Не иска да суче от едната гърда

  • 1 151
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 437
Здравейте,бебчето ми е на 3 месеца и половина,на изключително кърмене е,не и давам нищо друго!Първо да споделя че е само 6100 и вторият проблем,че напоследък се дърпа и не иска да суче от едната гърда,предпочита другата,която произвежда повече(това го установих с цеденето).Пробвам и когато е сънена да я храня,но резултат няма.От вчера въобще не иска да суче от въпросната гърда,цедя и и давам след като е похапнала от другата.Моля за вашите съвети ипредварително ви благодаря! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 660
Давай нелюбимата гърда първа - като е много гладна може да се прилъже да яде оттам. Другия вариант е да я даваш като е сънена.
Доизцеждай я, за да стимулираш кърмата.

Нашата педиатърка каза, че много бебета предпочитали едната гърда пред другата. Нашето бебче предпочита лявата и от дясната се дърпа, но успявам да я прилъжа повечето пъти.

За килограмите - зависи от колко кг е тръгнала, колко е дълга, неспокойна ли е, пишка и ака ли достатъчно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 437
Ами роди се точно 3кг и 50 см,много е активна,постоянно рита с крачета,за ръцете да не говорим.Пишка си доста,но пък ака на 10 дни...коремчето и е мекичко,не съм забелязала да се мъчи или да я боли.Това с даването първо от проблемната гърда го правя винаги,но много рядко я излъгвам и като е сънена пак не иска.

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.И при нас имаше такъв момент тоно по това време.От дясната ми гърда млякото течеше прекалено силно и малкия не искаше да суче от нея,защото се давеше.
Слагах възглавница до мен,слагах го да легне на нея-само че обърнат така че все едно суче отляво.Така минаваше номера.
Дано да съм обяснила разбираемо,че доста го оплетох. Crazy
Успех.

# 4
  • Мнения: 454
И при мен се получи същото, горе долу в този период. Какво ли не опитвах, но не успях да я накарам да суче от лявата гърда и се отказах. За сметка на това и до ден днешен си кърмя от дясната, а в продължение на  около 2 месеца, докато все още беше на изключително кърмене, се изхранваше изцяло от нея без проблем. Надявам се да се справиш с проблема, но и да не стане не се отчайвай, а кърми колкото можеш, та дори да е само от едната гърда.
Иначе не разбирам защо казваш, че детето е само 6,100 кг. Ти колко очакваш да тежи бебе на 3 месеца и половина? Според медицинските нормативи в БГ / за другите държави не съм сигурна, дали е така/, е нормално детето да удвои теглото си до шестия месец, според което вие даже сте едри. Най-важното обаче е, не да се преследват нормативи за килограми и сантиметри, а детето да е жизнено, да изглежда и да се чувства добре. Колкото до акането, мисля че този интервал от 10 дни е доста дълъг и е добре да се консултираш с педиатър.

# 5
  • Мнения: 45
И ние имахме този проблем точно по това време. Предлагах постоянно проблемната гърда, хранихме се прави, легнали...а бе всякакви варианти пробвахме, но постепенно се увеличи кърмата в проблемната гърда.
Пожелавам ти успех  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 437
Относно акането на 10 дни всеки път педиатърката ми препоръчва да и давам води4ка от овесени ядки(тези хора не се ъпдейтват никога).Как да и давам,като знам за глутена в овесените ядки...Искам да я сменя,но ще мога чак след Нова година.

# 7
  • София
  • Мнения: 7
И аз имам същия проблем.Започва да суче нормално, но  скоро  се ядосва и се отказва, и почваме едно въртене на всички посоки за да я заблудя че сме сменили гърдата. Някой път се получава да пояде и после дохранвам от любимата гърда. Чудя се това период ли е при тримесечните бебета, който отминава или постепенно оставаме да се кърмим само от едната гърда?

# 8
Моят бебо е на 3 месеца. В началото сучеше и от двете, но постепенно започна да не иска лявата гърда. До тогава при всяко кърмене редувах гърдите (от коя първо да суче), но след това започнах да давам първо лошата гърда и след това любимата. В началото беше голямо въртене но постепенно се примири че ще суче и от там. Дори и сега след като вече преодоляхме този проблем, предлагам първо лявата и след това колкото иска от дясната. Трябва повече търпение.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 437
Май точно търпение трябва,днес няма проблем-хапваме и от двете...луда работа! Laughing

# 10
бебо  когато сучеше, също понякога се мръщеше на едната гърда, маи млятоко по силно течеше и се давеше....
но не винаги

Общи условия

Активация на акаунт