Въпроси към бременните кърмещи мами :)

  • 697
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте Simple Smile
Бременни кърмещи мами, случвали ви се да ви болят зърната докато кърмите? И как се справяте с дечицата си, при условие, че имате коремче, което трябва да пазите. Аз имам момченце на година и две седмици и все още се мием на чешмата, тоест аз го вдигам на ръце, а той тежи вече 10 килограма и нещо...

# 1
  • Мнения: 176
Хайде, мами, кажете как се справяте. Има ли такива, които, също като мен, се справят сами с децата? Simple Smile

# 2
  • Мнения: 386
Не съм компетентна много по въпроса за кърменето, но не е ли време вече да го отказваш бебенцето от кърмата? Мисля си че организмът ти ще се претовари и с ново човече и с кърмене. Нека ме поправи някой ако греша. А относно коремчето- пази се повечко, измисли си алтернативни методи да се справяш с детенцето ти, когато се налага да го вдигаш го прави от клекнало полужение- казват че натоварването така е по-малко.
Успех!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Относно кърменето може да попиташ в кърмаческия. Там със сигурност ще получиш компетентни отговори  Peace
За коремчето - пази си го. Не е добра идея да вдигаш все още сина си. Потърси друг вариант за миенето, при който да не ти се налага да го вдигаш.
Има тема за породените дечица, която мисля, че също ще ти е от полза. Там майките споделят как се справят  Peace

# 4
  • Мнения: 4 555
В кърмаческия има тема за бременни кърмачки, потърси я. Там всичко ще ти отговорят.

# 5
  • Мнения: 176
Благодаря ви много за отговорите Simple Smile   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 896
Аз кърмех баткото докато бях бременна с бебето. Нормално е да те наболяват зърната, стават по-чувствителни по време на бременността.
За коремчето - сигурно всяка бременна с едно дете понякога вдига тежко детенце, е, трябва да внимаваш как вдигаш и да не прекаляваш, но като цяло е неизбежно.
А за отбиването - детето ти може и само да се отбие, защото кърмата през бременността намалява - при мен към 4-5 месец вече нямаше почти нищо. Но не всички го правят и ако не искаш да отбиваш, бременността ти не е проблемна и на двамата с детето ви е приятно да се кърмите, няма причина да не кърмиш и да насилваш нещата към отбиване.
През моята бременност ходех при двама гинеколози и двамата знаеха, че кърмя баткото, и никой не ми е казал да има проблем с това или че трябва да отбивам.
Понякога кърменето улеснява грижите за 1-годишното дете, ти си тази, която ще прецени дали вашият случай е такъв. А ако все пак решиш че искаш да отбиеш, бременността е удобен момент, защото млякото е малко и детето лесно може да загуби интерес.
Леко бременеене и успех каквото и да решиш!

Общи условия

Активация на акаунт