Пчелен клей

  • 55 709
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 005

За какво ще му даваш на едномесечно бебе??? Ходи на ясла, на градина, на училище ли, среща се с много хора..... За хрема ли питаш или за профилактика? За хрема съм дала горе една рецепта с лайка, тя е точно за такива малки бебета, иначе профилактика не ти трябва.
Напълно достатъчна му е кърмата на бебето - тя го пази напълно до шестия месец от подобни леки инфекции. Надявам се да го кърмиш и да си спокойна! Кърмата си има ВСИЧКО необходимо, за да расте бебето здраво и защитено!

А иначе синът ми е на 1г. и 4 м.
  newsm10

# 16
  • Мнения: 68
Днес взех от аптеката прополки и на дъщеря ми много и харесаха защото са като бонбони. Мислите ли че са удачен заместител на клеевата тинктура която и давам през устата. Със сигурност не е както когато е в чист вид, но поне го приема по лесно и не се муси толкова колкото на капките, макар че днес ги разтворих в прясно мляко с малко мед. Какво мислите по въпроса? Давали ли сте на децата си прополки и как им действат?

# 17
  • Мнения: 3 810
имат ли съдържание тези прополки?
аз реших да взема пчелно млечице и се оказа с куп химии вътре...

# 18
  • Мнения: 2 005
Днес взех от аптеката прополки и на дъщеря ми много и харесаха защото са като бонбони. Мислите ли че са удачен заместител на клеевата тинктура която и давам през устата. Със сигурност не е както когато е в чист вид, но поне го приема по лесно и не се муси толкова колкото на капките, макар че днес ги разтворих в прясно мляко с малко мед. Какво мислите по въпроса? Давали ли сте на децата си прополки и как им действат?
Да , давала съм на синът ми , когато беше с ангина му ги изписа с специалист УНГ да ги смучи , но мисля че клеева тинктура е много по - добре ако и даваш  Rolling Eyes А , защо се мръще от клеевата тинктура ... newsm78 тя нито горчи , нито люти един такъв блуткав вкус има ... Thinking

# 19
  • Мнения: 68
Днес взех от аптеката прополки и на дъщеря ми много и харесаха защото са като бонбони. Мислите ли че са удачен заместител на клеевата тинктура която и давам през устата. Със сигурност не е както когато е в чист вид, но поне го приема по лесно и не се муси толкова колкото на капките, макар че днес ги разтворих в прясно мляко с малко мед. Какво мислите по въпроса? Давали ли сте на децата си прополки и как им действат?
Да , давала съм на синът ми , когато беше с ангина му ги изписа с специалист УНГ да ги смучи , но мисля че клеева тинктура е много по - добре ако и даваш  Rolling Eyes А , защо се мръще от клеевата тинктура ... newsm78 тя нито горчи , нито люти един такъв блуткав вкус има ... Thinking
вкуса не е кой знае колко приятен поне според мен, но май по скоро е до внушение, защото когато не е видяла какво и слагам няма проблем но като види шишенцето с тинктурата и казва аз това няма да го пия.
имат ли съдържание тези прополки?
аз реших да взема пчелно млечице и се оказа с куп химии вътре...
да пише че има прополис STAMFI + вит. С които уж е от шипка и малинов сок. При всички положения има и доста химия, но то кое ли е вече чисто

# 20
  • Лондон
  • Мнения: 403
Не може ли пчелния клей да се разтвори, в не толкова силен спирт?

# 21
  • Мнения: 2 926
Не може ли пчелния клей да се разтвори, в не толкова силен спирт?
Явно няма да се разтвори добре.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 526
Аз давам на Криси сутрин и вечер по 10-12 капки клеева тинктура, купих я от аптеката - струва 2 лева. Като я сложа в сладък сироп - няма проблем, пие го с удоволствие. Например аз имам сок от грозде и като го разбъркам вътре няма проблем. И аз пия, но си ги разтварям в чайче.

# 23
  • Мнения: 512


За какво ще му даваш на едномесечно бебе??? Ходи на ясла, на градина, на училище ли, среща се с много хора..... За хрема ли питаш или за профилактика? За хрема съм дала горе една рецепта с лайка, тя е точно за такива малки бебета, иначе профилактика не ти трябва.
Напълно достатъчна му е кърмата на бебето - тя го пази напълно до шестия месец от подобни леки инфекции. Надявам се да го кърмиш и да си спокойна! Кърмата си има ВСИЧКО необходимо, за да расте бебето здраво и защитено!

А иначе синът ми е на 1г. и 4 м.

Да, кърмя я, и затова се надявах, че поне в началото тези инфекции ще я прескочат.
Кърмата явно не свърши работа, защото бебето е хремаво и вече доста кашля от тия стичащи се назад секрети Sad Пръскам физиологичен и изпомпвам със сондичка секретите от нослето, но това само по себе си не е лечение.
А колкото до яслата и градината - баткото ходи и явно той ни ги носи вкъщи тези вирусчета, и четиримата сме със сополи и кашляме...

А, ето сега прочетох това

"Иначе, за по-малки бебета и малки деца д-р Михайлов дава и друга рецепта за капки за нос: 1с.л  лайка и 1ч.л. мед се варят в 100 мл вода, докато остане на половина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух. Капе се 5-6 пъти на ден по 3-4 капки.   Това е за водниста хрема и запушен нос!"

обаче се чудя медът като се свари не губи ли от лечебните си свойства? Въпреки това ще пробвам, благодаря!  bouquet

# 24
  • Мнения: 936


..................... Пръскам физиологичен и изпомпвам със сондичка секретите от нослето, но това само по себе си не е лечение.
А колкото до яслата и градината - баткото ходи и явно той ни ги носи вкъщи тези вирусчета, и четиримата сме със сополи и кашляме...

..........................

ЛЕЧЕНИЕ по принцип не се извършва в медицината!!!   Всичко опира до облекчаване и подтискане на симптоми!...

Хремата, би трябвало да знаете, че с капки се лекува за 7 дни, а без тях - за една седмица  Joy  Важното е да се облекчава дишането - физиологичният разтвор е добро решение за това!  Когато лежи бебето в леглото, може да му сложиш една възглавница под матрачето, за да не е на равно и да диша по-лесно (смешното е, че и в болниците така лекуват бебетата от хрема - позиционно лечение му викат  Laughing)
Пък и сополите текат два дена, после се сгъстяват и не дразнят толкова бебето, повече запушват, след това  постепенно намаляват!

Повече търпение и положителна нагласа му е майката...

# 25
  • Мнения: 68
nenaatoa, права си. аз с голямата ми дъщеря точно на този принцип я "лекувах" като бебе. Сега за бебето правя пак същото и само се моля да не се влошава защото зная че на малки бебета не е хубаво да се капят капки за да не им се увреди лигавицата. Това ми го е казвал УНГ.
А по отношение на рецептата с мед за малко бебе съм леко скептична заради алергиите. Дори аз самата не смея да ям мед защото кърмя, а директно на бебето newsm78. Не зная!

# 26
Sinut mi e na 4god. zapochna da kashliabez hrema.Oaza se che ima herpes na ednata duga na gurloto,zapochnah s pchelen kleipo 3 na den po 8kapki za dva dni niamashe i sleda ot herpesa,no kashlicata produlzava veche 2 sedmiza neznam veche kakvo da dam toi dori povrushta ot neia.Davah siracol,sega smenih na studal davam i ehinaceia smucghe i propolki. kazete kakvo drugo da napravia

# 27
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
kalla ,опитай Умкалор

http://naturprodukt.bg/produkti/DR._WILLMAR_SCHWABE/umckalor.php

имаше отзиви от мами,че е повлиял на кашлица ,която безуспешно са опитвали да лекуват с други неща. Струва 17-18 лв.

Саменто също е много добро .

# 28
  • Мнения: 535
nenaatoa , заинтригува ме с тази книжка   bouquet
Аз изпробвах капките на себе си и нищо не усетих  newsm78 може би са били твърде разредени. Днес слагах на дъщеря ми 4-5 пъти и ефектът е невероятен  Grinning Дано утре да се преборим окончателно  Praynig

# 29
  • Мнения: 3 695
Остро възпаление на средното ухо
Използва се 30%-ова настойка на прополис, смесена с олио (1:4). С тази смес се напоява тампон и се поставя в болното ухо за през нощта. Тази процедура се извършва през ден. След провеждането на 10-12 процедури спира отделянето на гной, изчезва или намалява шума в ушите и се подобрява слухът на болните.
Сложете за през нощта в болното ухо тампони (направени от тесни ивици марля) с прополисова маз.
Капането на спиртен разтвор на прополис в ухото при повечето болни предизвиква болка, а тампоните със спиртна настойка на прополис не предизвикват неудобства и имат обезболяващо действие - болката бързо изчезва, а в случаите на остри отити отделянето на гной се прекратява след 4-5 дни.
Това пробвал ли го е някой? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт