Цьолиакия - тема 2

  • 45 133
  • 466
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Успех в новата темичка. Дано хубави неща се случват в нея, а за не хубавите - кураж. Ето и линк към старата, ако има и друга важна информация добавете я надолу. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301056.0

# 1
  • Мнения: 1 849
Честита ни нова тема! Дано има по-малко болести и повече усмивки и повод за радост в нея! Да си помагаме със съвети и идеи! Да са здрави децата ни и ние че да ги гледаме и глезиме! Laughing

# 2
  • Мнения: 151
Успех!Само хубави неща да се случват Praynig

# 3
  • Мнения: 743
Добро утро!Днес пак имаме много слънце,ама ние ще го гледаме само през прозореца,че сме малко болни.Така както майка ме е лекувала като малка и аз така-снощи намазах гърдичките на Макси с мед,слага се и счукан аспирин,но аз нямах,отгоре се покрива с вестник,една тениска и пижамката.Че като попи тоя мед през дрешките ,целия лепнеше милия,но така си спа-лепнещ и сладък и днес сме по-добре.Герганче,искренно се надявам поне на вас да ви се размине тая болест,че вече си имате една.Сигурно довечера ще звъните,стискам палци!

# 4
  • Мнения: 19 244
здравейте от мен. нас още не са ни изписали. пуснаха ни за събота и неделя. в понеделник ще излезе ЕМА-та и ще ни кажат какво да правим. лек ден на всички Hug

# 5
  • Мнения: 239
Здравейте! Първо честита ни нова темичка.
Виви, надявам се теста Ви да е отрицателен. Вече звънях  в клиниката , но все още не е готова биопсията. И в такъв момент ме налягат едни съмнения -все лоши. На всички са готови , а  нашата се бави вече 5 дни. Днес ми казаха да се обадя утре около  обяд , и дано тогава вече зная резултата.
Виви , ако теста е отрицателен ще правите ли биопсия?

# 6
  • Мнения: 1 849
Виви, стискаме палци за (-).
Герганче, не се притеснявай толкова, нашата биопсия я забавиха 2 седмици след като бяха казали да се обадим за резултата. Всъщност се потвърди това, което д-р Панталеева видя още на място с камерата и беше описала. Там ходят веднъж на седмицата, най-много 2 пъти за резултата зависи коя санитарка е на смяна. А пък където ги изследват, изчакват да се съберат повече и тогава идва специалиста да ги разчита.
Обикновено при отрицателен тест, биопсия не правят, най-много да ви направят по-пълна ехография.
Рози-макси, оздравявайте скоро!

# 7
  • Мнения: 114
Добро утро!Дано в новата темичка има повече хубави новини!
Ние(мама,тати и бебчо)от вчера сме болни!
Съжалявам че хомеопатията не би могла да помогне Rolling Eyes
И днес ще има слънчице!
 Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 743
Добро,утро и от мен!Искам да ви попитам,някой давал ли е от хомеопатичните-зелена енергия,коластра,водорасли за подсилване на имунитета?Също и пробиотици,ацидофилус и бифидус?Много добри отзиви прочетох в друг форум,продукти на Аква Сорс

# 9
  • Мнения: 743
Макси се оправи,размина ни се само със стодал и стеримар,а давах и профилактично веднъж на ден ефералган,но мисля,че най-вече меда на гардичките помогна.Без малко да дам и нурофен,бях доволна от него,но има сироп от малц.Доретоо,хващайте болеста о време,че иначе...,и без това не можем да пием много лекарства.Чувала съм също,за хрема ,намазват се ходилцата обилно с масло и още нещо,но не си спомням с какво,отгоре 2 чифта чорапи и така спите.Много ми допадат тези бабини илачи,и съм твърдо първо да се пробва с тях,а не като нашия педиатър-кихнеш и антибиотик.Макси беше на 5 месеца,вдигна температура,без нищо друго,той дойде и изписа антибиотик,за всеки случай,но Макси направи алерг. обрив от него.Дано и вие бързо оздравеете.Приятен ден ,мамчета!

# 10
  • Мнения: 19 244
Ние пихме Ацедуфилус и Бифидус на 6 месеца. Тогава имахме остра форма на АД и няколко пъти нишки кръв в изпражненията. Пихме ги съвсем за кратко, защото тогава някаква педиатърка тук каза, че е опасно да се тъпче детето с такива бактерии. В крайна сметка акото се оправи. После алергологът в Германия каза, че често се ползват такива бактерии при АД и раздразване на дебелото черво. Така че си мисля, че са полезни.

# 11
  • Мнения: 151
rozi-maxiaз давах на Калоян ;Кoлактив "3/коластра/ и зелена енергия. Не правят чудеса ,но подсилват имунната система само че излизат доста скъпо.
zornica83ако четеш темата -не мога да ти изпратя на лични защото ти е изчерпан лимита. По добре пиши в темата тук има много хора които могат да ти помогнат  .

# 12
  • Мнения: 743
Добро утро,мами!Благодаря че се отзовахте на питането ми,аз ще търся още информация.Снощи зададох същият въпрос на др.Михайлов(ако съм писала където трябва,че не съм съвсем на ти с компютърните операции),който отговаря безплатно във форум на Часът на мама,чакам отговор.Освен това чакам да ми пратят много информация от Америка за цьолиакията,позната ще говори с техния педиатър за тенденциите там.Вие може вече да сте получили някаква информация от чужбина,но аз тепърва започвам да търся.Все пак,ако прочета нещо,което не съм чела досега,ще пиша.Герганче,какво става с вас,обаждахте ли се?Ние си получихме епикризата,но на едното място от двете,където е спомената възрастта на детето,е сбъркано-писали са 3 год. и 10 месеца.Не знам дали заради това няма да имаме проблеми пред ТЕЛК.Весел ден на всички!

# 13
  • Мнения: 1 849
Добро,утро и от мен!Искам да ви попитам,някой давал ли е от хомеопатичните-зелена енергия,коластра,водорасли за подсилване на имунитета?Също и пробиотици,ацидофилус и бифидус?Много добри отзиви прочетох в друг форум,продукти на Аква Сорс
Преди да ни диагностицират една гастро ни даде бифидус, нямаше някаква съществена разлика. Приятелката ми дава коластра и зелена енергия на нейния син, че тръгна на градина. Твърди че подсилва имунитета, но той още на 2-рата седмица е с хрема, та...  newsm78
Ние сме много доволни от Нормофлор, когато има леко диария или коремчето му е раздразнено му действа отлично (писах преди за това). Една гастро ни го даде от Инфекциозна и всъщност препарата е български, за нормализиране на чревната флора и съдържа подобни бактерии, но в по-голямо количество. Безвреден е, опитайте го дори при леки неразположения.  Peace
Мамалигата ни стана любима закуска, само и с малко захар!   bouquet Днес ще правя банановите гризини, че ми останаха меки банани!
Кажете още нещо вкусничко!?
Аз правих едно бързо руло, че не ми се правеха кюфтета, а и каймата не беше много: 500 гр. кайма, 2 гл. лук, 4 яйца, половин чаша царевично брашно, чубрица, кимион, сол. Всичко се бърка и се пече в тавата, отгоре - настърган кашкавал накрая. Всички го харесаха, а и става за малчо. Въобще всичко панирам с царевично брашно: печени чушки, тиквички, кашкавал и даже е по-вкусно, а и не правя вече по 2 манджи.
Браво, Рози!  Hug Информирай ни моля те, ние само този ензим сме чули, а науката се развива непрекъснато, трябва да сме в час!

# 14
  • Мнения: 743
Радвам се,че ви е харесала мамалигата M Nik.Щом я обичате сладка,ще ти кажа още как я приготвям за следобедна закуска.Пека ябълка-изкарвам това което не се яде със семките,без да я разрязвам нито беля,слагам я върху фолио,пълня дупката със захар,завивам хубаво и пека 30 мин.Вадиш,обелваш я,намачкваш я и прибавяш към мамалигата,предварително сварена,само с масла без сирене.Можеш да прибавяш и банан,тиква...Аз цар. грис го ползвам като купените каши,слагам всичко в него,но не засища особено много.А снощи правих една вкусотия за първи път,стана върха.Понеже сега гъбите са евтини,та вчера купих 1 кг. без да зная още какво ще ги правя.Поразрових се и намерих следната рецепта.Нарежда се ,нарязано на едро пил. месо,каквото имате,на дъното на йенска т.,отгоре нарязани картофи,отгоре едро нарязани гъби,отгоре едро нарязани 3-4 глави лук.Всичко това се залива с разредена 1 кофичка майонеза.За да мога да дам и на Макси,майонезата си я направих( 2 яйца,ако са от хладилника ги слатам в много топла вода,защото ако са студени понякога нестава,1/2 ч.лъж.лимонтозу,1 ч.л.сол 2 скилитки ситно нарязан чесън и олио,почти до горе.Пасатора от дъното се изтегля леко нагоре за около 2мин.Майонезата става толкова гъста,че не пада когато се обърне буркана).аз сложих 2/3 от тази майонеза,разредена с вода,но то си зависи от количеството на ястието.Може да се сложи и чер. пипер,но аз още не съм давала на Макси и не посмях ,то и чесън не съм давала,но количеството е минимално,и от гъбите също-не.Отгоре капака на йена и 1 1/2 часа на 200-220 гр.Преди да се извади ,маха се капака,настърган кашкавал и да се запече ,аз нямах.Картофите аз си ги добавих,защото месото ми не беше много.Стана върха

Общи условия

Активация на акаунт