Дентинация с много висока температура?

  • 4 034
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 974
Малкия ми син е на почти 9 месеца и все още няма пробило зъбче. От края на м. Юни е с почти постоянна хрема, много рядко кашлица и през известно време вдига висока температура, но като казвам висока, имам предвид че стига до 39.5-39.7С
Според лекуващите ни лекари (педиатър и хомеопат) това е от зъби, макар че честно казано не съм го водила при педиатърката когато е бил с много висока Т, защото знам, че ще му изпише АБ, а той е пил на 40 дни  и на 4 месеца пак...оттогава казах край на АБ, и се обърнах към хомеопат.
Искам да попитам дали някоя майка се е сблъсквала с такива стойности на Т при зъбоникнене, защото вече се побърках #Crazy

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 11:12 от Илиянчето

# 1
  • Мнения: 485
Доста висока температура...при нас не се е случвало...Може и да има връзка с късното поникване на зъбките,но ако продължи по-вече от 2 дни,бих потърсила мнението на друг специалист.Желая ви бързо преодоляване на проблема!!!

# 2
  • Мнения: 5 790
Не ми се струва нормално да се вдига такава температура от зъби. Още повече, че от зъби не се вдига температура. По време на периода на зъбоникненето, спада имунитета и детето става податливо на повече вируси. Аз лично не бих се успокоявала със зъби. Най-малкото бих завела детето за пълни кръвни изследвания и стерилна урина.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не ми се струва нормално да се вдига такава температура от зъби. Още повече, че от зъби не се вдига температура. По време на периода на зъбоникненето, спада имунитета и детето става податливо на повече вируси. Аз лично не бих се успокоявала със зъби.
Peace Съгласна съм с мнението. Заведи си детето на лекар.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 974
Не ми се струва нормално да се вдига такава температура от зъби. Още повече, че от зъби не се вдига температура. По време на периода на зъбоникненето, спада имунитета и детето става податливо на повече вируси. Аз лично не бих се успокоявала със зъби. Най-малкото бих завела детето за пълни кръвни изследвания и стерилна урина.

Да, смятам ако до Понеделник няма зъбче да го водя на изследвания. Аз го водя на лекар, но всичко е наред, гърлото не е червено, дробовете са чисти, няма болка в ушите, има само хрема която както казах продължава вече повече от два месеца, но от хрема също неможе да вдига толкова висока Т. newsm78

# 5
  • Мнения: 5 790
Илиянчето, дори и да има зъбче, пак го заведи на лекар. И не се задоволявай само да му преслушат гърдите и да му прегледат гърлото. Поискай пълна кръвна картина с ръчно диференциално броене и стерилна урина. Освен това, настоявай да му прегледат ушичките. Пожелавам ви успех и дано му няма нищо на детенцето!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 974
А за какво е това ръчно диференциално броене?
Днес няма Т...ей така е от два месеца, през известно (примерно 10 дни или седмица) вдига много висока, а на другия ден няма. Само хремата не минава.

# 7
  • Мнения: 5 790
Диференциалното броене показва дали е вирусна или бактериална инфекция. Можеш да прочетеш това:
http://www.firstmdl.com/Lab_analizi__Hematol.htm#No7
Но при всички положения, такова вдигане на температура не бих го отдала на зъби. Моля те, пиши после какво е станало. Стискам ви палци! 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 974
Мерси Алекс,
утре сутринта ще вземем стерилна урина и ще минем през джипи-то и оттам в лабораторията, ще видя аяли няма да ми даде направление за някои изследвания, ако не даде ще си ги платя.
Ще пиша когато имам резултат. Hug

# 9
  • Мнения: 539
И аз задължително бих му пуснала кръвна картина с диф. броене и стерилна урина.

# 10
  • Мнения: 1 685
И аз задължително бих му пуснала кръвна картина с диф. броене и стерилна урина.
Аз, също бих направила така PeaceУспех и дано резултатите от изследванията, са добри.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 974
Благодаря за съвета, утре ще пиша! Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 974
Да споделя, че днес джипито ми даде направления за всички изследвания (урина, пкк, деф. броене, и секрет от носа и гърлото). Утре се мятаме.
И нейното мнение беше, че трябва да направим изследвания. дано не излезе нещо лошо:(

# 13
  • София
  • Мнения: 11 703
Илиянче стискам палци всичко да е наред с изследванията!
Но от свекърва ми,която е бивш медицински работник знам,че при такава безпричинна температура първото нещо е изследване на урина,което разбира се не изключва и останалите изследвания.
Пиши какво е станало и горе главата!

# 14
  • Мнения: 5 790
Илиянче, какво стана? Дано всичко е наред!  Praynig

# 15
  • София
  • Мнения: 11 703
И аз се сетих за Вас днес.Вероятно са излезнали резултатите или част от тях?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 974
Днес следобяд ще взема изследванията, ще пиша непременно.
Благодаря за подкрепата, момичета.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Дано не е нищо сериозно! При всички случаи категорично е трябвало да отхвърлят зъбоникненето като причина  Stop

# 18
  • Мнения: 2 005
В никакъв случай от зъбоникнене не се вдига толкова висока температура  Rolling Eyes Дано всичко се окаже наред в изследванията  Praynig Стискам палци  newsm10

# 19
  • Мнения: 1 685
Днес следобяд ще взема изследванията, ще пиша непременно.
Благодаря за подкрепата, момичета.
Как са резултатите от изследванията?Дано всичко е наред!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 974
Здравейте момичета,
днес взех изследванията на малкия.
Имаме стрептококи в носа, и повишена утайка - 38 при норма за мъже 18.
И така, отидох с изследванията при педиатърката на сина ми, оказа се я няма, но има заместничка, също педиатър, виждали сме се веднъж два мъти с нея. Жената погледна;една изследванията, и каза че има повишена утайка, която неможе да е следствие на зъби, а било някакво възпаление в организма, попитах дали неможе да е от стрептококите, тя неми отговори еднозначно. Каза че се налага да изпише АБ, не само заради стрептококите, а и заради този възпалителен процес нейде. Изписа Аугментин. Каза да го пием 7 дни, най-добре 10 дни.
След това се обадих на хомеопатката и разказах какво се е случило, тя каза да вземем стрептокоцинум 15, да го пием 5 дни.
И сега.....
Какво да правя?
Ако се доверя на хомеопата(както ми се иска), ще разбера дали съм била права най-рано след 3 седмици, когато мога а проверя пак утайката. Ако се доверя на педиатъра трябва да дам АБ, след който не е ясно дали ще се разкарат стрептококите, и не е ясно дали ще повлияе на този неясен възпалителен процес.
Единственото което реших е утре да му пусна нов секрет в друга лаборатория, за да видя поне дали резултата ще е същия, защото на детето когато беше на 4-ри месеца му изолира стафилококи. newsm78

Много ВИ благодаря за подкрепата!! Имам чувство че вас ви е по еня за детето от всички лекари.

# 21
  • Мнения: 5 790
Илиянчето, лекували сме стафилококи и то с антибиотик, но след назначена антибиограма. Вие имате ли такава? Защото ако нямате, изписването на Аугментин /въпреки, че е широкоспектърен/ не е оправдано. А за пиенето на антибиотика - за да има ефект се пие между 7 и 10 дни. Но пък може бактериите да не се влияят точно от този антибиотик. Поискай да направят на детето антибиограма и преглед на ушите.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 974
Алекс имаме антибиограма, тя е задължителна при изолирани бактерии.
И са стрептококи този път.

# 23
  • Мнения: 5 790
Ако в антибиограмата пише, че стрептококите са чувствителни на Аугментин, аз лично бих го дала. Не бих чакала хомеопатията да даде резултат.
Минала съм по този път с температурата и "нищо му няма", "от зъби е" и ми е писнало от некадърни лекари.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 974
Ами тя хомеоптаката ми е добра според мен, но мен повече ме притеснява дали няма друг възпалителе проце, и тази утайка, дали е от стрептококите?!?

# 25
  • Мнения: 5 790
Ускорената утайка говори за възпалителен процес. Едва ли е от стрептококите. Утайката се ускорява и по време и след прекарана вирусна инфекция /грип/.
Урина дадохте ли? Резултатите там какви са?

# 26
  • София
  • Мнения: 11 703
Илиянче стрептококите са коварни.Без АБ няма да минете според мен.След като имате направена антибиограма трябва да се види кън кой АБ е чувствителна бактерията.
Ако трябва да съм откровена не съм привърженик на хомеопатията...но всеки преценява как да лекува детето си.
Вашата педиатърка няма ли да се върне скоро?Явно нямаш доверие на заместничката и.
Аз бих потърсила и друго мнение на базата на изследванията.При всички случаи не трябва да отлагаш лечението според мен.
А стерилната урина какво показва?На мен първата мисъл ми беше за пикочна инфекция.Тя често се проявява с безпричинна висока температура.Но все пак не съм лекар.
Консултирай се с лекар!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 974
Да, стерила урина, чиста е. Секрета от гърлото съшо е чист, и кръвните изселдвания са добре.
Хемоглобина му е нисък 106, ама това не епроблем. Левкоцитите са в норма.
Не лекарката не е лоша, напарви ми само лошо впечетление, че сестрата я попита дали да не ме пратят на консулт при някакви си докторка( не и чух името) заради виоска утайка, а лекарката не реагира.
Оффф аман.
Ще правя още един секрет, и явно ще търся и друго мнение. Заради тази утайка.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 703
Били ли сте скоро болни?Ушите му как са,макар че те болят...?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 974
Ами той е с хрема от 2.5месеца, и видга през известно време много висока температура(39.0-39.7), но като цяло не е бил болен, реално повече от два дни не имал Т, като ако днес е вдигнал висока, утре или е много ниска или изобщо няма. Без кой знае какво лечение. На хомеоптаия е от известно време. Ушите не вярвам...те болят. Но по едно време и тях гледахме, сега последно време не са ги преглеждали.
Малко стана като чат мойта тема, Дано не преча на някой Embarassed

# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ушите невинаги болят  Stop Единият от отитите на дъщеря ми, който се оказа серозен и доведе до парацентеза, изобщо нямаше никакви външни прояви, освен висока Т. И натисках, и опипвах ушите тогава- нищо. Детето си беше дори прекалено спокойно за сериозното си състояние тогава.
Така че- не отхвърляйте тази възможност. Друга такава- пневмония. Без кашлица също е възможно да развие такава. Ако не попаднете на добър пулмолог, една рентгенова снимка много бързо и сигурно ще отхвърли или потвърди вероятна такава диагноза. Още повече, че само СУЕ е увеличена, не и левкоцитите( поне при моята дъщеря пневмониите не променяха с нищо кръвната картина, само утайката скачаше).
При всички случаи ускорената СУЕ и тази висока Т, дори и непостоянна, говори за възпаление някъде и трябва да го намерите.
За гадинките в носа- щом има антибиограма, не бих се чудила изобщо относно изписания АБ.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 974
Понеже аз започнах тази тема, и обещах да ви информирам, та да кажа.
Реших в крайна сметка да се доверя на хомеопатката ни, тъй като тя ми даде разумни отговори на всички мои въпроси, а не просто да ми изпише АБ защото имало възпалителен процес.
както и да е, днес след 5 дневно лечение с хомеопатия пуснах нови изследвания, и утайката на детето е спаднала на 25мм от 38мм, хемоглобина е вече 109.
Другата се седмица ще пусна нови, за да видя дали продължава да се подобрява, а след 2-3 седмици ще пусна и секрет. Та засега избегнахме АБ-ка, и детето не е имало Т от 10 дни.
За съжаление зъби все още няма.

Благодаря на всички за съветите. Hug

Общи условия

Активация на акаунт