Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето!

  • 12 207
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 864
добро утро от нас с Росето.
ние снощи имахме рекорд май- 5 хранения за 24 4аса като в тези 5 се включва и 1 нощно. ама сутринта бях като bombs едвам я до4аках да се събуди.
а уикенда така добре си поспахме  нея- до 9-10.направо райско:))
хайде хубав ден от нас

# 241
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Добро утро и от нас със Йоана.

Да ви се похваля Йоана тази нощ спа от 8.30 до 8ч. сутринта  Crazy. Направо не можах да пвярвам,баща й ставал на два пъти да я проверява,а аз съм спала като "куче пазач"-непробудно цяла нощ  Mr. Green .
Започна да прави и по-големи паузи м/у храненето изобщооо ,порасва детето  Heart Eyes .

Събота и неделя бяхме на гости на сестра ми в София и малкото пате се държа много добре,но както разказва Маристута и Йоана явно се е привързала доста към нас,и ние само двамата я гледаме,та като е на непознато място и има много нови хора реве ужасно много.
Иначе всичко беше ОК.

Честити зъбчета на бебоците на Женик и Ел-ви  Hug .

Gali80 моите съболезнования за баба ти ...

Айде ние ще се стягаме за разходка,пък после пак съм тука  Mr. Green

# 242
  • Мнения: 3 663
добриутро  Hug
аз чета по диагонал (ама много сте изписал от петък, бре Simple Smile ) и пиша, че ми е малко кът времето днес  Confused
само да похваля тедко, че вече си спи в леглото и денем и нощем Wink
нощем се буди за хранене, папа, слагам го обратно и заспива Simple Smile през деня също Simple Smile много съм доволна  Blush
да видим като тръгнат зъбките как ще е

като казах зъбки - женик и ел_ви, честито първо зъбче   bouquet все така да не ги усещате Wink

гали - много съжалявам за баба ти Sad винаги много съм се плашела как ще понеса този момент и аз, моята едната баба ми е адски любима, дано да не е скоро  Praynig жалко, че на такава дата, точно на юбилея на майка ти Sad много прегръдки изпращам...


били - аз от опит да ти кажа, че до сф се пътува най-спокойно раааничко в 6-7 събота сутрин Simple Smile) в петък е един малък ад Sad

маристута - разкошен разказ в картинки, както обикновено  Hug дея много е порастнала Simple Smile
а за новите физиономии - някъде към 3я месец са най-възприемчиви децата на нови лица, после стават подозрителни  Confused а и като не е свикнала милата да вижда много нови хора, нормална реакция  Confused към 2-3г им минава страха  Mr. Green

мимче - от седмица се люшкам между захранване и изчакване, обаче след твоя пост за критериите (не че не съм ги чела, но така хубаво си ги изредила  Hug ) му турих мазута и ще захранвам  Blush днес отивам за някакви пюрета с абълки или с круши, и без това акането пак се закучи (въпреки чая) и ще давам по лъжичка-две на ден, да видим  Rolling Eyes

рали - по повод аптамил комфорта - и аз изпадам в чуденка дали да не го заменя с чистия аптамил
таня като я хранехме със стария вариант на това мляко акаше здраво по 5-6 пъти на ден, а теди на 2-3 веднъж и отделно верно е много гъсто.. днес ще ходя за по-голяма биба, с 2ките е баси мъката.
отделно и чистя аптамил е по-евтин... Rolling Eyes

по повод намаляването на кърмата при някои от нас (особено такива луди като мен дето храниха денонощно, по нива жито овършаха и поляна чай и нищо не стана) вчера четох една статия за скрити причини за проблеми в кърменето (ако ви интересува, свиркайте да дам линк) и от 8 изредени неща, аз имах 4 Sad днес съм на ендокринолог да потвърди 5тата...
иначе на мен ми се задава цикъла, от два дни млеконадоя пак взе да пада, ако продължава така, още макс два цикъла си давам и ще съм пресъхнала, тъпо тъпо тъпо тъпо тъпо.....

кафе .. още не смея да пия Sad аз едно парче шпек като си хапна и малчо после се превива половин ден, а ако изпия и кафе... ще си кукуваме 3 дни двамата  Mr. Green

самимами - да не ти вкарвам излишни тревоги, ама теди така правеше като недояждаше Sad

попрекалих пак  Embarassed
хубав ден на всички  Hug

# 243
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте и от нас.

Преди малко Марина свали въртящата играчка върху главата си. Порева малко. Трябва да намеря нови забавления. Тя има две мечета за дъвкане, сега една книжка вкарах в употреба, активната гимнастика ползва - кажете моля с какво се заиграват бебоците ви. При нас положението е неудържимо - трябва да има постоянно забавления, екшън някакъв - иначе мрънка. Като и доскучае се обръща по корем, писва и и това, и пак мрънка. Когато изчерпим всички варианти трябва да я държа седнала на крака ми - така е много доволна - посяга към компютъра, участва в живота на големите и тя Simple Smile Всичко иска да хване и естествено да го пъхне в устата.

Честито на всички нови зъбчовци   bouquet

# 244
  • София
  • Мнения: 388
Добро утро и от нас! Аз пак съм болна и изпадам в див ужас да не се разболее пак и бебка. Кашлям,гърлото ме дразни и ми е едно такова отпуснато... Вчера беше голям купон- малка разходка сутринта, към обяд се прибрахме, ядохме и като се почна - бебка реши, че или ще ме ползва за биберон или ще реве... Shocked и така до 15,30 - предадох се и пак я изведох навън - само с излизането и заспа!!! След час и половина обикаляне на квартала (като спра количката и се събужда) звъннах на каката да поеме шафетата, че ми беше наложително да се изкъпя  - и спахме цели три часа чак до 18,30. Направо не знам като стане студено какво ще правим newsm78.
T o n i дай този линк, че ми е интересно. Аз имам кърма засега, ама ми се струва , че е малко- почти винаги храня и от двете гърди, отдавна не прокапва вече  newsm78. И хич не ми се иска да ми спре, ама каквото сабя покаже.

# 245
  • Мнения: 21
Да, и на мен би ми било интересно да го видя този линк.

Офиолли, ние спим по корем от доста време насам. Скъсахме със спането по гръб още като стана на 3 месеца. А ти защо досега си хранила от двете гърди, щом ти стига кърмата? Правилно е да се редуват! Peace

Кори, според мен сте си направо в норма!И на ръст сте екстра!!!

Марвеле, и ние се чудим с какво да се забавляваме. Засега Чиковската гимнастика спасява положението и една играчка, дето като я дръпне по крачето и почва да вибрира. Май на Плейгро беше.

Цвета, пиеш ли витамини? Вземи си Цитросепт от аптеката - това е едно малко Чудо!!!Панацея за всичко и няма проблем, че кърмиш!Най-важното е да се укрепи имунната система, че от кърменето тя отслабва!

Честити ви зъбки!!!!  bouquet

# 246
  • Мнения: 21
Опаааа, исках да кажа точно обратното! Сега спим по гръб с разперени ръце, а преди спяхме по корем!
Ще ми изяде главата тази кърмаческа деменция!Много съм отнесена!Ужас!

# 247
Добро утро и от нас
daniela nikolova  Ивко е на Аптамил анти- рефлукс и определено още на второто хранене се осети разликата- сега още повръща но най- много 5 пъти на ден.
Честито на всички нови зъбчета  tooth и дано на всички да им излизат тихомълком като вашите  fingerscrossed  
Gali80 моите съболезнования за баба ти   Flowers Rose  Flowers Rose
Сега се замислих с какво ще го забавлявам цяла зима това дете вкъщи- за бънджито май няма да стане защото сме с аломиниеви врати и каси, а те май са само за дървени. Съмнявам се че само с шезлонг и люлка ще се справя, а нямам идея за други занимавки...  Thinking Дайте идеи
 Опитах да кача снимка ама нещо не става май е мн голяма а нямам време сега така че довечера, сега се опаковаме и излизаме  Mr. Green

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 11:18 от _ALISA_

# 248
  • Мнения: 8
Добро утро,

Gali 80, моите съболезнования.

......( винаги много съм се плашела как ще понеса този момент и аз, моята едната баба ми е адски любима, дано да не е скоро  Praynig ...

И аз така.

Dari 75, вчера сутринта видях бяло ръбче отдолу и с мъжа ми мн спорихме дали е зъбче  newsm78 много интересно какво друго бимогло да бъде? newsm78 hahaha  освен че боцка го пробвахме с метална лъжичка и ............чукна   Grinning

marvele,ние имаме доста играчки -за дъвчене но не с всички се заиграва, мисля че и е най-удобен Albert на Chicco, страхотен е и няма как да се удари с него, иначе ключове на NUK, морско конче, някакви други по-големи -fisher price и др.но не смея да и давам ,че повечето са пластмасови и само се дрнка по главата  Joy
Албърт го препоръчвам-само някой ако си го взема да внимава с изваряването , че аз първия го стопих Blush, сега сме с втори, като го изяде-пак ще вземем.

За бънджито и ние мислим да купим, някой ако знае нека сподели какви са вариантите за закачане и от каква възраст се препоръчва?

Приятен ден от нас със зъбчо!


# 249
  • Мнения: 657
Добро утро от мен и Йойо Wink

Най-напред да честитим на всички месечинки - Лора, Ина, Христиан и Драго! Живи, здрави, много послушни и усмихнати! Hug
После - честито на двете озъбили се принцеси! (Бюти, много точно определение Mr. Green)

Гале, съболезнования за баба ти.. Изпращаме ти много прегръдки!

Такаааа.. Може да се каже, че на Йойо й хванах цаката за нощното хранене - ами тя изобщо няма нужда от него! Crossing Arms От две нощи насам я чувам като се буди към 3, ставам и само я гледам в тъмното. Тя започва да си мачка ръцете, гука си нещо и мляска и полека лека се отпуска и пак заспива.  Heart Eyes Всичко трае не повече от 15 минути. А аз бързах да й дам цицата докато е кротка уж да не се разплаче, пък то какво се оказа.. Сама съм си правила мръсно. Mr. Green Сега ни е добре, спинкаме до сутринта и двете сме доволни. Flutter И най-хубавото е, че гърдите ми вече не се пълнят до болка, както преди. Като се събуди гладна тъкмо са набъбнали до поносимо. Mr. Green
За захранването твърдо съм решила да започна, ама сега като казахте че от каша се дебелее, се чудя дали да не започна с пюре някакво, че дебелеенето е последното нещо, което й липсва на мойта Йойо. Mr. Green Иначе вчера взех оризова каша на Нестле, днес може да купя няколко пюрета. В тази връзка, като се отвори едно бурканче в хладилник ли се съхранява? newsm78 Някои вече бяха споделили, че зеленчуковите ги затоплят, а как? Може ли в микровълновата или на водна баня? Thinking
Йойо вчера получи първата си кукла - парцалена. Mr. Green Голямо оглеждане падна, едни прегръдки, едни целувки, надъвка я, наплюнчи я, накрая заспа с нея. Heart Eyes Та, относно забавленията си мисля, че все пак през зимата ще бъдем по-големи, ще можем да сядаме и има доста играчки за тази възраст. Разни такива примерно с формички, които трябва да се сложат в точната дупка, или нещо с различни цветове и музика. Аз помня, че като търсих да й купувам нещо за ранните месеци имаше доста неща за над 6 месеца. Така, че се надявам все нещо да намерим. Wink А сега, освен всичко друго, трябва столче за хранене да търсим. newsm78

Хайде, и ние изчезваме на титя. Mr. Green

# 250
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет Simple Smile
Честити месечинки на бебоците   bouquet

Гали и от мен съболезнования за баба ти... Моята баба е болна и много ми е мъчно за нея, толкова много я обичам  Heart Eyes

"Albert на Chicco" това пък какво е?

Аз реших да давам АМ вечер, че направо ме побърква с това сукане нощем. Реших да взема Лактана Био, ама се чудя 1-ца или 2-ка(четох във форумите тук, че може 1-ца да се дава и след 4 месеца)  newsm78 Някой дава ли от този вид мляко?

# 251
  • Мнения: 616
Офиолли, ние спим по корем от доста време насам. Скъсахме със спането по гръб още като стана на 3 месеца. А ти защо досега си хранила от двете гърди, щом ти стига кърмата? Правилно е да се редуват! Peace
а, аз си ги редувам. но два дни храних само от дясната, за да намалее в лявата производството. май се получи.
а Митю спеше вече три месеца по корем, но вече не ще май Simple Smile и удължи паузата!  Peace

# 252
  • Мнения: 13
Ееее, мимченце браво на вас. честито ти спане Mr. Green
Гали и от мен съболезнования за баба ти.
 И честит юбилей на майка ти!

Честито и на първите зъбчета в нашето голямо семейство. И аз ви чувствам като такова  bouquet

Айде и ние ще излизаме че това слънце не е за изпускане

Варненски мамчета. Хиполенд нали беше под пикадили-практикер? Някой ходил ли е там? Има ли интересни работи?

# 253
  • София
  • Мнения: 388
kreia кърмя и от двете гърди, защото само от едната не и стига. Отделно не ми се препълват вече от доста време насам. Аз имам Цитросепт, но като го знам как горчи, досега не съм се престрашила да пробвам . Лошото е , че от един месец насам вече втори път се разболявам. И бебето с мен първия път -  сега стискам палци да не е така - ще видим. Сега сигурно пак ще ни отложат ваксината, а щеше да е първата, ако така я караме не знам дали изобщо ще стигнем до ваксиниране!!!

# 254
  • Мнения: 8
Kory, Albert е един "господин", който една приятелка ми подари ,  каза, че нейната дъщеря е израстнала с него-явно е много вкусен.


Ето го и него:


демонстрация:



Общи условия

Активация на акаунт