Хипрактивни хлапета! Как да успокоим духовете им?

  • 2 374
  • 35
  •   1
Отговори
Малкият ми син е хиперактивно хлапе, през цялото време се катери навсякъде, води битки с въображаеми противници, измисля всевъзможни лудории. Бабите му понякога отказват да останат насаме с него newsm78...Вижте една от виртуалните му схватки:

 http://www.globusnews.net/index.php?option=com_seyret&Itemid … ectlink&id=45

(една приятелка го качи в сайта си)

Имте ли подобни деца? Как успявате да ги усмирите или да пренасочите вниманието им към по-тихи занимания?

# 1
  • Мнения: 9 814
В тази тема е писано много по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295025.0

Просто си мисля, че детето ти е по-палаво.

# 2
  • Мнения: 87
еее, не, много е добър Laughing LaughingЗащо не го запишеш на бойни спортове  Wink? Може да стане добър в тази област newsm78

А вкъщи си имам такива енергични хлапета, но лек за този темперамент няма Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 187
Запис!

# 4
  • Мнения: 2 123
Да не те отчайвам, ама щерката вече стана на 10г. и само мисли за бой с баща си JoyКогато е на кеф мъжът ми де.До миналата година и с мен се опитваше да заформи битка, но няма начин.Вечно е в движение.Не се спира на едно място.Добре, че спортът не се отразява на ученето й Laughing

# 5
  • Мнения: 2 956
Ама той наистина е като нинджа  Laughing На теб сигурно не ти е много смешно, но аз много се забавлявах докато гледах клипчето:)

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ти имаш диагноза "хиперактивност" или неволно използва този медицински термин?
щото ако е наистина поставена диагноза от психиатър - тук не можеш да намериш отговори на въпроса си
ако ли пък не е болно детето, ще ти препоръчам да смениш името на темата защото е крайно некоректно....

а ако детето ти няма истинско заболяване хиперактивност явно е просто по възбудим
или му търсете занимания или го учете на дисциплина...или знам ли - нямам опит с подобен характер - дъщеря ми е също много активна но е дисциплинирана и нямам проблеми особено с гледане то други хора...тогава е кротка и послушна...до колкото може

# 7
  • Мнения: 7 723
Малкият ми син е хиперактивно хлапе, през цялото време се катери навсякъде, води битки с въображаеми противници, измисля всевъзможни лудории. Бабите му понякога отказват да останат насаме с него newsm78...Вижте една от виртуалните му схватки:

 http://www.globusnews.net/index.php?option=com_seyret&Itemid … ectlink&id=45

(една приятелка го качи в сайта си)

Имте ли подобни деца? Как успявате да ги усмирите или да пренасочите вниманието им към по-тихи занимания?
Виж, от клипа, който си пуснала единствения ме коментар е:
"Баси и страхотната нинджа, дето е детето ти!" ooooh!
Не може да му се отрече, че владее мечовете до съвършенство Peace ooooh! Crazy
Нищо хиперактивно не виждам.
Върти мечове и трепе пердета... Crazy Joy

Синът ти просто е буйно и енергично дете. Много е сладък Crazy

# 8
  • Мнения: 4 564
много е сладко клипчето Simple Smile
мойто  дете прави подобни изпълнения  нон- стоп, но и през ум не ми е минало да му лепвам диагнози

# 9
  • Мнения: 2 722
Единственото, което би ме притеснило са двата меча и вероятността да падне върху някой от тях и да се удари. /но аз съм си параноична майка орлица/
Всичко останало си е напълно нормално за преливащо от енергия дете на три години.
За протокола - два броя подобни фурии само дето не видят на полюлея у нас и то по простата причина, че няма полюлей Simple Smile
Детето ти прелива от енергия - просто му търси подходящи занимания за да я изразходва. Въпреки че от опит знам, че колкото повече изразходва, толкова повече се зарежда - като акумулатор  Laughing

# 10
Хиперактивитет се появява по различни причнини. В единия случай е нужда да изразходи енергията, но в другия може да е стимулиран от някукув стрес или висока емоция. Например нещо специално се е случило в училище. То може да е положително или отрицателно, но и в двата случая детето става активно. Тогава, когато има и агресия, агресия се загася с прегръдки.

# 11
  • Мнения: 3 506
Е чак пък диагнози - жената може въобще и да не знае за съществуването на медицинския термин Wink

Малкият явно е много енергичен (и много сладък  Simple Smile). Няколко бързи съвета, hohma, ако предцениш, че някой може да ти свърши работа:

- Спри му всякакви нинжди по телевизията, та да не го избива толкова на бойни изкуства. Не знам дали можеш да намериш подходящо за тази възраст място да го запишеш на бойно изкуство, щом го влече.
- Осигури му много възможности за тичане, разходки, активни занимания. Ако може да стои мирен половин час, погрижи се с изтичането на половината час да му осигуриш поле за действие, много е малък още да се въздържа и прочее.
- Ако му даваш някакви изкуствени витамини и добавки, виж дали не го енергезират допълнително.

И накрая, заповядай, наистина в темата за темпераментните деца  Hug

# 12
  • Мнения: 3 089
ако детето не е с диагноза хиперактивност, то наистина е редно да смениш темата, защото иде реч просто за по-енергично дете. ако е така, то запишете детето на спортове, които ще овладеят енергията му - карате, плуване и т.н. Или му купете батут, за да си скача самостоятелно у дома. гарантирам, че след 10-15 минути подскоци, ще се кюфне пред тв-то да гледа лека нощ деца. и да, влез в темата за темпераментните деца  Peace

ако детето е диагноза, то трябва да влезеш в медицинския форум - там си има отделна тема с подробности и методики за справяне с подобен род деца. дано да не е това, че е много коварна болест. по външни белези, обаче, считам, че самоволно си използвала термина 'хиперактивен' - очевидно детето трайно задържа внимание в някаква дейност, което не е типично за хиперактивните деца. а това го казвам от собствен опит - камен за кратко беше на ръба на диагнозата хиперактивен и, повярвай ми, държеше се по подобен начин, но силно хипербулизиран - сменяше подобни агресивни двигателни дейности за части от секундата и стотици пъти в часа. за около 4 месеца у дома беше ад - не сядаше на дупето си, хранехме го в движение, не стоеше в количка, не се заглеждаше дори за 30 секунди в каквото и да е, не задържаше внимание дори за момент, не спеше - абе имаше всички типични ранни признаци на хиперактивност. по онова време детето беше на около година и детските невролози тогава казаха, че е тръде рано да се постави подобна диагноза /това става след 3 г./, независимо, че изглежда, че иделано му пасва. препоръчаха наблюдения и в краен случай - успокоителни, които аз не давах. израстнахме тоя период всичките, слава богу. сега камбата е просто по-активен и енеричен от обичайното, но вече не е граничен с диагноза хиперактивност  Peace

и все пак по темата - организирах множество занимания, продължаващи не повече от 5 минути всяко, като редувах спокойни и активни такива - 5 минути гонене из къщата, 5 минути лежерно борене на спалнята, 5 минути подскоци и салта, 5 минути драскане по лист, 5 минути подхвърляне до тавана, 5 минути друсане на музика - сиреч, танци. и така. и много важно е, ако детето наистина е хиперкативно, да имате железен режим - хранене, сън, разходки, занимания - всичко трябва да става в една и съща повторяемост и по едно и също време.
и пак казвам - ако детето е с диагноза, то не си за тая тема, а за здравния форум - там жените доста са препатили и наистина могат да ти дадат адекватни съвети  Peace

# 13
  • Мнения: 798
Супер е! Много умело върти мечовете, вероятно го е гледал някъде. На мен ми се струва, че детето е много внимателно - със себе си и с нещата наоколо. Съвсем съсредоточено е в оръжията, но е напълно наясно какво върши.
Ако това са занимания, т.е. игри, които се редуват и с по-спокойни дейности (четене на книжки, строене на нещо, рисуване и т.н.), то не мисля, че имате проблем. Имате здраво, енергично дете.

# 14
  • Мнения: 7 263
Личното ми мнение, с което не ангажирам никой е, че диагнозата "Хиперактивност" стана много модна в последно време.
Всеки я лепи на почти всяко второ срещнато дете.
Погледни в  тази тема- чети и ще се увериш сама, че имаш едно нормално, здраво пъргаво 3 годишно момченце.
Личния ми съвет е да го занимаваш със спорт, да се грижиш да се храни правилно и просто да насочваш енергията му, както и да се опитваш да го ангажираш от време на време с рисуване, моделиране, апликиране или музика и танц.

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 13:18 от Lennyh

Общи условия

Активация на акаунт