Моля за идеи за салата с пилешко месо ?

  • 17 928
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 668
Момичета , нещо не мога да си събера акъла тези дни и не ми идва на ума как да я направя тази салата  Rolling Eyes
Спомням си преди години правех два варианта - зелена салата , сварено пилешко месо , царевица , крутони , домати и майонезен сос , а другата беше нещо с пилешко и ананас , ама нещо не мога да ги сглобя ...
Така че , ако получа рецепти наготово ще съм ви много благодарна  Hug

# 1
  • Мнения: 80
Аз правя със следните продукти

100гр пилешко месо, сварено, нарязано на малки кубчета
200 гр сварени картофи, нарязани на кубчета
1 ябълка обелена и нарязана на куБчета,
краставица 1/2 нарязана на кубчета
майонеза, лим. сок, чер пипер

смесвам всичко това.
(като съставките на дресинга са на вкус)

# 2
  • Мнения: 4 668
Ей , благодаря ти  Hug
Вярно , че имаше нещо с ябълка  Wink

# 3
  • Мнения: 3 036
Аз правя следната :
половин килограм кус кус;
царевица;
грах;
кисели краставички;
маслини нарязани;
лимонов сок и лимона накълцан;
Вместо сол соев сос
Накрая прибавяш и пушено пилешко филе(има го вакумирано,но аз съм го правила и с бяло сварено месо.

# 4
  • Мнения: 1 726
Сварено пиле, грах от консерва, кисели краставички, царевица, мариновани чушки, гъби от консерва, макарони, майонеза и най-важното - сос "Уорчестър".

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
накълцано пиле+мариновани гъбки+варени картофи+кисели краставички+майонеза+подправки

пиле на кубчета+мариновани гъбки+сметана+маслинова паста

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Варено пиле, сварени картофи, майонеза, черен пипер, настъргана лимонова кора.

# 7
  • Мнения: 1 777
Ето една малко по-различна пилешка салата.

Пилешка салата

Пиле/Пуйка
Целина
Орехи
сок от един лимон
пармезан настърган
зехтин
сол

Пилето и целината се нарязват на малки парченца и се смесват с натрошените орехи ,зехтина, солта ,сока лимон и пармежана.Оставя се малко от пармежана за наръсване отгоре.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Днес правих подобен вариант салата, като пилешкото замених с пушено свинско филе, а става също и с ролца от раци.
Количеството е както ти си прецениш. Аз използвах следните продукти
сварени макарони (всякакъв вид дребна паста)
свинско филе на кубчета
царевица
червен лук на малки кубчета
настърган кашкавал
настъргано на едро ренде яйце
синьо сирене
майонеза
горчица
сол
черен пипер

Объркваш всичко хубаво. Може да се консумира веднага или остави в хладилника за кратко да се смесят добре вкусовете Peace

# 9
  • Мнения: 6 648
Ето една пилешка салата,която правя аз.Пропорциите са на око,според броя на гостите.

Продукти:
пилешко месо (варено/пушено)
варени яйца
кисели краставички
мариновани гъби
сладка царевица
ябълка или ананас (по желание)
Сос:
майонеза
кисело мляко
горчица
сол,черен пипер
копър (по желание)

# 10
  • Мнения: 929
Не знам пробвали ли сте с пресни тиквички(може с с краставица). Тиквичките - за предпочитане е да са по тънки - се нарязват както краставица, но на по-тънко. Пилешкото е сварено се накъсва(може и нарязано),прибавя се към тиквичките и се обърква. Прави се сос от майонеза,кисело мляко,горчица,сол,черен пипер, копър (по желание).

# 11
  • София
  • Мнения: 12 543
Аз правех една много вкусна салата с пилешко:

Сваряваш ориз, отцеждаш. След това го разбъркваш със свареното и нарязано на ситно пилешко, кисели краставички, печени червени чушки и майонеза. Черен пипер и сол, както и ако обичаш малко чесън. Става много вкусно.

# 12
  • Мнения: 58
Варено,пържено или пушено пилешко филе,салата Айсберг,настъргани моркови,царевица и крутони.За заливка-винегред или сос 1000острова.

# 13
  • Мнения: 5 001
Пушено пилешко филе на кубчета,сварен кус-кус,царевица,кисели краставички,1 скилидка пресован чесън, я варено яйце,ябълка,варен морков,майонеза,лимонов сок,сол,черен пипер.Продуктите са нарязани ,всичко се разбърква и се украсява с маслинки и магданозени листа.

# 14
  • Мнения: 4 668
Много благодаря на всички   bouquet
Вариантите с кус - кус ще отпаднат , защото не го понасям . Живяла съм в Италия няколко години и категорично намразих всичко макаронено  Confused

# 15
  • Мнения: 655
запечено пилешко филе на малки парчета,прясна краставица на кубчета,крутони, лимонов сок,олио и сол-много вкусна и лека  на вкусSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт