Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 окт. 2008, 15:42 ч.

стрептококи

• 2 027
  • 6
  •   1
Отговори
Здревейте
итересува ме дали някой се е сблъсквал с този проблем-стрептококова инфекция.Имам дъщеря страда от това и съм доста притеснена.Пием антибиотици но явно няма голям ефект.Вдига висока температура към 40г.Благодаря предварително

# 1
Здравей!
Моето дете/ беше с такава инфекция, като се установи, че има стрептококи в гърления секрет.
Той се разболя преди да се установи, че има такива бактерии, като диагнозата му беше вирусна пневмония.След това стана ясно, че има стрептококи в гърлото.Лекуван е с АБ и се повлия от него.Ще правим контролен преглед за стрептококите-пак гърлен секрет.
А на вас какво ви е-бронхит, пневмония, каква е инфекцията?

# 2
Зимата беше пневмония сега незнам не са излезли изследванията на гърления секрет.Но ми се струва същата история.Вдига висока темп.без каквито и да било други симтоми  на някаква болест.Пием какви ли не антибиотици Cry

# 3
Зимата беше пневмония сега незнам не са излезли изследванията на гърления секрет.Но ми се струва същата история.Вдига висока темп.без каквито и да било други симтоми  на някаква болест.Пием какви ли не антибиотици Cry
Детето пие антибиотик преди да са излезли изследванията, така ли? Меко казано е тъпичко да пие АБ при условие, че сте пуснали секрек.
п.п.
По-назад в страниците има страшно много теми за коките. Ползвай търсачката и ще ги отриеш

# 4
Тъпо е да Cry но аз каточели се отчаях.Утаиката и е много ускорена 60.незнам какво точно означава освен че е признак на някаква инфекция.Какви са нормалните показатели на кръвната утайка??

# 5
да се даде кръвен тест AST -анти стрептолизинов титър ~4.9 лв, това показва колко антитела към стрептококва инфекция има в организма което зависи от възможносттите на различните организми да произвеждат и разграждат антитела, висок антистрептолизинов титър при някои хора е рисков за развитие на РЕВМАТИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ, затова трябва да се следи хода на този антиген, На мен лично ми хрумват още доста идеи за температура и разширяване на изследванията, но други потребители от форума биха ме наругали.
Повишена утайка има при инфекции и при автоимунни състояния.
ДКК -диференциална кръвна картина би трябвало да покаже ако има инфекция(....лимфоцити, гранулоцити, моноцити...еозинофили...). Без тази картина не може да се коментира утайката. Ако няма повишения в ДКК, смело може да се търят специфични имунни белтъци, обаче те не се характеризират с темп 40, характеризират се с 37-37.5 градуса.

С темп. 40 се характеризират: сепсис, остър вирусен процес, имунен дефицит+инфекция, хемолитична анемия...т.н.

Каква биохимия е изследвано сега при 40 темп.(желязо, чернодробни ензими, билирубин)?

Стрептококите са вече все по-резистентни, ако се сведе въпроса само до тях и въпреки употребата на много антибиотци по антибиограма ако още не се справя можете да потърсите имунологична консултация и да ви изготвят индивидуален препарат инжекции имуноглобулин в НЦЗПБ национален център по заразни и паразитни болести, имунологията при паметник левски, отдел"вирусология" при затвора бул столетов.
http://www.ncipd.org/?category=7
http://www.ncipd.org/index.php?category=2&section=41

# 6
Благодаря за отговора.Малко се пооплаших от този"сепсис"и тн. CryНо трябва да поясня :моето дете е на 11г. и всичките болести които е преболедувала се характеризират с висока темп.Казаха ми че някои деца са предразположени да вдигат такава.Пием сега СТАНДАЦИЛИН.Дано помогне.Откакто го пие няма темп.има си нормалната 36.6

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт