СЪСЕДИТЕ

  • 2 704
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Ядосана съм до не знам къде. Ако мислите не са ми подредени ме извинете.
Имам "прекрасни" съседи , които не желаят да си пращат асансьор и стълбищата на 3-ти етаж живеят, ние сме на 5-ти. Днес за пореден път асансьорът не работи и трябваше да катеря с детето на ръце, но за капак господата правят ремонт и на стълбищата сложили една талпа та и нея да прескачам newsm61 Вече побеснях и се скарах с г-жата, но тя ми отвърна че не съм аз тази която да я питам дали няма да си плати задълженията , които са в размер на 100лв. /почти година/. По какъв начин може да им се вземат задълженията?

# 1
Мисля, че със задълженията трябва да се оправи касиерката на входа...

# 2
  • Мнения: 126
Ключ за асансьора - имат го само тези които плащат. Друг съвет на мога да ти дам. Гадни и нагли съседи навсякъде. Аз живея в къща и пак има проблеми със съседите да не говорим пък в блок.

# 3
Вече има закон, който да задължава съкооператорите да си плащат задълженията - може да се подаде жалба или изпълнителен лист май се казва и ще си платят разходите заедно с разноските по делото. Така ми каза на мен един адвокат с който се съветвах по подобен въпрос.

# 4
  • Мнения: 2 336
Вече има закон, който да задължава съкооператорите да си плащат задълженията - може да се подаде жалба или изпълнителен лист май се казва и ще си платят разходите заедно с разноските по делото. Така ми каза на мен един адвокат с който се съветвах по подобен въпрос.
би ли ми казала кой е този закон, защото аз намерих само Закон за собствеността и има подточка ли да го нареча Съсобственост

# 5
  • София
  • Мнения: 4 005
Потърси   "Закон за етажната собственост"  в Гугъл и ще намериш каквото ти трябва. Peace

# 6
  • Мнения: 2 197
По принцип може да ги осъдите, но не вярвам да стане. Първо няма да имаш време, после не вярвам да ти се дават толкова пари за адвокат.
Но аз лично не виждам как асансьора не работи заради една неплатена сметка, ако ще за две години да е. Все пак във входа ви има поне 20 апартамента и ако проблема е само в един от тях не вярвам останалата събрана сума да не може да поеме поддръжката и тока . Или имате повече длъжници или касиера ви не си върши работата като хората.

# 7
  • Мнения: 589
Ние (тези,които си плащаме редовно,сме 2/3 от хората във входа) си направихме асансьора с чип.Никак не е скъпо.Онези,които нямат чип,се ослушват да минат метър покрай някого от нас,ама нъцки.Най ми е кеф да затварям вратата на асансьора под носа на съседката от осмия етаж с дакела.Ми преди историята с чиповете асансьорът беше вечно опишкан от ненавреме изведените им кучета,и никой не се сеща да измие...ДА бе,да,хем ще плащам,хем ще мия вместо тях-я чупка smile3513

# 8
  • Мнения: 540
Ние (тези,които си плащаме редовно,сме 2/3 от хората във входа) си направихме асансьора с чип.Никак не е скъпо.Онези,които нямат чип,се ослушват да минат метър покрай някого от нас,ама нъцки.Най ми е кеф да затварям вратата на асансьора под носа на съседката от осмия етаж с дакела.Ми преди историята с чиповете асансьорът беше вечно опишкан от ненавреме изведените им кучета,и никой не се сеща да измие...ДА бе,да,хем ще плащам,хем ще мия вместо тях-я чупка smile3513
браво
хареса ми това за съседката с дакела Joy Joy

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Как се слага чип на асансьора  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 916
Как се слага чип на асансьора  newsm78

Викаш фирма, тя слага устройство на всеки етаж и ти дава карти с чип. Касиерът разпределя карти между тези, които плащат за асансьор.

# 11
  • Мнения: 2 336
Как се слага чип на асансьора  newsm78

Викаш фирма, тя слага устройство на всеки етаж и ти дава карти с чип. Касиерът разпределя карти между тези, които плащат за асансьор.
каква е цената на това удоволствие? Много ме заинтригува  Peace

# 12
  • Мнения: 388
Записвам се за темата, че това с чиповете може да ми потрябва скоро  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 749
Е,добре,след като асансьора е с чип,значи може да се ползва само от тези,които имат карти...Тогава не виждам как ще спрат асансьора заради една неплатена сметка....
Според мен проблема не е в съседката,а в (домо)управителя.

# 14
  • Мнения: 2 336
КИТАНА , прочети добре как стоят нещата, писанията в твоят пост са от два различни случая Peace

Общи условия

Активация на акаунт