Как качвате количка с бебе на горен етаж без асаньор?

  • 6 863
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ние сме на 5 етаж без асансьор.
Свалях бебето в една ръка, количката сгъната в другата. Долу с една ръка и един крак разпъвам количката.
Избери модел, който е лек, и който лесно се сгъва и разгъва.
Леката количка е предимство по всички стълбища и подлези.
В противен случай винаги трябва да зависиш от други хора, за да излизаш, а то е много потискащо.
Също много ползвах и кенгуро след 3-ия месец.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Качвах количката на задни гуми с детето вътре.Живеем на първия етаж, но пак имаме около 15 стъпала.
Сега сина ми вече е голям и сам се качва/слиза по стълбите, а аз мъкна празната количка.

# 47
  • Мнения: 349
Гушкам детето и свалям количката на задните гуми. Другият вариант е грабвам количката с детето и свалям / това не го правех в началото, сега вече -да/. Или с някой добродушен съсед / ка. Но на мен ми е по-проблемно качването и винаги гледам да има някой с който да я кача. Peace

# 48
  • Мнения: 3 405
На задните гуми. Подскача като заек Simple Smile Четири етажа качвах така сума време, докато не намерих местенце зад вратата на мазето, която се заключва.
Съседите и при най-добро желание не могат да ми помагат, стълбището е тясно и става още по-трудно да се качи количката.

# 49
  • Мнения: 235
На задни гуми като опъвам дръжката към мен, за да не се тресе бебето на всяка стълба.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Само с помощник (но ние сме на втория етаж)...  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 6 274
И с  трите ми колички съм правила едно и също - хващам количката и си я свалям или качвам по стълбите....   Комбинираната ми количка беше 11 кг, лятната ми е 6 кг.... 
....Единственото, което мога да те посъветвам е - количката да е максимално лека и едновременно просторна за бебето. Защото и второто е важно.  Този път бях с Маг Ингланд и съм доволна от нея, защото беше една от най-големите колички, без да е прекалено тежка.
Това все едно аз съм го писала. Моля авторката да ми прости, че използвам нейния текст с малки редакцийки.  Wink

# 52
  • Мнения: 780
На задни гуми като опъвам дръжката към мен, за да не се тресе бебето на всяка стълба.
Peace

# 53
  • Мнения: 466
Много благодаря на всички за отговорите!  Hug

Доста са изчерпателни! Оставам с впечатлението, че на задни гуми със и без бебе е най-практикувано.

  bouquet

# 54
  • Мнения: 4 017
Аз не смея да разнасям бебето в количка по стълбите - на втори етаж сме, но няма асансьор. Затова я оставям да ме чака в леглото, което на нея хич не й се нрави Cry
На връщане  - първо бебето, после количката

# 55
  • Мнения: 2 376
Нашата количка е с големи помпащи се гуми, свалям/качвам на задни гуми. Все ме е страх да не я изпусна обаче.. и мисля да се ориентирам към слинг.

# 56
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз живея на 7-мия етаж и в началото, когато се нанесохме нямахме асансьор. Оставях количката в помещението с елекромерите. Когато пуснаха асансьора бързичко се зарадвах... но съм имала случаи когато тръгвам от вкъщи с количката и виждам че не работи асансьора. Гушвам я и до долу на ръце. Иначе при майка ми асансьора спира между етажите и трябва да се качиш едно ниво пеша. Пак по същата процедура.

# 57
  • Мнения: 304
 newsm78добре че имаме асансйор защото на ръце е много трудно newsm78

# 58
  • Мнения: 1 546
Като беше по-малка вдигах количката с все бебе вътре. Но сега ми тежи въпреки, че количката ми е много лека и я вдигам и смъквам на задни гуми. Wink

# 59
  • Мнения: 34
Аз съм с комбинирана количка ABC design от бебемаркет, тя е с порт-бебе, нещо като кош за новородено, но тежи по-малко от килограм. Слагам бебка в порта, свалям количката много бързо, после си взимам порта с бебето, на връщане-първо бебе, после количка.

Общи условия

Активация на акаунт