Дайте съвет как да го науча да пие от шише с накрайник или сламка

  • 3 337
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 707
Дайте съвет как  да го науча да пие от  шише с накрайник или сламка сокове и водичка.......
Давам какви ли не чаши с нарайник и сламка и не и не  Crossing Arms търси си шишето! Crossing Arms
Не е толкова малък да пие още от биберон! Confused

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 17:09 от Vivi

# 1
  • Мнения: 4 433
Съфорумка сподели и аз така научих Алекс:
купуваш сок в кутийка със сламка даваш му да лапне сламката и натискаш леко кутийката да излезе сок.
Така той ще разбере,че от това стърчащо нещо излиза нещо хубаво
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 126
Не е толкова малък да пие още от биберон! Confused


Не е и особено голям, че да му я взимаш след като още я търси. Той сам ще прояви един ден желание за сламки и накрайници. Не го лишавай от нещо което му харесва. Ако случайно желанието ти е продиктувано от разни коментари на други хора за "големи деца - пък с биберони", хич не им обръщай внимание. Води се по желанията на детето.

# 3
  • Мнения: 741
И моят син,на 1год и 3мес е също отказва всякакви накрайници и сламки.По-голям интерес  има да пие направо от чашата.Не мисля,че трябва да се питеснявам,рано или късно ще се научи

# 4
  • Мнения: 5 940
Ако не иска детето със сламка, давай направо от чаша. Децата бързо схващат природните закони, кога се разлива и защо. Просто трябва да не се плашиш от това, че ще се намокри.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 5 707
Oпитвах вчера с сок с сламка от кутия дръпна 1 път и се отказа и до вечерта колкото и опита да правех не се получаваше! Rolling Eyes
Притеснява ме това,че не е хубаво да пие толкова от биберон нали казват,че се изкривяват зъбките и това е най- голямата причина да искам да го отуча! Peace
Сутрин и вечер си пие АМ на вън с шише пак с биба Rolling Eyes
От чаша обикновенна пие с моя помощ,че много я надига! Crazy 

# 7
  • Мнения: 46 484
Изкривяването на зъбите е генетично предопределено.

Остави детето, то самО ще ти покаже кога е готово.
Освен това едното няма връзка с другото, дъщеря ми прояви интерес и към сламката, и към чашата преди почти 3 години, но когато иска да лежи и пие и до сега си взима бебешкото шише. Не страдам от предрасъдъци Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 744
И синът ми често си пие от шише с биберон - млякото и понякога вода. Може да пие от сламка или чаша, но в някои случаи предпочита така, а и по този начин ми е по-лесно на мен  Blush Ще се научи, не се притеснявай!  Peace

# 9
  • Мнения: 438
И моят дребосък още не се е научил да пие от чаша - отпива само 2-3 пъти(говоря зя сока) и губи интерес, и аз си продължавам с лъжичката.Със сламка съм пробвала няколко пъти, но и там интересът му е за кратко.Но преди това ме тревожеше повече, отколкото сега.
 Детето само ще си покаже кога е готово за този етап, ти само трябва да пробваш периодично и постепенно ще преминете от шише на чашка.А дали ще ползвате сламката като междинен етап пак зависи от детето. Wink

# 10
  • Мнения: 1 981
Почти цяло лято ми отне да го науча да пие от шише с накрайник, но вечер и нощем пак пие от шишето с биберон! Просто не му давах другото и тъй като е голяма жаба в един момент се предаваше и почваше да пие от новото шише. Сега от време на време пак го хвърля, но така или иначе друго не получава и се примирява.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери започна да пие от сламка на 1г и 6-7 месеца,а от накрайник въобще не пропи.Все още си пие млякото с биберон/само сутрин/ и не виждам проблем.

# 12
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря така и не се научи да пие от чаша с накраиник - направо награби чашата и започна да пие без да е учена или да й е обяснявано.Гледало детето как прави мама и решило да покаже че и то може.Естествено имало е и много уливания....

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми накрайника не иска и да го види. За сламките - не давам сокове от кутии. Пробвала съм го с фрешове понякога, но предпочита да пие директно от чашата, а сламката определено не я използва по предназначение. Не ме притеснява това, че все още пие млякото и водата от шише с биберон. Когато той реши ще се откаже, но аз не смятам да го уча да го направи по-рано.
Относно изкривяването на зъбките - има такава опасност, но в случаите, когато децата използват т.нар. биберони-залъгалки денонощно. Понякога и това не е гаранция.
Според мен нямаш повод за притеснения  Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Слави започна да пие от шише със сламка към 1,4г.-1,5г....преди това не. Давах с шише с твърд накрайник...с мек но резултата беше просто оливане /играеше си с това да е мокър Mr. Green/
И сега не иска да пие от чаша...продължаваме със шишето със сламката.
Това за зъбите го забрави. Дори и да има такъв момент нали се сещаш, че от едно пиене на сок или вода няма как да стане изкривяването Whistling
такова е нашето. МНогоооо яки шишета...от къде ли не е летяло.

Общи условия

Активация на акаунт