Нощното хранене

  • 1 830
  • 39
  •   1
Отговори
Здравейте мами.Сигурно има доста такива теми,но цял ден с моя мъж спорим по темата затова реших да се допитам до вас.Проблема е следния:днес синът ми направи 2 месеца и бяхме на консултация.Педито ни се поскара че сме качили 1.300 кг. и не пропускаме нощното хранене(на няколко пъти съм пробвала да го пропуснем но повече от 4,5-5 часа неможе да го задържа без да го нахраня-давам вода и биберона но плюе и плаче докато не му дам мляко).Да поясня че сме на адаптирано хранене.
Въпроса ми е има ли тук и други майчета които не са пропускали нощното хранене,как са отучили децата си от него или те сами са спрели да се будят през нощта newsm78

# 1
  • Мнения: 7 723
Виж, синът ти е на два месеца и неговият вкусов рефлектор
все още не е достатъчно развит, че да прави разлика между мляко и вода.
Бебетата в тая възраст изпитват нужда да им е пълно стомахчето.
Ако чакаш детето само да вземе да спи по цяла нощ, без да се буди,
не се надявай да стане от самосебе си.
Твърде вероятно е да се буди не толкова от глад, ами от колики.
Опитай да му даваш успокоитебни чайчета.
И, да- кило и триста е страшно много за бебе на два месеца.
Това, че детето ти е лакомо и наедрява бързо
не бива да те радва. От това има и последици и те не са много благоприятни.

Зареди се с нерви и търпение.
Това е бавен и мъчителен период както за бебето, така и за теб,
но е крайно време да отпадне нощното хранене.
Гушкайго повече. Не се притеснявай от това Peace

# 2
  • Мнения: 46 492
И моето дете качваше по толкова, но педиатърката винаги ми е казвала да храня на поискване - по колкото иска и когато иска. На адаптирано беше. Вода не съм давала, започнах да предлагам след като захраних, но пропи на 1г. и 3-4 м.

Виж, синът ти е на два месеца и неговият вкусов рефлектор
все още не е достатъчно развит, че да прави разлика между мляко и вода ...

Да бе, София ми избиваше шишето от ръцете като усетеше, че не е мляко Crazy
Бебетата на тази възраст имат нужда от хранителни вещества, всяка капка води, чайови др. само им запълват корема и ги лишават от тях.

# 3
  • Мнения: 1 763
В началото е нормално бебетата да качват  повече. Моето дете също качваше по повече от 1кг първите четири месеца, което ме изненадваше, защото  аз съм много слаба, баща му също не е дебел.Когато започне да се движи повече, ще влезе в норма.
Моят съвет е да оставиш детето да определи кога да отпадне нощното хранене. Моето дете започна да спи по цяла нощ, когато стана на месец и нещо, аз не съм правила абсолютно нищо, за да го откажа от нощното хранене, по-скоро се бях настроила, че ще се забавляваме нощем по-дълго време, поне 5-6 месеца. Някои деца пък се будят за хранене до годинката.
Вода предлагах от раждането- след хранене, между храненията, не я искаше, още не пие особено, най-много по 20мл на ден.
Синът ми е на АМ от раждането.

# 4
  • Мнения: 2 447
Виж, синът ти е на два месеца и неговият вкусов рефлектор
все още не е достатъчно развит, че да прави разлика между мляко и вода.
.....
Naughty Не съм съгласна.
И на мен педи ми казваше след 24ч. да не давам друго освен вода,но когато моят син се будеше през нощта,изобщо не можех да го излъжа с вода или биберон,ако беше гладен,така че си го хранех,докато в един момент той от самосебе си се отказа от нощното хранене.  

# 5
  • Мнения: 1 121
На 2 месеца е много хубаво, че бебето е наддало 1.300 кг. Това означава, че се храни добре и в никакъв случай не бива да те притеснява, напротив, за тази възраст е доста добре! И до 6 месеца не се дава друго освен мляко. Не се подлъгвай да даваш водички или чайчета, бебето расте доста активно в момента и трябва да се храни. Затова се препоръчва храненето на поискване. Аз бих се опитала да откажа нощното хранене най-рано на 6 месеца, след като детето е захранено. Тогава можеш да предложиш чай или вода нощно време, но не и преди това.

# 6
  • Мнения: 4 784
Не разбират лииии? Ела да видиш как буташе шишето с вода и ревеше за мляко.
Никога не съм го лишавала от хранене през нощта. Сам се отказа. Има много теми и актуална информация по въпроса, поразтърси се из форума. Безпричинно е да мъчиш детето, лишавайки го от това, от което изпитва нужда, само и само да угодиш на поредната закостеняла педиатърка.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Още давам мляко към 5-6 сутринта. Не бих си и помислила да оставя детето да се дере от глад... Какво казват педиатрите, не ме интересува!

# 8
  • Мнения: 8 769
Синът ми до 5-6 месечна възраст си търсеше нощното хранене. Давах му, не е наддавал повече от 700-800 грама на месец.
След грешките по храненето и захранването на дъщеря ми, следвах единствено желанието на бебето. То само се отучи да яде през нощта, когато му дойде времето.

# 9
  • Мнения: 2 100
Странно нещо са педиатрите-едните казват да храним бебето когато то иска, другите-през нощта никакво хранене. Нея явно я притеснява качването, а има достатъчно мами във форума, на които децата са качвали и по повече през първите месеци. Синът ми качваше по 1,400 първите 2 месеца, после по 1кг, но никога не съм го лишавала от мляко, когато иска. Все още иска мляко през нощта. Педиатърката ми каза да се опитам да го махна, но беше преди 2-3 месеца. Е, не иска вода детенце. Иска мляко. Бебето показва най-добре, води се по него.  Peace

# 10
  • Мнения: 257
Виж, синът ти е на два месеца и неговият вкусов рефлектор
все още не е достатъчно развит, че да прави разлика между мляко и вода.
.....
Naughty Не съм съгласна.
И на мен педи ми казваше след 24ч. да не давам друго освен вода,но когато моят син се будеше през нощта,изобщо не можех да го излъжа с вода или биберон,ако беше гладен,така че си го хранех,докато в един момент той от самосебе си се отказа от нощното хранене.  
И при нас беше тъка големият ми син се отказа от нощното хранене на 2 месеца а малкият на 1 и половина

# 11
  • Мнения: 1 372
При моята дъщеря нещата се случиха без да съм се опитвала да я отказвам. Още като много малка /20-30 ден/ се отказа от едното нощно хранене. Не съм я будила никога, но когато се събудеше и правех АМ и й го давах,защото иначе положението ставаше непоносимо.Не можех да я излъжа с вода. След това тя постепенно започна да се буди все по-рано сутринта и сама се отказа от храненето през нощта. Отказа го във втория месец. Така сама си го измести в шест сутринта. Моето мнение е да се опиташ да му даваш водичка или биберон, но ако не "минава" номера просто си го нахрани. Детето само ще се откаже.  

# 12
  • Мнения: 1 121
Забравих да спомена, че аз отказах синът ми от нощното хранене на 12 месеца и то не за друго, а просто защото изобщо не ядеше, а само ме ползваше за залъгалка и ми беше писнало да ставам по 20 пъти на нощ Crazy определено не съжелявам, но има огромна разлика между бебе на 2 месеца и на 12 месеца.

# 13
  • Мнения: 748
като ти се е скарала, скарай й се и ти. Naughty
чудесно си качва детето, съвсем нормално е да наддава по толкова на тази възраст. Peace и ако не наддава толкова пак е нормално - бебетата са различни, не може всички да са по калъп.

за нощното хранене и аз те съветвам да си му даваш на детенце, щом има нужда. не се лъжи, че ти трябва да го отказваш. на сила не става. като му дойде музата сам ще се откаже. само проблеми може да си докарате, ако го притискаш.
моите са пълни противоположности - голямата до 1,5г. се будеше да яде нощем, даже и сега ако е имала по-емоционален ден, а малкото на 2 месеца започна да спи по цяла нощ без въобще да се опитвам да я уча. затова съм убедена че е най-добре да следваш детето си.  Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Детето си наддава нормално Peace
Храни го бебчо щом иска-после то само ще си махне нощното хранене Peace

Общи условия

Активация на акаунт