Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 юли 2005, 09:04 ч.

ОТКОГА НА МОРЕ !!!!!

• 2 027
  • 28
  •   1
Отговори
  • Sofia
Здравейте на всички майчета!!!
Моля ВИ споделете от каква възраст заведохте дечицата си на море. Ние мислиме да ходим еот 1 август. Ясно е, че малката няма да припарва до плажа, но редно ли е да я водя толкова малка? Дали няма да и стане нещо?

# 1
  • Sofia
Такива въпроси се задават преди да решиш да ходиш.След като вече си го планувала и да ти кажат ,че не е редно дали ще послушаш???Незнам някой нормален педиатър иличовек,който да ти каже ,че е добре да водиш толкова малко бебе на море.Самият факт,че сменя обстановката не се отразява добре.

# 2
Ние утре заминаваме на море  dance  grinning039
а с смяната на обстановката проблеми нямаме  newsm19
Или по то4но до сега не сме имали, а от 3 месе4но бебе сме нон стоп на колела  newsm01
Само се пазете от сланцето 4е сте савсем малки, ама имате ли и някави ваксини - 4е нали се сещаш за вазрастните как е на море понякога   Stuck Out Tongue Winking Eye а за толкова малки беб4ета трябва много да се внимава с папкането и тн feeding newsm32

# 3
Аз бих завела дъщеря си поне на 6-7 месеца,но всеки сам си решава.

# 4
  • София
Ние изчакваме да станем на 6 месеца в края на юли и от август сме на море. Аз не бих се престрашила да отидем по-рано.

# 5
  • Sofia
CHOCHA аз не съм казала, че ще ходя, а че планувам. При това датата винаги мога да я променя. Просто исках да попитам информционно, но явно съм от "НЕНОРМАЛНИТЕ" хора.

# 6
  • Sofia
Не насочвай персонално отоговора си към мене,доколкото следя темата почти никой не би си завел детето на тази възраст на море.Плюс това питаш за нашето мнение и ние ти го споделяма.Не се засягай приятно изкарване Laughing

# 7
  • Видин
Ivetap, моето лично мнение е, че ще е по-добре да пропуснете морето тази година. не за друго (то и по морето се раждат и гледат бебета) но самото пътуване в тези горещини, може да се отрази зле на толкова малко бебче. На тази възраст все още бебчетата не могат да регулират температурата на тялото си и е много лесно да ги претоплиш, недай Боже и някой топлинен удар да получи. Да не говорим, че на този етап хигиената около бебето трябва да е на отлично ниво, а лятото и горещините са отлична среда за размножаване на вируси, бактерии и тем подобни гадинки. Защо да рискуваш здравето на детето си?
Ако много ти се ходи някъде, изберете планина или някое прохладно местенце в близост до вашият град. Пък догодина ще си наваксате, тъкмо и бебо ще разбира вече и ще се радва заедно с вас.

# 8
  • София
Когато Ванко беше на вашата възраст направихме едно грандиозно пътуване в Северна България - навъртяхме повече от 1200км - бяха големи жеги, и все пак Ванко много се кефеше - дори в колата му беше много по-готино, защото си заспиваше за нула време. Не мисля, че ще му стане нещо на бебето, ако сте внимателни и го пазите. Отивайте на море и хубаво да си изкарате!!!

# 9
  • София
Завдохме Дариа на море, когато беше на 2 месеца и малко. При това единия ден пътувахме от София до Козлодуй и обратно /по тъжен повод/, а рано на другата сутрин от София до Синеморец.

Педиатърката ни го одобри и ни насърчи! Никой от познатите ни не ни обяви за луди или ненормални, дори напротив. Смяната на мястото й се отрази чудесно. Първите 3 дни спа нон-стоп, при това бяхме се настанили в такъв хотел, че бебка стоеше навън по цял ден, в градинката пред стаята. Ние си починахме също.

Щом няма да я водите на плаж, а това наистина не е добра идея както заради слънцето, така и заради мръсотията - други пречки не виждам. В края на краищата и на морето се раждат деца. Сега ви е времето да ходите, докато бебето е малко и понася всичко по-леко. Още повече, че виждането на нови места е изключително стимулиращо за бебешкия мозък. Няма да ти изброявам къде сме мъкнали Дариа /на практика навсякъде, където ходим ние/, но на 1 годишна възраст е посетила дори и пещера. 

Съвети: Купувайте само бутилирана вода за вас и бебето, стерилизирайте шишетата. Бебето задължително в кошница в колата, добре би било да сте с климатик. Ако сте на изкуствено мляко - купи си от тук твоето, за да не се изненадаш неприятно на морето.

Приятно прекарване.

# 10
  • сърцето ми е до морето
и аз месля това лято да пропуснем плажа, иначе разходки в морската-всеки ден Laughing

# 11
  • София
Бебето задължително в кошница в колата, добре би било да сте с климатик. Ако сте на изкуствено мляко - купи си от тук твоето, за да не се изненадаш неприятно на морето.
Само аз ли не пускам климатика, когато беба е в колата  newsm78

# 12
  • София
Само аз ли не пускам климатика, когато беба е в колата  newsm78

Пускай го, няма проблем, НО разликата м/у външната температура и тази в колата да не е повече от 3-4 градуса. Това важи и за възрастните, иначе е опасно. Аз имам термометър на таблото показващ външната температура, а климатика /то е климатроник де/ го държа около 23-24 градуса не по-малко.

# 13
  • Ruse
Ние също мислим да ходим на море след месец, но бебка няма да я водим на плаж. Просто да сменим малко въздуха. Не мисля, че ще и се отрази зле, даже напротив. Когато си внимателен и разумен, няма от какво да се притесняваш. Така мисля аз, но всеки си има право на мнение.

# 14
  • София
Пускай го, няма проблем, НО разликата м/у външната температура и тази в колата да не е повече от 3-4 градуса. Това важи и за възрастните, иначе е опасно. Аз имам термометър на таблото показващ външната температура, а климатика /то е климатроник де/ го държа около 23-24 градуса не по-малко.
А... климатроник е друго нещо, аз съм с климатик, не бих го пуснала при бебка, защото мъж ми отвреме на време се оплаква че го продухало.... страх лозе пази  Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт