Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

BG-Пловдив

Втори ден си имам ечемик на дясното око .Вчера ходих на очен лекар ,изписа ми капки и каза топли ,но сухи компреси.Днес се събудих с още по-обезобразено око  ShockedЕдна приятелка ми каза да натъркам със златен пръстен ----чували ли сте такова нещо ??????
Цитирай

Sofia

Да, наистина помага. НА мен преди 2 дни ми излезе, нзтърках с халката и се прибра, никакви лекарства. Незнам като е избил целия дали ще подейства, но пробвай.
Цитирай

И аз сум чувала това.Един-единствен път ми е излизал ечемик и още в началото го натърках със златна обеца на няколко пъти,прибра се на следващия ден.Но като вече е избил напълно newsm78-пробвай,може да помогне.
Цитирай

Варна

А аз съм чувала с чесън.Една скилидка чесън се разделя на две и се маже покрай него, няколко пъти на ден.Успех

Цитирай

BG-Пловдив

Благодаря за съветите !!!  bouquetСамо това с чесъна не знам как ще стане   ooooh!- ечемика е от вътешната страна на горния клепач ! newsm78
Цитирай

Burgas

Това за златния пръстен съм го чувала едно време,но не знам каква точно е логиката и има ли ефект.Да чукам на дърво такова чудо не ми е излизало.Чувала съм,че може ечемикът да се прехвъли и на другото око,затова гледай да не се пипаш много по очите.
Цитирай

България-Швейцария

Това с чесъна си е изпитан бабешки лек. Не е нужно да търкаш отвътре, пробвай от външната страна на клепача, колкото можеш по-близо до ечемика, сокът от чесъна ще си подейства където трябва. ПАри малко наистина, ако не внимаваш може и да се подлютиш, но ще свърши работа. Скилидката я разрежи на две с бръснарско ножче или много остър кухненски нож, за да не се загуби от сока. Бързо оздравяване  Love
Цитирай

UK, Harlow/София

На мен ми е помагал златен пръстен(не вярвам да е внушение-мина) !
Цитирай

Пловдив

Натъркването със златен пръстен наистина помага. Аз само така ги моря тези израстаци. Иначе знам че и майчината кърма вършила чудеса срещу ечемиците. Но това ако имаш на разположение де. Аз досега не съм имала и затова само с пръстен съм пробвала.
Цитирай

Sofia

Не е внушение - благородните метали отделят йони, които имат лековито действие. Светената вода е на същия принцип.
Цитирай

някой може ли да ми обясни как точно изглежда ечемикът, защото аз имам нещо изпъкнало под клепача ама не мога да разбера какво е
Цитирай

Burgas

някой може ли да ми обясни как точно изглежда ечемикът, защото аз имам нещо изпъкнало под клепача ама не мога да разбера какво е
Ечемика не може да го объркаш с друго,най-малкото защото боли и е зачервен,то си е възпаление,стои като подутинка и двете очи изглеждат несъразмерни.То затова и се казва "ечемик",защото формата му е такава.
Така че ако имаш нещо изпъкнало и ти е от много време,по-скоро е някакво липомче или нещо друго.
Цитирай

Burgas

Втори ден си имам ечемик на дясното око .Вчера ходих на очен лекар ,изписа ми капки и каза топли ,но сухи компреси.Днес се събудих с още по-обезобразено око  ShockedЕдна приятелка ми каза да натъркам със златен пръстен ----чували ли сте такова нещо ??????
Забравих да ти кажа,че има едни специални мехлемчета в малки тубички,които лекуват ечемик-продават се в аптеките,но не помня как се казваха.Ако искаш се поинтересувай,сигурно ще ти помогне да се оправиш по-бързо.
Между другото не съм чувала досега на възпалено място да се слага топъл компрес,даже напротив-противопоказано е.
Цитирай

Густо майна филибето,слънце грее от небето

Между другото не съм чувала досега на възпалено място да се слага топъл компрес,даже напротив-противопоказано е.

Топлият компрес се слага за да може по бързо да "озрее" ечемикът,и съответно да се пукне.Даже преди 3 години ми беше излезнал двоен ечемик,тоест имах и на горният и на долният клепач - та ходих всеки ден в болницата и висях пред една лампа която го загряваше.Не знам как се казва,но определено много ми помогна.

На мен това с пръстена не ми помага,свекито веднъж ми го бая ,но пак не ми помогна,затова пък вече 2 пъти се лекувам със коластра на хапчета,но ги пия веднага щом усетя че ще ми излиза ечемик и то в голяма доза 4 - 5 дни.Чувала съм ,че кърмата също помага.Другия начин е с мехлеми.

Даниел - 21.94.2004г.
Цитирай

Burgas

Топлият компрес се слага за да може по бързо да "озрее" ечемикът,и съответно да се пукне.Даже преди 3 години ми беше излезнал двоен ечемик,тоест имах и на горният и на долният клепач - та ходих всеки ден в болницата и висях пред една лампа която го загряваше.Не знам как се казва,но определено много ми помогна.
Хм виж за това "узряване" не се бях замислила.Сигурно си права,има логика.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора