Как да отуча детето си да спи само навън в количката?

  • 2 153
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Детето ми е момченце, на година и три месеца е вече, а направо ни е поболяло с това спане!
Заспива само навън, като го лъхне вънкашния въздух и го заклати количката, и сутринта, и следобеда. Изкарахме 4 летни месеца в провинцията, на къща с двор, и там беше лесно - преспиш го по улиците и го оставиш да спинка на двора после колкото си ще. А тука в София - как да го смъкна 4 етажа без асансьор, как да седя в градинка да го чакам да се наспи, да не говорим, че идва зима, а и още сега сутрините са студени, пък и както е болен...
А като го сложа в легълцето изхвърля всичките си играчки, става прав и реве истерично. Пие вода до безкрайност, като изпие поредното шише пак става и реве! По над половин час стоя надвесена над него да му пея и говоря - пак не заспива, нищо не го люля... Знам, че може би просто трябва да съм упорита, но пък и не искам да го насилвам. Още от малък го свикнахме с преспиване на ръце и сега - какво да правя! Отчитам грешките си, но...
Има ли и други с такова чудо на главата и как сте се справили?

# 1
  • Мнения: 2 467
Упоритост. Гушкай, говори, успокоявай, гушкай. Ще свикне.
Зависи кой е по -упорит  Wink ти или той.

# 2
  • Мнения: 804
Дъщеря ми беше така, но само за няколко месеца. Прекарвах навън по 7 часа. А и вкъщи пак спеше в количката. Леглото й се люлее, дори сме слагали коша от количката в леглото - не заспиваше. И така до 5-6 месечна. После сама започна да си спи в леглото. Сега не може да спи повече от 30 мин. навън в количката

# 3
  • Мнения: 148
Имаш ли кола? Защото ние и до ден днешен заспиваме само в колата, ако не сме на детска градина. Голям е за количка, но не се ли люлее главата му - забрави! В леглото -абсурд, от година някъде вече не се и мъча, няма смисъл. А пък без сън не издържа. Така че паля и тръгвам да обикалям града Sad

# 4
  • Мнения: 3 880
Нито количката, нито колата са места за основно преспиване, така че упоритост и търпение му е майката, докато схванат Peace
И аз най-бързо заспивам в кола, ама вечер не гоня мъжа ми да ме вози из града, за да заспя, т.е. схванала съм, че не бива така и, че мястото ми е в леглото Laughing
Колкото и да е упорито детето в един момент все ще заспи, няма как дни наред да е будно, важното е обаче мама да не се предава, защото, когато детето усети слабост, следващият път ще е още по-упорито, докато мама се откаже... та така, затворен кръг Wink. Както каза Jes- Зависи кой е по-упорит Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 8 932
Почни да го извеждаш без количка, на малки разстояния и само да си играе. Задължително се прибирайте в къщи на обяд и след това в леглото. Ако трябва лягай с него на спалнята, да свикне да заспива в легло. Иначе в количката не се наспива със сигурност като хората, в колата би било същото. Трябва упоритост и да се изгради режим. Децата бързо свикват на режим и после е много лесно.

# 6
  • Мнения: 9 814
Проблемът е, че идва зима и детето не може да седи по цял ден навън при положение, че Т падат и под 0 градуса.
С упоритост и много нерви искаш не искаш ще го научиш да спи у вас.
А пък и нито количката, нито колата, нито ръцете на мама са място за спане.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичетата са ти дали добри съвети досега,аз ще добавя да пробваш да премахнеш сутрешното спане.
Вече е достатъчно голям,за да спи по веднъж на ден.Ако изобщо заспи,де. Wink
Успех и упоритост! Peace

# 8
  • Мнения: 819
Дъщеря ми беше същата, но този период мина някак от само себе си.Спеше само навън, излизали сме в най-големия дъжд, слагам дъждобрана на количката- и в градинката. На ръце до година е нещо, аз също така я бях свикнала, ако заспи вкъщи - задължително в количка, не в леглото. Ще ти кажа какво помагаше при нас - количката на балкона и там да си спи.Ако не е много студено, си стои там, ако не - като заспи я вкарвам вътре, но на отворен прозорец, че да се чува звукът на колите  Laughing..та така.Споко, този период е кратък, бързо минава, после няма да е така, естествено  Peace

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами преди мен са ти дали много съвети, аз само ще добавя да бъдеш упорита известен перио от време и да не се отказваш. Аз научих сина ми да заспива на ръце и сега пък се мъча да го откажа, ама засега е без успех. Май ще стана по-упорита когато започне да ми тежи.
Успех в начинанието!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 448
А да го приспиваш на терасата в количката и след като заспи да го местиш в кошарата?  Rolling Eyes И постепенно да свиква с това, че се спи в леглото като види, че се събужда в него.

# 11
  • Мнения: 262
Ох, благодаря на всички за "съветите"...
Не знаех, че при гледането на дете по-мъчително от съня нямало...
За премахване на сутрешното спане не знам, той много му се спи сутрин, на постепенно да взема да го измествам по към обяда, днес спа от 11 до 2.30 ч, навън на балкона, естествено, след цял час взаимно мъчение в кревата. Може би ако излизам рано навън, да посъбере емоции и се изтощи, по-лесно ще заспива в креватчето? За вкарването - да го оставям в коридора ми е много пренебрежително и неуютно, а на ръце не можем да го пренесем, защото е голям и се буди... Просто не знам, това дете ме е комплексирало!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
пробвай да го преспиваш в количката на терасата

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 628
пробвай да го преспиваш в количката на терасата
Или с количката в коридора.

# 14
  • Мнения: 3 880
Гледам, че давате всякакви съвети- в количката, на балкона, в коридора- няма лошо по принцип, но искам да спомена, че не е хубаво човек/дете да се научи да заспива само с помощни средства. А след като вече се е научило пък, мама да продължава да затвърждава "наученото", вместо да стисне зъби и да покаже как е правилното. Колко дни, седмици, месеци ще издържи мама да поклаща количката на балкона или в коридора при всеки сън? А дали се прави услуга по този начин на детето?? Сънят е важен също както храненето и също както при храненето, като се изградят веднъж грешни навици много трудно се отказват после....

Общи условия

Активация на акаунт