Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, питах в една общофорумска тема за въпросните такси дали се плаща за всяко дете пълна такса за извънредните занимания по танци, спорт и т.н. в детската градина, но тъй като там не ми отговориха питам тук. Естествено интересува ме близнашкия случай, тъй като догодина ще сме първа група. Моля ви да ме светнете как е във вашите градене, допускам че пак ще има разминавания, но тъй като нямам път скоро към нашата градина, няма кой друг да питам/днес опперираха Ники от трета сливица, та малко ще си поседят още вкъщи и двамата/. Praynig

В нашата градина например за театър плащам само за едното дете, а гледат и двете.

# 1
  • Мнения: 1 895
За театър плащам и за двамата. Но за допълнителните занимания в градината като английски, някакъв спорт или нещо друго от предлаганите, ако и двете деца посещават едно и също плащам половин такса за второто дете. Самите фирми като си пускат офертите включват в цените отстъпка за второ дете от едно и също семейство Peace

П.П. Бързо да се възстановява малкият мъж Hug

# 2
  • Мнения: 4 965
Зависи от фирмата, която е спечелила конкурса да провежда заниманията.
При нас по всеки предмет има различна фирма и таксите са различни.
Английският е по 16 лв. на дете, като за 2-ро дете правят някаква отстъпка, но не е половин такса /още не сме плащали за него и не знам коло е точно/.
Танците са 16 лв. за 1 дете, а за 2 от едно семейство - 24 лв.
Плуването е на дете - 3 лв. на час.
И за трите неща се плаща само при реално посещение - за предходния месец.
За театър също плащаме и за двете.
Аз изобщо не мога да приема подобни отстъпки - щом и двете ползват нещо, трябва да се плати и за двете. Но... въпрос на гледна точка...

# 3
  • Мнения: 3 336
Мерси за отговорите, момичета Hug

Азаф, аз ги приемам отстъпките, след като може да ми се плаща майчинството като за едно, значи и аз ще се възползвам от отстъпките в градината, след като само там се предоставят такива Mr. Green Не че бих се възпротивила ако няма в случая, даже се изненадах за театъра, просто искам да знам как стоят нещата по принцип.

Майтапа настрана, ако нямах финансова възможност бих приела с радост отстъпката за второто Peace

# 4
  • Мнения: 156
Да се включа и аз.В нашата градина правят отстъпки на заниманията на които съм ги записала.А по конкретно: на плуване: такса 25 лв. на дета за второто на половина, класически балет - такса 22лв. на дете за второто също има но не мога  да кажа точно каква защото не разбрах точно, май и там ще е наполовина.Всички занимания са два пъти седмично.Мисля че това им е достатъчно за сега, но това е друга тема.
Та по въпроса за отстъпките си питам защото наистина идва много на родителите, и си ползвам каквото ми предлагат.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         За театър плащаме и за двамата.
    За английския  е 86лв год такса за единия, а плуването е 76лв годишно. За втория и за двете извънкласни форми се внася съответно по 76лв.
   Бързо да се оправя Ники Hug

# 6
  • Мнения: 3 336
Мерси, Алесина Hug

Общи условия

Активация на акаунт