За антибиотиците

  • 1 431
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 929
 Здравейте!
 Дъщеря ми е на 3г. и от 18,08,2008г до сега не е спряла(може би и се събират 10 дена без прием на лекарства) да пие лекарства в това число и антибиотици. Вече се плаша, знам че за възрастен не е добре такава употреба на лекарства да не говорим за малко дете. Другият ми въпрос е свързан със запека -  вече осем месеца пие различни разхлабващи и регулиращи стомаха хапчета и сиропи(дуфалак, лакто..-не го помня цялото,биотикс,креон 10000,ленено семе,сладко от рози) но резултат няма. Ако пропусне хапчето се запушва за 4-5 дена дори да и дам след това дуфалак.
 Ще съм ви благодарна за отговор и съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 5 760
Не знам какъв съвет да Ви дам! newsm78 Не е добре да се премат непрекъснато лекарства, а още повече антибиотици. Повечено заболявания в детската възраст започват като вирусни и допълнително се усложняват(но не винаги ) с бактериални инфекции. Добре е да имате търпение през първите 48-72 часа въпреки температурата да не давате антибиотик, а само противотемпературни лекарства и вит.С, повече течности. Ако след 72 ч. температурата се задържа висока над 38 тогава след преглед от лекар може да се обсъжда даване на антибиотик. Трябва да знаете, че вирусната инфекция протича в две фази- 1-3 дни висока температура и след това около 2-3 дни по-ниска под 38. Общо трае 3, 5 максимум 7 дни.
Най-добре е Във вашия случай да започнете да стимулирате имунитете с Бронховаксон курс от 3 м. и не се прекъсва дори и при заболяване съчетано с витамини напр. Мултисаностол.
Що се отнася до запека: всички тези медикаменти допълнително ще затруднят изхожданията- създават се лениви черва. Добре е да се консултирате с детски гастроентеролог.
Променете режима на хранене- давайте повече тиква, круши, овесени каши, овесени трици, сливи и повече двигателен ражим съчтан с клякания по възможност и малки коремни преси под формана на игра. Целта е да се масажират коремните мускули и да претискат червата, като засилват перисталтиката.

# 2
  • Мнения: 929
Благодаря ви за отговора. Сега при нас се случва нещо интересно - миналата седмица малката си беше в къщи с кашлица и хрема(лекаря и каза нещо като фарингит и ринит, възпалени горни дихателни органи).Пи цяла седмица антибиотик 3 други сиропи, който и бяха изписали и изведнъж в неделя кашлицата се усили и вечерта вдигна температура, а това не ми се струва нормално вместо подобрение обратното.

# 3
  • Мнения: 5 760
Пърата фаза на заболяването е била вируст.на и антибиотика ся явява излишен. Добре е да се преслуша и да се прецени дали е необходимо продължаване на антибиотика.

# 4
  • Мнения: 929
Благодаря ви! За сега продължаваме с антибиотика.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 10:29 от Ilistavreva

# 5
  • Мнения: 929
Здравейте д-р Слънчева искам да ви попитам за третата сливица - откриха я на дъщеря ми преди около месец и се чудим какво да я правим - да я режем или не? Едни лекари казват че може, друг - чак след като стане на 4,5 - 5 години.

# 6
  • Мнения: 5 760
Изчакайте до 4-5 годинки. Тя би трябва да намалее до тази възраст.

# 7
  • Мнения: 929
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт