Екзотично име?

  • 18 655
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 508
Модерно? newsm78 Йоан Кръстител е живял преди 2000 години...

# 76
  • София
  • Мнения: 44 084
Има предвид, че напоследък много си кръщават децата така....

# 77
  • Мнения: 340
Има предвид, че напоследък много си кръщават децата така....

Точно това имах предвид.  Имам чувството, че след Мартин, Виктор и Александър, Йоан и Кристиян са следващите по популярност мъжки имена в момента... Един ден ще има сигурно 3ма Йоановци в класа му. 

Но, естествено, името е обективно добър избор... има предостатъчно хора, които го харесват, има хубава история и добре се връзва с фамилията ви....

# 78
  • София
  • Мнения: 44 084
Мда....можеш да прибавиш и Филип към списъка...Simple Smile)) а аз си мислех, че почти никой няма така да се казва, ама като го записваха и ми се смя жената - вика мн модерно това Филип, всяко второ момче последните години Филип го кръщават Simple Smile)) Ама мен си ми харесва....

# 79
  • Мнения: 3 675
Според мен името трябва да се нагоди не само към фамилията, но и към бащиното име, за да може детето да ги произнася по-лесно.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте отново Hug

Ние май си затвърждаваме мнението за Йоан, но възникна един въпрос... Как е галеното на Йоан? Само да не му викат Ванката... Laughing

# 81
# 82
  • София
  • Мнения: 44 084
Йони или Йо Simple Smile))
Или просто Йоан - достатъчно си е кратко...

# 83
  • София
  • Мнения: 2 508
Точно това писах в миналата тема: само Йоан да му викаш, не звучи добре, все пак си имаме звателен падеж, и със сигурност ще е Йоане, ама тогава пък звучи много строго...

Моят приятел вика: ЙОЙО и тва е... Joy

Моят фаворит е Йори. Просто ми се насълзяват очите, като си помисля за Йори...

# 84
  • София
  • Мнения: 44 084
хахахах Йори Simple Smile
Ми не знам аз на моя Филип рядко му казвам ФилипЕ....като го викам е - Филип ела тук...
Иначе имаше една тема за името Йоан и гарлените такива....та там бях писала че на един познат Йоан Джовани му казвахме...на друг Йоско......та варианти разни....всъщност Ванаката на Йоан не ми върви и не се ползва Wink Все пак Йоан и Иван са мнооогоо различни имена...

# 85
  • Мнения: 6 992
Всъщност Йоан и Иван са едно и също име, прочетено по-различен начин Mr. Green
Йони най ми допада. Йоско като че ли е по-скоро за Йосиф.

# 86
  • София
  • Мнения: 44 084
Тогава защо Иванов ден е на 7 януари, а Йоан кръстетел на 24 юни???

# 87
  • Мнения: 6 992
Защото именните дни почитат някой светия, а това няма общо със самото име.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD
Ето за Иван/Йоан.

# 88
  • София
  • Мнения: 44 084
Мерси, прочетох и формите в другите езици Simple Smile))
И Йонел, Ивас, Янис ми харесват Simple Smile))

# 89
  • UK
  • Мнения: 3 959
На един мой познат Калоян му викаха Ванка, та на Йоан ли да не може. Отвратително е. Знам какво значи Калоян, и все пак ми се струва малко изсмукано от пръстите да е Ванка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт