Въпрос за запушени тръби

  • 29 322
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте аз съм на 30 години мъчим се с моя мъж от половин година да си направим бебе но се указа че имам обърната матка и запушени тръби Sadходихме по разни изследвания в Плевен сега ходя при един гинеколог в В.Търново.Отпуши ми едната тръба с някакъв газ каза че имам слаба овулация цикъла ми не беше редовен но сега ми идва на 28-29 дена,доки ме прати на нагревки да ходя 1 месец и след това ще ми отпуши др тръба след тая процедура трудно ли се забраменнява?
Та въпроса ми има ли мамо който са били със запушени тръби и са ходили на нагревки и след това са нямали проблеми с забременняването.
чувала съм че при обърната матка имало значение позата товя вярно ли е Rolling Eyesще се радвам ако ми отговорите.

# 1
  • Мнения: 53
И аз съм така Sad
Дано се включат повече мами и помогнат.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Оф това отпушване с газ е отдавна отречено май, и май само за тоя спец в Търново съм чувала още да го прилага. Защо не се обърнеш към клиника по стерилитет, поне да имаш ясна диагноза? Слаба овулация какво значи? Според мен фоликулът или се пука или не.
Опитай с процедурите в Поморие, те се водят полезни за тръби.
Иначе за позата при обърната матка доколкото съм чела от други момичета трябва да лежиш по корем.

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Цветната снимка знам ,че също помага при запушени тръби.

# 4
  • Мнения: 862
Цветната снимка знам ,че също помага при запушени тръби.

 Naughty Naughty Naughty
При запушени тръби помага само лапароскопия и то много зависи от запушването на тръбите. Понякога нищо не помага  Peace

# 5
  • Мнения: 2 343
Не искам да те отчайвам, но при запушени тръби нещата хич не са прости и лесни. Дори да се отпушат до 3 месеца пак се запушват. Ако едната е добре, а другата леко пропусклива пък има голям риск от извънматочна. Според мен трябва да се обърнеш към специализирана клиника, защото този проблем не е по силите на кварталните генеколози. Трябва техника, опит, нови методи. Аз бих пробвала арт процедура, например инсеминация, докато още е отпушена тръбата.
Успех!

# 6
Да попитам и вас - правих цветна снимка и се останови че имам една запушена тръба другата е добре , но при стимулация с клостилбегит яйчника със запушената тръба реагира (т.е. ще отдели яйцеклетка) а другия не. А доктора ни каза да пробваме за бебече и чесно казано малко ме е страх защото не съм наясно каде отива яйцеклетката като са запушени тръбите и ако е леко проходима тук чета че има опасност от извънматочна оофф имам нужда от съвет и може би от друг лекър...

п.с. забравих да допълня че съм с 2 аборта във втория месец и причина така и никой не ми обясни newsm45

# 7
  • Мнения: 862
Да попитам и вас - правих цветна снимка и се останови че имам една запушена тръба другата е добре , но при стимулация с клостилбегит яйчника със запушената тръба реагира (т.е. ще отдели яйцеклетка) а другия не. А доктора ни каза да пробваме за бебече и чесно казано малко ме е страх защото не съм наясно каде отива яйцеклетката като са запушени тръбите и ако е леко проходима тук чета че има опасност от извънматочна оофф имам нужда от съвет и може би от друг лекър...

п.с. забравих да допълня че съм с 2 аборта във втория месец и причина така и никой не ми обясни newsm45

Ами аз ще те посъветвам да четеш повече в Интернет, след като на доктора ти толкова му е акъла  ooooh!
Със запушена тръба ще изписва клостилбегит  ooooh!
Информация в нета има бол, чети и се информирай  Peace

# 8
  • Мнения: 100
Здравейте момичета,как точно се установява дали има запушени тръби? на видеозон ли или с някакви други уреди и изследвания?Благодаря предварително

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Здравейте момичета,как точно се установява дали има запушени тръби? на видеозон ли или с някакви други уреди и изследвания?Благодаря предварително
На видеозон няма начин.
Цветна снимка!

# 10
  • Мнения: 100
Здравейте момичета,как точно се установява дали има запушени тръби? на видеозон ли или с някакви други уреди и изследвания?Благодаря предварително
На видеозон няма начин.
Цветна снимка!

Цветната снимка я прави гинеколог нали?Благодаря ти предварително за отговорите които ми даваш Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Разбира се, че гинеколог Simple Smile. Най-добре се обърни към специализирана клиника, в която има нужната апаратура и специалисти.

# 12
  • Мнения: 277
Здравейте момичета,как точно се установява дали има запушени тръби? на видеозон ли или с някакви други уреди и изследвания?Благодаря предварително
На видеозон няма начин.
Цветна снимка!

Цветната снимка я прави гинеколог нали?Благодаря ти предварително за отговорите които ми даваш Simple Smile
И аз съм със запушени тръби/установени от цветна снимка / и обърната матка.За запушените тръби ми казаха,че единствения метод на отпушване,който пак няма гаранция е лапароскопия.

# 13
  • Мнения: 313
Mира ти е отговорила много точно.  3 години правихме опити за бебе, като 2 от тях ходих по доктори. Чрез цветна снимка  установиха, че едната ми тръба е "леко слепнала в единия край". И на мен ми правиха това отпушване с газ (врели не кипели) последваха много стимулации с клостилбегит, инсеминации и т.н. В един момент се усетих, че лечението ми не е правилно, а бях при специалист по стерилитет. Смених си доктора, и с цветната снимка, която имах бегом при новия. Като я видя се хвана за главата, не едната,  а двете тръби  запушени, и не газ ами нищо не може да ги спаси след тия 2 години които бяха минали, докато ме размотава първата некадърница. Иначе, ако веднага сме дейставли е можело временно да ги отпушат и да правим опити следващите месеци.  Назначихме лапаро, с уговорка, ако може да се отпушат и да ми ги запазят. Но уви бяха много зле и ги махнахме, защото течността която имаше вътре е токсична за ембриона при бременност. Всичко стана много бързо. Ноември ми поставиха диагнозата, декември лапарото, февруари направихме ин витро и слава богу беше успешно. А между другото и на кални бани ме прати 1-та докторка. Абе що пари изринахме и то само ме залъгваха. Даже накрая като се разбра за тръбите, направо ми падна камък от сърцето, поне да знаем какво лекуваме и да дейставме в някаква насока. Много късмет и търси верния доктор.

# 14
  • Мнения: 100
А от какво се получават тези запушени тръби в крайна сметка,зависи ли от нещо или е неизбежно.Извинявам се и за въпроса  към toffiffee,от първото инвитро ли успяхте Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт