Цьолиакия - тема 2

  • 45 179
  • 466
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
zornica83, при кой лекар води детето в Добрич?

Би ли слагала препинателни знаци на изреченията, защото много трудно се следи мисълта ти.

# 46
  • Мнения: 743
Добро утро,мами!Моите мъже още спят и аз сядам за минутка.Зоре,др.Кондова няма какви изследвания да ви направи тук в Добрич,за мен тя е много добър специалист,добре че попаднахме на нея.Други мами са се лутали с месеци от доктор на доктор и не са можели да кажат какво им е на децата и то в големи градове като Пловдив,Бургас,а през това време децата им са сваляли килограми и т.н...Така че тази докторка си е жива находка за нашия не голям град!M Nik,аз не зная технологията на правене на червеният пипер.И аз четох,че бил полезен при чревно-стомашни проблеми.На пазара има баби,които продават,сигурно сами го правят,ще ги питам.

# 47
  • Мнения: 743
Биси,твоите творения са наистина страхотни,много си се постарала.Какво ли не сме готови да направим за да зарадваме нашите дечица,та да не се чувстват ощетени.Дано и ние да постигнем такъв успех.

# 48
  • Мнения: 743
Забравих да пиша,,,че хемоглобина на Макси беше паднал от 125 на 105 за 2 седмици,първите изследвания във Варна и после в София.Така че Зоре,незная кога последно са го изследвали Коко за анемия,но ако не е скоро,може вече и да е с анемия

# 49
  • Мнения: 151
Леле bisi страшна си ,направо невероятно. Хляба е от хлебопекарна,нали?А тортите са като купени от магазина bg newsm74 как я правиш?Моля сподели

# 50
  • Мнения: 335
Благодаря! Embarassed Ще се специализирате и вие!Освен за хляба,май за друго неползвам рецепти.Правя всичко на око.Експериментирам със смяна на брашното.Тортичките ги правя също така.Разбивам 2 яйца с 2-3л захар и после брашно/като кексово/Разбивам за всеки блат отделна доза. Пека 2-3 блата,после сиропирам с компот.Глазурата е крем на др.йоткер за торти.Между блатовете слагам от крема и плодовете от компота.Ефекта е и в украсата. eat 
В чудо се видях една седмица с хлебопекарната. smile3511  неставаше и неставаше този хляб.Мъжът ми почна и той да мрънка,за какво ти беше това,колко брашно хвърли...Една вечер сълзи ми потекоха,но като взех ксантан гумата.....Всички ахнаха.Радост подскачаше от щастие.Беше едно ядене и мазане на филийки...
Да се похваля и с друго.Проверихме профилактично хемоглобина -143.Преди да открият целиакията беше паднал до 86.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 11:55 от bisi.s

# 51
# 52
  • Мнения: 151
извинявам се нещо не става, ако може да го махнете

# 53
# 54
  • Мнения: 335
Браво Диана!  smile3501 Много вкусно изглеждат!

# 55
  • Мнения: 19 294
Здравейте и от мен!
Ние бяхме на гости на бабите веднага след София и нямах интернет. Сега нямам много време, но утре ще ви изчета. Видях, че сте писали за хемоглобина. Нашият сега е 109, желязото е 8,7. Казаха, че това е долу-горе добре за нейната възраст. Не знам писах ли, че ни спряха диетата. Казаха да ядем всичко, но онзи ден пак получихме разстройство. Слава Богу с оризова вода овладяхме положението.
Знаете ли как се изследва АБКМ? В София никой нищо не обяснява. Бях много ядосана от д-р Пантелеева. Те дори нормална визитация не правят, а доцентът пуши цигари в коридора Shocked Добре че д-р Пантелеева   ми обясни на две на три положението при изписването.

# 56
  • Мнения: 32
rozi коко му правиха изследвания преди една седмица и хемуглобина му беше 122 тези изследвания бяха общи кондова ми каза че са ок само левкоцитите са малко покачени в варна като ходихме ни изписаха линекс и креон щте влизаме в болницата след 1 седмица в варна и щти видим там кво щте ни кажат Whistling

# 57
  • Мнения: 239
Здравейте. Ето рецепта за червен пипер: избират се само червени чушки, почистват се от семето и се нарязват на ивици.Оставят се на слънце докато изсъхне (10-15 дни, зависи от времето). След това леко се запича във фурна ( внимаваш да не го прегориш -после горчи) и се мели. 
Виви , каква диагноза Ви поставиха?

# 58
  • Мнения: 1 849
Герганче, мерси за пипера!
Диана, кексчета са много апетитни! Друго си е да ги видиш.
Имайте предвид, че в началото хемоглобина е малко нисък, докато наваксат дечица, затова е фолиевата киселина, която дава д-р Панталеева.
Доцента така си пуши и говори с мамите, само ако той ги пита нещо, особняк си е... Държи всичко да му се обясни отвън и ако има нещо да ви пита, влиза. Но иначе е страхотен специалист!  bouquet Той ни хвана отоците, белтъчната недостатъчност и нареди ударно наливане, че иначе бяхме съвсем сдали. Д-р Панталеева беше в отпуска и като дойде, тя ни подхвана по нейната схема, та се освестихме бързо-бързо!   bouquet За сестричките, да не говорим, толкова са добрички и всеотдайни!  Hug
Виви, какво ви казаха, АБКМ ли? Някъде във форума за алергиите имаше за това  newsm78 Пусни търсачка.

# 59
  • Мнения: 1 058
В_и_В_и питай за АБКМ каквото те интересува. А тест по-добре не прави. На малките деца не е показателен. Ако детето е яло нещо в по-големи количества кръвния тест задължително показва алергия. Взимат само парите на хората. Панталеева сигурно за това не ти е обяснила. Тя е голям противник на тези тестове в ранна детска възраст.

Общи условия

Активация на акаунт