Ечемик

  • 11 762
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Втори ден си имам ечемик на дясното око .Вчера ходих на очен лекар ,изписа ми капки и каза топли ,но сухи компреси.Днес се събудих с още по-обезобразено око  ShockedЕдна приятелка ми каза да натъркам със златен пръстен ----чували ли сте такова нещо ??????

Ако имаш време утре, отдели ми 10 минути, за два дни ечемика няма да ти го има. Имам наследена някаква дарба от баба ми, и успявам да ги разкарам. Майтап няма, доказано е вече години

# 16
  • Мнения: 6 873
някой може ли да ми обясни как точно изглежда ечемикът, защото аз имам нещо изпъкнало под клепача ама не мога да разбера какво е
Ечемика не може да го объркаш с друго,най-малкото защото боли и е зачервен,то си е възпаление,стои като подутинка и двете очи изглеждат несъразмерни.То затова и се казва "ечемик",защото формата му е такава.
Така че ако имаш нещо изпъкнало и ти е от много време,по-скоро е някакво липомче или нещо друго.
аха, благодаря. Въпросното нещо се появи преди няколко месеца. Една сутрин като се събудих ми беше подуто едното око и ме болеше като го пипах, но не изглеждаше толкова зле и така и не отидох на лекар. След няколко дена ми мина подуването и не ме болеше, но остана нещо мъничко подуто отдолу. Сега като ми минат изпитите тръгвам по лекари, че за доста неща съм събрала  Wink

# 17
  • Мнения: 1 269
Топлият компрес се слага за да може по бързо да "озрее" ечемикът,и съответно да се пукне.Даже преди 3 години ми беше излезнал двоен ечемик,тоест имах и на горният и на долният клепач - та ходих всеки ден в болницата и висях пред една лампа която го загряваше.Не знам как се казва,но определено много ми помогна.
Хм виж за това "узряване" не се бях замислила.Сигурно си права,има логика.
Да ,очната лекарка каза ,че   целта  на топлия компрес  е да се спука гнойта и по-бързо да се разнесе образуванието .Вече треди ден слагам  капки ,топли компреси ,търкам със злато ,с чесън  още не съм  пробвала ,,,че ме е страх да не си изгоря лигавицата на окото  и резултата е периодичен  newsm78. Ту съм като циклоп, ту спадне ! Вчера излизах на кафе с причтели и не само ,че не сложих грим ами и слънчевите очила си забравих ! #Cussing out Ох ,аман вече !Много досадна работа ! Благодаря на всички за съпричастието   bouquet!!!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Това с чесъна си е изпитан бабешки лек. Не е нужно да търкаш отвътре, пробвай от външната страна на клепача, колкото можеш по-близо до ечемика, сокът от чесъна ще си подейства където трябва. ПАри малко наистина, ако не внимаваш може и да се подлютиш, но ще свърши работа. Скилидката я разрежи на две с бръснарско ножче или много остър кухненски нож, за да не се загуби от сока. Бързо оздравяване  Heart Eyes


Това при мен действа безотказно вече години наред! Не се притеснявай, нищо няма да си изгориш с чесъна, само малко си пари…

# 19
  • Мнения: 1 269
Това с чесъна си е изпитан бабешки лек. Не е нужно да търкаш отвътре, пробвай от външната страна на клепача, колкото можеш по-близо до ечемика, сокът от чесъна ще си подейства където трябва. ПАри малко наистина, ако не внимаваш може и да се подлютиш, но ще свърши работа. Скилидката я разрежи на две с бръснарско ножче или много остър кухненски нож, за да не се загуби от сока. Бързо оздравяване  Heart Eyes
CTramell ,намазах и с чесън , след като 3 дни пробвах всичко останало .Не ми  се подлюти окото и май наистина помага  HugБлагодаря ти !

# 20
  • Мнения: 75
Докато бях бременна в 5 мес. ми се появи за пръв път ечемик, ама огромен. След това последваха още 2 също огромни. Излекувах ги по следния начин. Слагаш белтък да се запече на тиган-без мазнина. И правиш компрес с топъл,но не горещ белтък. Аз го оставях цяла вечер. Превързвах се с марля и от този цитопласт дето много не лепне на "urgo". Върши страхотна работа, правих го няколко вечери за големите ечемици. За съжаление го научих твърде късно това нещо. Но на един ечемик дето едва се беше показaл подейства за една вечер. Аз изглеждах ужасно,но тази рецепта наистина ми помогна. Успех !

# 21
  • Мнения: 7 186
pazzza,кво стана с ечемика?Изчезна ли ти вече? Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 269
pazzza,кво стана с ечемика?Изчезна ли ти вече? Simple Smile
Лейди ,не само , че не е изчезнал още , ами сутринта окото не ми се отваряше !!!В момента почти не личи , но най-много помогна съвета на баба ми - ЛОКУМ!!! HugнАПРАВИХ СИ КОМПРЕС СЪС ЛУКУМ  И.... ИМА ЕФЕКТ !!!Да се надяваме ,че утре сутрин няма да е останало нищо вече !!! Thinking Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Копреси от лайка, но не топли, по няколко пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт