видяла съм се в чудо

  • 12 785
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Здравейте.
Дъщеря ми има хрема,която се стича назад,и я дави като спи.
Този проблем е вече трета година.
Кошмарно е просто.Не е непрекъснато,но се получава често.
Ако не се оправим с хремата за два ,три  дни ,и се разболява.Тест за алергия правихме,даже два,с различни резултати.Единия показ прах,другия плесен.Пи 6 месеца антихистамини без резултат.Два пъти вадихме носна сливица.Изолирахме бактерия в носа ,миналата година,
лекувахме и нея.Физиотерапия правихме два пъти,имаше някакъв временен ефект.Снимка на максиларни синуси правихме,нямало проблем.Пръсках в нослето Фликсонази един месец,имаше си я хремата но не се давеше.От три дни пак е с хрема.Снощи цялата нощ се дави,като че река тече ,отзад и не смогва да преглътне .И започва да кашля.Моля ви,ако някой е имал подобен проблем,и се е справил с него,да ме посъветва ,какво още да направя.Отчаях се ,колко лекари обиколихме,никой не постави точна диагноза ,и не реши проблема.Иначе детето е здраво,и ако не е тази хрема Tired
Благодаря Ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 162
Здравейте!Все едно чета нашата история.Големия ми син е вече на почти осем години и все още не сме се справили с хремата и последващата кашлица.И ние в момента сме на фликсонази и антихистамин.Съчувствам ви ,во не мога да помогна.Ще следя темата ти.Дано някой се е справил с това и да сподели.

# 2
  • Мнения: 700
Моята дъщеря е на 12 години, последния път с такава хрема беше преди 2,5 години. Иначе почти всяка година се случваше, а преди дори и два пъти в годината. С течение на времето явно все по-рядко. Не сме правили алергични тестове, последния път беше много зле - кашлицата продължи към месец и половина. Иначе здрава, а се съсипваше от кашлица -  и през деня, но през нощта особено мъчително. Дори тогава един следобед, аз бях на работа, припаднала при майка ми от кашлица и напъване. Бърза помощ - антибиотик, естествено никаква полза. Не знам от какво го получаваше. Та последния път я водих на УНГ, уж на частен прием за по-голямо внимание, но въобще не съм доволна. Изписа й едни капки за нос, които се приготвят в аптека, един противоалергичен сироп - доста скъп, и едни хомеопатични капки, които се пият. Не мога да кажа, че имаше подобрение от тези лекарства. Кашлицата и мъките продължиха три седмици след това, като постепенно отслабваха. Някаква алергия, но каква - не знам. Мисля, че от тези хомеопатични капки имаше някаква макар и малка полза, но не съм убедена. Карах я също да правим инхалации и гаргара с лайка - сякаш малко по-добре се чувстваше непосредствено след вдишването и гаргарата. Но определено е голяма мъка за детето, както и за околните - да гледат как се мъчи, а никой да не може да му помогне. Все си мисля, че има някакви облекчаващи състоянието лекарства, но явно не попадаме на доктори, които знаят.

# 3
  • Мнения: 48
За мен щом капките, сиропите от алтернативната медецина не помагат то просто трябва да ги спрете и да пробвате с билкови продукти.Защо не започнете с подсилване на организма- аз лично съм много доволна от цитросепта,а той може да се разреди и капе в носа- тогава, когато детето има секрети. От антиалергичните съм доволна от сиропа на Хималая- Септилин, който допълнително действа като имуностимулант и от тоз род продукти. Незнам всяко дете си е индивидуално но аз лично след куп капки, сиропи, антибиотици........ наблегнах на билковите продукти и определено съм доволна, а дъщщеря ми от бебе е все с червено гърло от стичащите се назад сополки. Желая ви успех, а знам че много трудно се постига  bouquet

# 4
  • Мнения: 200
Ето рецептата на д-р Михайлов Атанас за хрема

Срещу хрема

Бадемово масло. Подходящо е при хрема на алергична основа. Слага се в носа 5- 6 пъти по З- 4 капки.

Лайка. Една супена лъжица лайка с 1 чаена лъжица мед и 100 г вода се варят, докато водата остане наполовина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух. От тази отвара в носа 5- 6 пъти на ден се капят по 3- 4 капки във всяка ноздра. Дава добър ефект при водниста хрема и запушен нос. Препоръчва се за бебета и малки деца.

Захаросан мед. По едно парченце, колкото грахово зърно, се слага в двете ноздри. Помага и при синузит.

Homeoplasmine на Boiron. Капките се слагат в носа 2 пъти дневно при водна хрема и при запушен нос.

Клеева тинктура. 5-10 капки в 10 мл вода се използват като капки за нос. 5- 6 пъти дневно по 3- 4 капки в лявата и дясната ноздра.
Срещу хрема

Бадемово масло. Подходящо е при хрема на алергична основа. Слага се в носа 5- 6 пъти по З- 4 капки.

Лайка. Една супена лъжица лайка с 1 чаена лъжица мед и 100 г вода се варят, докато водата остане наполовина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух. От тази отвара в носа 5- 6 пъти на ден се капят по 3- 4 капки във всяка ноздра. Дава добър ефект при водниста хрема и запушен нос. Препоръчва се за бебета и малки деца.

Захаросан мед. По едно парченце, колкото грахово зърно, се слага в двете ноздри. Помага и при синузит.

Homeoplasmine на Boiron. Капките се слагат в носа 2 пъти дневно при водна хрема и при запушен нос.

Клеева тинктура. 5-10 капки в 10 мл вода се използват като капки за нос. 5- 6 пъти дневно по 3- 4 капки в лявата и дясната ноздра.

Аз от малка имам проблеми с хремата, всяка зима бях със запушен нос, жълтозелени сополи и много на брой носни кърпи. Оправих се едва когато започнах да слагам в носа по няколко пъти на ден преварена свинска мас. Още от бебе на дъщеричката слагам по малко мас и двете ноздри зимата. Има хреми когато е болна, но те отшумяват бързо.
Дано се излекувате знам колко е неприятно. Успех

# 5
  • Мнения: 2 237
И моята дъщеря е така,вече от почти две години...Няма спасение,кашлицата е ужасна.Педиатърката си зане само едно "Заден ринит" Ама детето не се оправя.Сега пак кашля и нищо не помага.Така че и аз не мога да дам съвет,но ще следя темата и дано някой може да помогне  Confused

# 6
  • Мнения: 2 070
Бяхме на лекар днес.Хремата е сивкава,мътна.Не капе ,а направо тече в гърлото.
Изписа ни Африн,и Тетрисал Е.Гърлото и то е леко възпалено.Според педката,в момента хремата не е на ал.основа,по скоро вирусна.От понеделник тръгнахме на градина,и ето резултата
moyra,Благодаря  bouquetвечер ,един час преди лягане ,ще правим инхалации с лайка

# 7
  • Мнения: 1 545
Сори за офтопика, но това много ми хареса. 
Не се сдържах.
Бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт