кога да платя на доктора?

  • 2 125
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте.Вече съм решила,че ще раждам в МД-София.Избрала съм си и лекар.Иска ми се да споделите с мен как точно се процедира с заплащането.Преди или след самото раждане.Колко приблизително се дава на доктора и кога.Защото тези устни уговорки малко ме притесняват.Дали предварително трябва да си платя за да съм сигурна че доктора ще е там навреме или всичко си е май както дойде.

# 1
  • София
  • Мнения: 276
Не се лъжи  Naughtyда даваш предварително( дори и да иска)....Това ти е един вид "подсигуровка", че ще се ангажира с теб изцяло.

...Ако платиш предварително, току- виж в последният момент му изникнал 'спешен" семинар или нещо друго.

Ако пък плащаш на болницата за Избор на екип- пак след раждането се плаща.

Леко раждане ти пожелавам!

# 2
  • Мнения: 540
и аз си бях избрала лекар предварително
не съм плащала преди раждането
мъжът ми отиде и му даде едно пликче с пари като му казаха че съм родила и всичко с мен и бебето е наред
в болницата всички така процедираха след раждането

# 3
  • Мнения: 3 695
Плащане - само регламентирано на касата, след раждането.  Naughty Всичко друго е корупция.  Money

# 4
  • Мнения: 719
Щом си решила да плащаш, добре, но не го прави предварително. Naughty
А колко, не знам, сигурно е различно за всяка болница.

# 5
  • Мнения: 2 960
Не се лъжи  Naughtyда даваш предварително( дори и да иска)....Това ти е един вид "подсигуровка", че ще се ангажира с теб изцяло.
...Ако платиш предварително, току- виж в последният момент му изникнал 'спешен" семинар или нещо друго.


Това е при положение ,че не плащаш по всички регламенти на болницата за избор на екип.Аз лично платих само регламентираната сума- пари на ръка на доктора не съм давала.

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Предварително недей,след раждането.

# 7
  • Мнения: 4 433
По добре след като родиш Peace

# 8
  • Мнения: 329
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Naughty

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
И после защо лекарите взимали. Ми като им се дават ще взимат.  Twisted Evil  Има си болници, в които си е регламентиран изборът на екип. Плащаш си на касата и си посочваш доктора. Пък после му купи 1 бутилка уиски. А е пари на ръка.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
По този начин с плащането на ръка се стимулира корупцията. И с времето на лекарите не им прави впечатление това, сами си искат.
Ако наистина си решила да даваш пари на лекаря, по-добре го направи след като родиш.
Успех и късмет!

# 11
  • Мнения: 104
Ох като се почне едно плащане няма край. По добре си му плати след като родиш, като видиш че с  детенцето ти всичко е наред. Нищо чудно да забегне нанякъде ако му платиш предварително. А и не разбирам защо трябва да се плаща. Не, разбирам аз ама защо трябва да е така.Айде леко ти раждане и дано всичко мине ок   bouquet

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Естествено, че ще платиш , след като получиш услугата.

# 13
  • Мнения: 1 104
След раждането е по-добре да платиш!

# 14
  • София
  • Мнения: 4 586
След като родиш, разбира се.

Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт