Книги за отглеждане

  • 2 364
  • 51
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 982
Здравейте,
Ние сме вече на 7 месеца и трябва да се замисляме за възпитанието и първите уроци. Може ли да ми препоръчате някоя книга по въпроса?
Благодаря предварително.

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Защо с книга,следвай твоите разбирания.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 337
ами по принцип се дръж нормално с детето и отделяй пове4е време в обяснения със сериозен зрял тон..все едно говориш с голям 4овек- това е моето мнение- ина4е за дребосъци аз си купих страхотна книга

"Книга за майката и детето" от Елизабет Фенуик- много съм доволна- от 0 до 3 год. Peace

# 3
  • Мнения: 40
Грижи за бебето и детето - др. Бенджамин Спок
Еедна от любимите ми книги.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Имам книгата на д-р Спок

# 5
# 6
  • Мнения: 4 555
Спок и Додсън. Като ги прочетеш, ще разбереш за кои неща трябва да слушаш повече първия и за кои повече втория.
"Какво те чака..." също е добра поредица. Дава някои интересни насоки, макар че по много въпроси не съм съгласна със съветите им.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Имам книгата на д-р Спок
Аз също. Доволна съм от нея.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
аз бих заложила на тези, ако ще имаш да прочетеш нещо в тази насока:
Спок и Додсън. Като ги прочетеш, ще разбереш за кои неща трябва да слушаш повече първия и за кои повече втория.
Peace

# 9
  • Мнения: 3 034
серията "Какво да очаквам..." (когато съм бременна, през първата година, втората и т.н.) - нямам представа кое издание е преведено на български в момента, но поредиицата е изключително осъвременена и следва актуалните педиатрични препоръки. което естествено означава, че е в разрез с доста от препоръките на българските педиатри. в крайна сметка ти решаваш кого да следваш. за мен книгите от тази поредица са от голяма полза, но и педиатърът на детето ми подкрепя написаното в тях, бидейки от същата школа.

# 10
  • Мнения: 3 869
Преди възпитанието ще се сблъскаш с доста други проблеми - храненето, плача, заспиването, прословутите колики - защо не започнеш с книги за тези неща - ще ти спестят доста терзания и ще ти осигурят малко повече от така необходимите сън и спокойствие. Ако искаш да кърмиш, сега е моментът да прочетеш какво и как, също и за другите неща.
Аз ползвам предимно книги на английски заради значително по-големия избор. Ако приявиш интерес, ще споделя Grinning

# 11
  • Мнения: 378
"Аз отглеждам детето" от Лоранс Перну,  книгата е наградена от Френската медицинска академия.

# 12
  • Мнения: 4 335
Преди възпитанието ще се сблъскаш с доста други проблеми - храненето, плача, заспиването, прословутите колики - защо не започнеш с книги за тези неща - ще ти спестят доста терзания и ще ти осигурят малко повече от така необходимите сън и спокойствие. Ако искаш да кърмиш, сега е моментът да прочетеш какво и как, също и за другите неща.
Аз ползвам предимно книги на английски заради значително по-големия избор. Ако приявиш интерес, ще споделя Grinning
ShockedДетето е на 7 месеца,какви колики,какво желание за кьрмене newsm78

# 13
  • Мнения: 525
Разгледай Додсън - Изкуството да бъдеш родител и Да приучим децата си към дисциплина.
Щях да посоча още една, но си имате момченце.
И все пак - Евини дъщери на К. Оливие.

# 14
  • Мнения: 174
Грижи за бебето и детето - др. Бенджамин Спок
Еедна от любимите ми книги.
и на мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт