ябълки и се чувствам супер Hug

# 107
  • Мнения: 2 199
Аз се държа и днес  Party

# 108
  • Мнения: 535
Аз също имах минусче сутринта, въпреки че вчера ми дойде  Flutter
Днес през деня бях на плодове, но  вечерта ходихме на гости в майка ми и хапнах салата от зеле и риба  Embarassed
Ще се отчета утре  Peace

# 109
  • Банкя
  • Мнения: 823
Добро утро! Hug

Резултатът от тридневката е -1,6кг. Дано задържа поне 1 кг, та да мога да си актуализирам най-после линийката. Mr. Green

Ще се опитам днес да не преяждам много, много. Wink

Лек ден!

# 110
  • Мнения: 535
При мен резултатът от тридневката е - 1.5 кг  Flutter

# 111
  • Мнения: 311
Здравейте дами   bouquet
Равносметката за 3-те дни лунуване е -2 кг, вчера сутрин беше повече. Предполагам, че ще успея да задържа поне -1кг. Желая ви успешен и прекрасен петъчен ден. Скоро пак ще лунуваме заедно нали?! Hug

# 112
  • Банкя
  • Мнения: 823
Заповядайте в новата фаза!

Общи условия

Активация на акаунт