Семеен терапевт..

  • 17 542
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Имате ли опит със семейна терапия? Какъв е бил ефекта?

А някой може ли да ми препоръча терапефт в Бургас?

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 17:18 от Patishonka

# 1
МНОГО СЕ ДРАЗНЯ ОТ ТЕМИ С ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ ОЩЕ В ЗАГЛАВИЕТО!!!

ТЕРАПЕВТ

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 265
Познавам две млади жени,които са завършили в НБУ фамилна терапия.Специфичното е,че се работи в екип,особено ако членовете на семейството са повече от двама.Метода работи,естествено ,когато има желание за промяна от страна на клиентите.
Аз имам специализация по фамилно консултиране,също работя със семейства.Бих казала,че в по-голямата си част идват много късно,когато нещата са пред разрив.И винаги съпругата е инициатор,а мъжа идва само заради нея,да спре да му досажда.

# 3
  • Мнения: 2 660
МНОГО СЕ ДРАЗНЯ ОТ ТЕМИ С ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ ОЩЕ В ЗАГЛАВИЕТО!!!

ТЕРАПЕВТ

Да, наистина, много глупава грешка. И аз се дразня.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
Моля преди да сте написали тук телефони, адреси и пр. координати на семейни терапевти да предупредя.. на лични такива неща  Wink

# 5
  • Мнения: 2 448
Казвай какъв ти е проблема, ДиС е най великия семеен терапевт.  Mr. Green

# 6
И мен интересува тази тема. Има ли някой с конкретен опит? Мисля, че при брачни проблеми не е лошо някой (специалист) да погледне от страни и да даде съвет, но до каква степен е възможно да му се довери човек - да не си хвърля парите на вятъра Thinking. Някой има ли опит с mgr. Диана Димитрова от "Училище за родители" във Варна? Благодаря!

# 7
  • Мнения: 145
Цитат
И мен интересува тази тема. Има ли някой с конкретен опит? Мисля, че при брачни проблеми не е лошо някой (специалист) да погледне от страни и да даде съвет, но до каква степен е възможно да му се довери човек - да не си хвърля парите на вятъра Thinking. Някой има ли опит с mgr. Диана Димитрова от "Училище за родители" във Варна? Благодаря!
Само не ходи при Ирина Милина и Красимир Георгиев - ще объркат мозъка на всички, пък и са доста меркантилни. Особенно на Ирина Милина - факта че самата тя направи изказване /ВИ Е НЕ СТЕ СЕМЕЙСТВО/ независимо че живеехме на семейни на чала, можеш да си направиш извода що за психолог е #Crazy #Crazy

# 8
  • Мнения: 209
Преди известно време по мои лични причини посещавах психотерапевт и понеже е специалист и ми помогна, а имаме проблеми в семейството нямате си идея колко време убеждавах мъжа ми да отидем двамата.Но,не. Той казва аз нямам проблеми и ако имам ще си ги реша аз не е нужно някой да ми се меси.Хубаво би било да посетим няколко пъти заедно психотерапевтката, но той е против и казва че там е за луди newsm78

# 9
  • Мнения: 145
Общо взето считам, че съзнанието на българина все още не достигнало това ниво на развитие за да приеме психолозите. Напротив повечето от нас смятат че когато отидеш при психолог, това значи че си /луд/.Психолог и психиатър са две корено различни понятия макар и науката между тях да е свързана.Мисля , че ако имаме проблеми житейски и се затрудняваме да ги разберем или приемем и посетим психолог, то това определено би ни помогнало да не достигнем до психиатър. Лично за мен психолога е много преди психиатъра. Тук не говоря за конкретни и драстични заполявания. А за житейски ситуации които биха могли да доведат до такива заболявания.

# 10
  • Мнения: 2 697
Общо взето считам, че съзнанието на българина все още не достигнало това ниво на развитие за да приеме психолозите. Напротив повечето от нас смятат че когато отидеш при психолог, това значи че си /луд/

Да, докато ние тук в Ориента още предпочитаме "психотерапия с помощта на съседите" и смятаме, че да потърсим психолог значи, че сме луди, практиката в другите страни е друга - психолог да се търси, когато по една или друга причина сме не сме в хармония със себе си и живота като цяло. Има накъде да се развиваме Wink

# 11
  • Мнения: 145
Общо взето считам, че съзнанието на българина все още не достигнало това ниво на развитие за да приеме психолозите. Напротив повечето от нас смятат че когато отидеш при психолог, това значи че си /луд/

Цитат
Да, докато ние тук в Ориента още предпочитаме "психотерапия с помощта на съседите" и смятаме, че да потърсим психолог значи, че сме луди, практиката в другите страни е друга - психолог да се търси, когато по една или друга причина сме не сме в хармония със себе си и живота като цяло. Има накъде да се развиваме Wink
Цитат
"психотерапия с помощта на съседите"-
- много правилно казано.Да човек винаги има в какво да се развива, независимо дали е в Ориента, Европа, Америка или някъде другаде.Възможностите на човешкото подсъзнание са не обятни, възможностите и переспектовите които човек може да разкрие пред себе си много, но в зависимост от това до колко ги е акомолирал в себе си. Ако наистина си психолог под ника който представяш, пиши ми на личния. Мисля, че ште намерим един език с теб в който можем да разговаряме свободно. П.С. Не съм психолог, но психологията и законодателството са мое 1-во хоби, и определено бих могла да кажа че между тях има много голяма връзка.

# 12
  • Мнения: 145
Общо взето считам, че съзнанието на българина все още не достигнало това ниво на развитие за да приеме психолозите. Напротив повечето от нас смятат че когато отидеш при психолог, това значи че си /луд/

Цитат
Да, докато ние тук в Ориента още предпочитаме "психотерапия с помощта на съседите" и смятаме, че да потърсим психолог значи, че сме луди, практиката в другите страни е друга - психолог да се търси, когато по една или друга причина сме не сме в хармония със себе си и живота като цяло. Има накъде да се развиваме Wink
Не ми дава да ти пиш на личния. Поштата ти е препълнене.Освободи малко

# 13
  • Мнения: 631
Златка Михова

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 265
Доколкото помня,момичето,което търси координати е от Бургас,едва ли ще тръгне за София за консултация.Иначе и аз съм чувала добри отзиви за Златка Михова.
Много сте прави,че българина е готов да си изплаче проблема на съседката,колежката,на сестра си и на майка си,но не и да потърси конкретна помощ от специалист.Не знам кога нещата ще се променят,но съм оптимист по темата.Щом млада жена се е сетила,че има друг начин за комуникация,това е добре.

Общи условия

Активация на акаунт