«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

—емейни отношени€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-4 от 4 отговора
ќткраднаха книжката  на мъжът ми,н€кой знае ли каква е процедурата и какво се заплаща.
Ѕлагодар€ предварително bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 645
ќтиваш в  ј“- об€в€ваш € за открадната - те € об€в€ват за навалидна и изидават нова.Ќезнам колко се плаща.
÷итирай

ћнени€: 6 297
¬инги има глоба-"недобросъвесно съхранение на лични документи"..или нещо подобно-глобата мисл€ че беше 50лв /май без значение за кой документ се отнас€/.
јко подадете жалба,има срок в който изчаквате евентуалното откриване на документа-издават н€какъв времен.
..
÷итирай

—офи€

ћнени€: 541
¬инги има глоба-"недобросъвесно съхранение на лични документи"..или нещо подобно-глобата мисл€ че беше 50лв /май без значение за кой документ се отнас€/.
јко подадете жалба,има срок в който изчаквате евентуалното откриване на документа-издават н€какъв времен.
..
  Ќищо подобно! јко кражбата си е наистина кражба(сигнализирано си е в –ѕ” непосредствено,след като се е случило и т.н.)-н€ма глоба.Ќо н€ма и временни документи.Ќа мен са ми крали чантата два пъти,никой за никакви временни документи не ми е казвал.ƒадоха ми служебна бележка,ко€то не е равносилна на документ за самоличност.ѕросто докато си извадиш нова книжка не караш и толкоз.
÷итирай

ћнени€: 6 297
ѕри изгубване, унищожаване или повреда на документ

ѕри изгубване, повреда или унищожаване на документ за самоличност, гражданинът тр€бва:

Х ƒа подаде деклараци€ (по образец) на гишето за административно Ц наказателна дейност в служба Уƒокументи за самоличностФ в ќƒѕ или –ѕ”. ƒеклараци€та се подава лично или с нотариално заверено пълномощно и с не€ документът се об€в€ва за невалиден или се изземва и унищожава.

Х ѕри откраднати документи за самоличност, към деклараци€та се прилага удостоверителен документ, издаден от компетентните органи.

Х ѕри изгубен документ е препоръчително да се изчака в срок до един месец. јко в рамките на този месец документът не бъде предаден в ќƒѕ или –ѕ”, на притежател€ се състав€ акт за нарушение. јко в този срок документът бъде предаден и не е повреден, той се връща на лицето.

Х Ќа гражданите може да бъде издадена временна справка с данните от изгубената, открадната или повредена лична карта в срок от 5 работни дни

Х јко притежател€т сам намери документа си, той е длъжен да се €ви в служба Уƒокументи за самоличностФ в ќƒѕ или –ѕ” и да го представи. »зползването на невалиден документ е нарушение и се санкционира.

ѕри подаване на за€вление за нови документи след изгубване, повреда или унищожаване на гражданина се състав€ акт за установено административно нарушение. Ќаказателното постановление се връчва на лицето при получаването на новите документи или на посочени€ посто€нен адрес.

“ова е от сайта на ћ¬–-"»здаване на документи"
„етете първо Naughty
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-4 от 4 отговора