Ще ти взема всичко...Така каза той

  • 5 281
  • 31
  •   1
Отговори
Здравейте,не знам от къде да започна но ще се опитам да съм по-кратка и точна.
Със съпруга ми сме в процес на развод,при пускането на исковата молба,той написал някакви причини смисъл някакъв чл.99 и т.н,аз от моя страна се съгласих на всичко ,само и само нещата да минат по-по лек начин за мен,абе да си призная все си мислех че нещата ще се оправят и затова не исках да се разправям с нищо.
С времето разбрах че ме е използвал само заради  финансовите ми възможности .,защото му направих ремонт обзаведох му апартамента облякох го момчето и т.н.
Следващата дилема е такава-по време на брака ни той взе кредит на негово име.Кредита е със ипотека на неговото жилище,което му е придобито преди брака,когато се разведе ме банката не ме освобождава от предстоящи задължения,тоест ако той спре и след 10год.да си плаща заема аз оставам длъжник.
Въпросите към вас са ми
1 да се съглася ли на мирен и тих развод и всичко да мине така както той иска-защото надеждата умира последна,или да започна войната,която той иска
2 да прехвърля ли колата,която имам на друго име( тя също ми е преди брака)

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
наеми си читав адвокат.

# 2
Проблема е там-чувство се казва

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
при липсата на читав адвокат , след развода ще придобиеш още по-кофти чувство.

# 4
  • Мнения: 22 343
Хал хабер си нямам от бракоразводни дела, но както и Лабрадор е казал, наеми си добър адвокат. Чувствата ги остави за друг момент с друг човек.

# 5
  • Мнения: 46 430
Адвокат + консултация в банката, от която е теглен кредита.

По кредита - ти съкредитоискател ли си?

1. Да.
2. Защо да я прехвърляш?

# 6
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
По чл. 99 от СК ще имате само развод, но след това започвате дела за делба.  Тогава ще разпределяте имуществото, придобито ПО време на брака.
 Колата и всичко, което си придобила преди брака не е предмет на делбата, не се води семейно-имуществена общност.  За заемите не зная как стоят нещата  newsm78
Labrador те е посъветвал много точно. Всечи си адвокат и то по-скоро! Ще ти спести куп разправии,а и като имаш адвокат можеш да не се явяваш в съда, освен ако не си изрично призована от съда по чл.119 от ГПК! Peace

# 7
Вярвайте ми мили момичета,досега не исках да му оспорвам нищо,нямах никакви претенции към глупавата му молба,но сега не знам какво да правя,той ме предизвиква на дуел,а ако се изправя повярвайте ми ще го смачкам.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Вярвайте ми мили момичета,досега не исках да му оспорвам нищо,нямах никакви претенции към глупавата му молба,но сега не знам какво да правя,той ме предизвиква на дуел,а ако се изправя повярвайте ми ще го смачкам.

Ами какво чакаш? Каквото повикало, такова се и обадило. Не се оставяй на чувствата.

# 9
  • Мнения: 4 664
Наеми си добър адвокат и можеш да питаш м раздела на Родителите отглеждащи сами децата си-там има адвокатска тема, където момичета помагат със съвети.

 При моя развод...по време на брака ни бившия също тегли кредит, по настоящем аз изобщо не съм обременена с изплащането му. Иначе автомобила го оставих на името на двама ни, че не и се даваха допълнително пари да го прехвърлям. Сега вероятно ще го продам и се надявам да не ми прави въртели.

 Сложна ви е ситуацията. Придумай го заради по-ниските разходи да си наемете общ адвокат/по възможност го намери ти/ и си оплети кошницата в предварителен инивидуален разговор с него. Хубавото на адвокатите е, че когато са общи играят ролята на балансьор и до голяма степен умиротворяват двете страни в споровете.

 Успех ти желая!

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз само за заема да се вмъкна... не съм специалист, обаче..
доколкото схващам е ипотекиран НЕГОВ апартамент. Как така ще спре да плаща? Ми спира и му взимат жилището. Ти си в изгодна позиция. Банката дори и да си съкредитополучател няма как да те гонка. Просто накрая ще си вземе жилището дето е ипотекирано, а то не е твое. По-неприятно би било ако е общото ви жилище и ти останеш там. Тогава може да те манипулира ако не си уредите нещата пред банката Wink
Успех!

# 11
  • Мнения: 1 367
ако се изправя повярвайте ми ще го смачкам.
Ами смачкай го тогава.Щом не проявява здрав разум да се разделите като цивилизовани хора,победи го с неговите средства.Явно имаш финансови възможности,наеми си добър адвокат и действай!Успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 135
Цитат
1 да се съглася ли на мирен и тих развод и всичко да мине така както той иска-защото надеждата умира последна,или да започна войната,която той иска
Чуствата са си чуства, но имаш право на избор:
1. Да си наемеш адвокат
2. Да се оставиш да те мачка
Решението е твое  Peace

# 13
Остави ги чувствата. Едно е да обичаш, друго е да се оставиш да те мачкат.

# 14
  • Мнения: 4 664
Вижте сега, има и един друг момент. Мъжете /особено, когато развода не е по тяхна инициатива /, са толкова обидени и със смачкано достойнствоу, че освен да мачкат на думи, друго не им остава. И аз ги чувах същите приказки, но развода мина по възожно най-цивилизования начин.

Общи условия

Активация на акаунт