Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето!

  • 12 206
  • 287
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 176
Честито на празнуващите! Да са живи, здрави и щастливи и бебетата и мамите!
Днес ходихме да се мерим. Беба тежи 6530 г и е висока 67 см. Порастнала е с 410 г и 2 см. Много малко. Вярно, че беше болна, ама пак ми се вижда малко. Яде си детето и повръща. Сложиха ни за трети път Пентаксима. Малко кисела е, но тя така си стана днес. Дано мине без проблеми както предишните пъти.
Докторката каза да давам каша, като навърши пет месеца. Сега давам 30-40 г пюре на обяд в млякото. Вече си мислех, че избързах със захранването, ама то наистина всичко си е индивидуално.
Писна ми да повръща. Всеки ден се боря с по една-две перални дрехи. Гладя само ако ми е останало време или покрай дрехите на таткото и каката , малко и на бебето. Няма време. Не ходи сдъвкано детето ми чак. Но последните дни бях по няколко часа навън и ... беше хубаво.
А днес времето е ужасно депресарско. Мрачно, студено и вятър, гадна работа. 
Милинка спи по цяла нощ, но пък снощи би всички рекорди. Заспа в 20 часа с рев, защото беше много уморена и се събуди в 7,30 сутринта. Даже ме изчака да си направя кафе и чак тогава яде. Направи почти 12 часа интервал между хрананията,а обикновено заспива в 22,30 часа и пак в толкова става. Хайде стига толкова, че се олях с писане.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 13:18 от mimma

# 196
  • Мнения: 17
Хееееей, как сте момичета?  Hug
mimchence, хиляди благодарности към теб за прекрасните грижи за темичката ни!   bouquet
Честита месечинка на Жорко на Kory и всички други бебоци, които празнуват или са празнували тези дни!   Hug

Хееей, panterkata66 и Sleeping Beauty, благодаря ви че сте се сетили за мен!  Wink Тук съм си, но пътувахме малко, а пък сега от 15-ти започнах да поработвам от вкъщи и нямам много свободно време.  Rolling Eyes Но чета редовно всичко и следя на кого му миришат акитата и на кого не.   Joy Joy Joy

Beauty, наистина скоро не съм правила разказче, затова сега възнамерявам да се поправя.  Mr. Green Laughing

Аз, Деяна - малкото мишленце на мама и на тате, попътувах малко в северозападна България, където имах щастието да се срещна с моята прабаба и да поспинкам сладко сладко в нейната градина  Laughing Sunglasses:
 

Междувременно празнувах и своята чудна четвърта месечинка, където с удоволстие помахвах и казвах "Здравейте баби и дядовци, виждате ли ме колко съм пораснала?"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 

Тортата беше много вкусна и лиги бая бях проточила за нея, но тъкмо да стигна до нея и ми я взеха:  baby_neutral


Разбира се, мама и тате не пропуснаха да ме заведат на видни исторически забележителности от българската история  Wink:
 

Иначе, в София често си правим пикник в парка с моето приятелче Бобо на мама ins_dimitrova:  Crazy


и съм най-щастлива когато мама и тате ме водят на разходки  Sunglasses Sunglasses Sunglasses:


Хайде, много целувчици от мен на всички бебоци! Хубав и спокоен ден!   bouquet

# 197
  • Miami
  • Мнения: 412
maristuta, твоята малка Деяна е страхотна  Hug Чудесен разказ с картинки както винаги   bouquet

# 198
  • Мнения: 176
Честита месечинка на Жорко и на всички други бебоци!

Маристута, Дея май прилича на баща си, а? Много е сладка, пу-пу!

# 199
  • Мнения: 24
Здравейте
маристута ,прекрасен разказ ,прекраснои снимки Simple Smile На мен Дея ми прили4а и на двамата,ама то и вие си прили4ате Simple Smile

Честити месечинки на всички бебонки и бебонковци  Heart Eyes

# 200
  • Мнения: 616
аз съвсем набързо, че баба ми е на гости  Mr. Green
Митака е качил 460 грама, и вече е 6560! 62 см. 
Нямаме вече сополи, то отдавна де, ама забравих да кажа. Тъй че минахме и без капки, без сиропи!

ъъъ какво друго... koon, на моята приятелка момиченцето беше така, както описваш, опасяваха се за гъбички, но излезе дерматит някакъв. Най-добре да я погледне кожен лекар, по-добре да е напразно, отколкото да я лекуват за грешни неща! Пък дано се окаже просто подсечено дупе  Peace

Митака снощи спа от 20 до 6! И после пак до 8.30  Mr. Green Ама много ми е добричък! пу-пу!

Отивам да дремна, докато и той спи, че довечера ще използваме баба да го пази, пък ние да поизлезем Wink

# 201
  • Мнения: 7
Чудесен разказ в картинки.Честито на всички празнуващи днес,аз да се включа за подсичането.Петьо само веднъж се подсече и то отначалото и ни изписаха универтан , направи чудеса този мехлем.Сега като преминах на памперси 4 ни казаха в магазина, да не се сменят често марките пампита защото кожата на бебчо свиквала с тях и честата смяна довеждала до дерматити.Колко е вярно незная, ние ползваме от самото начало едни немски "елкос", не че несъм му слагала и други, но съм доволна от тях.Днес и при нас беше лошо времето и ходихме само на гости през една улица и пак в къщи.Дано другата седмица става за разходки.

# 202
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте на всички  :hug:1

Честити месечинки на всички   bouquet!
Благодаря, че сте се сетили за нашата 5 месечинка  Hug! Да почерпя и аз  newsm38 newsm38 newsm38 newsm38 newsm38 (пет за всеки месец   Wink)!

Нямаше ни от вторник и сте изписали толкова много. отивам да чета и после ще пиша (ако ми остане време от пране, сушене и гладене  Crazy)!

# 203
  • Мнения: 657
До преди малко четох за захранването. Йойо отговаря на всички критерии за готовност, които изброяват -
- може да седи с моя помощ
- държи си главата изправена
- удвоила е теглото си (още от 3ти месец)
- яде от лъжичка и преглъща
- понякога прави дъвчащи движения с устата си
- гледа ме като ям (не се дразни и не плаче)
- всичко което докопа пъха в устата си
Обаче най-много се откроява следното - това, че яде на 2 часа. Naughty Какво ли не опитвах да я накарам да яде на 3 - е, не става и не става. Започва да плаче и дори се чува как коремчето й къркори. Според повечето сайтове, дето изчетох, когато бебето иска да яде толкова често значи не се засища с кърмата за дълго време и може дори да стигне 8 кърменета на ден. Shocked Ами това е, след седмица сме на консултация, ще изчакам да я питам педито, но мисля от началото на ноември да започвам. Смятам да й дам първо оризова безмлечна каша, приготвена с кърма. Wink Това съм решила, пък ще видим. Peace

Дея е голяма сладуранка! Heart Eyes И на мен ми се струва, че прилича на татко си. Wink

# 204
  • Мнения: 24
аз както казах захраних ве4е,с зеленчуково и плодово пюре и Алекс мноого си ги харесва Simple Smile и така сладко си папка Simple Smile
Кърмата мн намаля,храня два пъти на ден и един два пъти с Ам
няма как,да са живи и здрави Simple Smile
лека ве4ер

# 205
  • Мнения: 318
  bouquetЧестита месечинка на всички сладурковци  bouquet

maristuta  Снимките ви на баба Вида са много хубави  Wink,като писа,че си гостувала в северозападна България тъкмо щях да те питам къде точно в кой град но разбрах от снимките,ти от Видин ли си? Simple Smile

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 83
Ох,това захранване....Ивчо след 5 дни ще стане на 5 месеца. Кърмата не го засища главно вечер и тогава дохранвам с 60мл АМ. Давам му го с лъжичка и съм радостна,че вече може да преглъща добре и в много редки случаи проявява т.нар.инфантилно гълтане.
Смятам към 5,5месеца да го захраня, но имам още главоблъсканици по някои въпроси.
Честито на всички,които имат поводи за празнуване   bouquet

# 207
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
... и в много редки случаи проявява т.нар.инфантилно гълтане.

Какво е "инфантилно гълтане"  Embarassed?

# 208
  • Мнения: 5 713
Проверих в Гугъл; било мързеливо гълтане. Има един интересен пдф файл: Ортодонтия за всички възрасти. Излиза като зададете " инфантилно гълтане "; на 1-ва стр, последен линк.

# 209
  • Бургас
  • Мнения: 83
Грубо казано- гълтане с изнасяне на езика напред (често между зъбите или челюстите) е инфантилното гълтане,което ако се запази при по-големи деца е причина за ЗЧД( зъбно-челюстни деформации).

Общи условия

Активация на акаунт