За първи път на гинеколог

  • 26 309
  • 36
  •   1
Отговори
Така аз съм на 15 и майка ми е решила да ме води на гинеколог! Много ме е срам!Така е решила защото и казах че ме боли тамм долу!Кажете ми ако може какъв е прегледа какво се прави боли лис точност!

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 14:40 от Доня Туфиня

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Няма нищо страшно, не боли!щ Пък и щом те  боли там някъде си е добре да отидеш на гинеколог

# 2
  • Мнения: 8 769
Предлагам да питаш майка си за това. Щом си споделила с нея, че те боли "там долу", е логично тя да ти сподели за прегледа при гинеколога и за процедурата изобщо.
Няма нищо страшно, не е приятно, но тези прегледи тепърва ти предстоят. Има гледане с видеозон, бъркане с ръка и/или инструмент. За въпросните манипулации медицински термини не мога да употребявам, защото не съм лекар и не ги зная, но казано на прост език това е.
Дано да ти е избрала внимателен гинеколог!
И не забравяй-питай майка си! НАкарай я да ти разкаже-така ще ти олекне и ще имаш повече доверие, и в лекаря, и в майка си!

# 3
  • Мнения: 2 237
Не боли,може да е само неприятно.Все пак за пръв път ще ти е .Ако си девствена,доколкото знам прегледа е през  ануса.Ако не,то тогава е през влагалището.Но не отлагайте,щом те боли иди на гинеколог с майка си.  Peace

# 4
  • Мнения: 805
Не боли. И аз изпитвах неудобство първия път.
Обясни на майка си че се срамуваш и изберете жена-генеколог!
Иначе сигурно още повече ще те е срам.

# 5
  • Мнения: 2 241
Извинявай за въпроса, но водиш ли полов живот?

# 6
  • Мнения: 1 277
Няма нищо срамно. По-добре ако има някакъв проблем да се реши докато е време, за да не стане по-нататък по-голям.

# 7
  • Мнения: 4 335
Не боли. И аз изпитвах неудобство първия път.
Обясни на майка си че се срамуваш и изберете жена-генеколог!
Иначе сигурно още повече ще те е срам.
И аз това щях да кажа.До преди да забременея и аз ходих само при жена гинеколог,притеснявах се,ако е мьж(моге да е глупаво,ама Embarassed)Не се притеснявай и дано всичко е наред  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 104
Нормално е да се притесняваш, защото ти е за пръв път. Но да знаеш, че не боли и не трябва да се притесняваш. Щом имаш някакви оплаквания, наистина е добре да се консултираш с лекар. Ако ще се чувсташ по-добре при жена - лекар, то обясни на майка си и отидете.

# 9
немога и с майка ми да говоря   нз защо обаче ме е срам да я питам!А имаче полов живот не водя!Може ли да ми кажете ако е през шануса какво ше ми правят ше ми бъркат ли  с нещо кво ще  правят?

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не се притеснявай. Не е страшно. По скоро е неприятно. Не забравяй да споменеш, че за пръв път посещаваш гинеколог.

# 11
  • Мнения: 329
Както никой не обича зъболекарите, така и никой не обича гинеколозите  smile3532
Разликата е,че при гинеколога не боли, но е неприятно, а ти ако водиш полов живот, дори и да не те болеше, пак е желателно да отидеш и да започнеш да ходиш редовно. Ако си девствена все още, още по-малко трябва да се притесняваш, защото въобще няма да те бъркат, поне при мен беше така. Когато бях де  newsm03

# 12
  • Мнения: 22 343
Няма от какво да се притесняваш, не боли и не е толкова страшно.
Ако си девствена може да те прегледа само с коремен ехограф. Никъде няма да бърка.
Някой гинеколози предпочитат да направят и преглед през ануса, за да усетят състоянието на матката, също не е толкова зле, почти няма да го усетиш.
Ако ще се чувстваш по-спокойна изберете гинеколог жена.
Аз дълги години се чувствах много по-добре с гинеколог мъж и ходех само при мъже. )) Чак след 4-5години се престраших и отидох при жена. )

# 13
  • Мнения: 798
Браво на майка ти! И на двете ви, че си говорите за тези неща!
Не е най-приятното изживяване, но пък здравето е важно. Майка ми на 16 ме беше завела за пръв път, защото сметна, че е редно. Честно казано до 25, когато отидох за втори път не си спомних нито за миг за този преглед  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 152
За първи път като ходих на АГ бях девствена, изобщо не ме беше страх. Лекарката беше детски АГ. Пита ме изрично дали съм девствена, и не пред майка ми. Прегледа ми беше направен през ануса с ръкавици и напипване през корема. Може съвсем малко да те заболи. Сега след толкова години ходя с удоволствие на преглед на всеки 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт