Породено бебе

  • 1 712
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Имали и други, които планират втора бременност скоро след първата?

Да се съберем и да споделим за възстановяването след раждането, бебеправенето и други подобни неща...

 Grinning

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 12:26 от Patishonka

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мисля,че не ти е на много правилно място темата,Патишонка....

# 2
  • Мнения: 2 660
Защо, аманита, нали това е "искам бебе"?  Е, аз искам бебе, за това става дума... И особеното е, че е второ и е скоро след първата бременност.

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да, ама ние тука нямаме скоро родени бебета и няма как да ти "споделиме" радостта, щото още чакаме да се случи чудото...
Най-добре ще е да питаш при Майките

# 4
  • Мнения: 2 270
Да, ама ние тука нямаме скоро родени бебета и няма как да ти "споделиме" радостта, щото още чакаме да се случи чудото...
Най-добре ще е да питаш при Майките
Peace

# 5
  • Мнения: 2 660
Аманитка и Прити, знаете, че и аз съм била част от този форум, много съм обичала да си пиша и с вас и с другите редовни в седмичната тема. В седмичната тема има жени, които чакат първо и такива, които чакат второ дете.
За първото си дете и аз почаках. Сега се замислям за второ и имам нужда да споделя с някого специфичните въпроси, които ме вълнуват. Никой не искам да обиждам или наранявам, заглавието на темата си е ясно, за да не остане някой неприятно изненадан от темата. Все пак не съм се изтъпосала в седмичната нали?

Пожелавам ви успех в бебеправенето, пожелайте и на мен! Тук не се делим на дабременяващи с първо и второ дете, нали?

 Hug

# 6
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Успех ти желая, но не мога да ти дам съвет или обмен на опит  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 559
Здравей, Патишонка!  Hug  Честита бебка, да ви е жива и здрава и много да ви радва!   bouquet

За това, за което питаш, не е ли раничко? Вие си знаете, разбира се, но все си мисля, че ако забременееш сега (или след някой и друг месец), няма да можеш така пълноценно да се радваш на бременността, защото ще имаш много грижи по бебката..., а и няма да можеш пълноценно да се радваш на бебката, защото ще трябва да внимаваш за себе си... (да не вдигаш тежко, да не тичаш, такива неща)...

Целувки на бебка.  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 2 660
Здрасти, Peaches  Hug Да, сега е малко рано. Мисля, че трябва да изчакам поне още 6 месеца, ако не и 8... Не се чувствам все още възстановена от предишната бременност.
Бременността не беше хубав период за мен, но няма как иначе, ако искам бебче. Предпочитам да са с малка разлика, за да са си по-близки. Така съм отраснала аз, такива са и наблюденията ми от познати. От друга страна ми се иска да лапна голямата хапка наведнъж. Колкото повече време минава, толкова по-трудно ще ми бъде да се върна към дебелеенето, повдигането и бебешките безсънни нощи.

# 9
  • Мнения: 349
Здрасти, Peaches  Hug Да, сега е малко рано. Мисля, че трябва да изчакам поне още 6 месеца, ако не и 8... Не се чувствам все още възстановена от предишната бременност.
Бременността не беше хубав период за мен, но няма как иначе, ако искам бебче. Предпочитам да са с малка разлика, за да са си по-близки. Така съм отраснала аз, такива са и наблюденията ми от познати. От друга страна ми се иска да лапна голямата хапка наведнъж. Колкото повече време минава, толкова по-трудно ще ми бъде да се върна към дебелеенето, повдигането и бебешките безсънни нощи.
Права си за това, ако нещо ме спира за още едно детенце на този етап е точно дебелеенето. Така че ако усещаш че сега му е времето давай   bouquet

# 10
  • Мнения: 9 074
Патишонка, спомням си, че имаше семейни проблеми...сигурна ли си, че това не е начин за закрепване на отношенията?

Аз не съм била бременна, но от сегашната ми позиция мисля, че е по-важно да се чувствам готова за скорошна втора бременност, отколкото да целя близка възраст на децата...в смисъл, че те пак ще са близки, дори с 2-3 години разлика. Някои неща невинаги стават когато и както ги искаме,  затова, нека се молим децата ни да са живи и здрави, без значение кое кога е родено Simple Smile

# 11
  • Мнения: 453
Patishonka , много добре те разбирам! Когато моите бебета станат на 6 месеца почвам да мисля за следващо бебе. Инстинкт някакъв. Ей ме на! Какво търся в този форум?! Simple Smile
За първото чаках 3г. и половина, второто стана от раз - щом първото навърши годинка направихме съвсем съзнателно новото. Кърмя си ги по 1 година, отбивам правя следващо. Сега обаче ще дам почивка на поточната линия, че вече съм на 35 и леко поизтощена от серията бременности и кърмения. След 8-9 месеца - пак ще се прабвам да изживея чудото.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Пат, аз съм съгласна със Стеф Rolling Eyes Според мен, точно в този момент една бременност и още едно бебе по-скоро биха изострили още повече отношенията ви, отколкото да ги закрепят Thinking
Колкото до разликата - каквото е казал Господ; и аз години наред се терзаех, че няма да е хубаво децата ми да имат такава голяма разлика /защото ние със сестра ми имаме малка/, но сега откривам повече плюсове, отколкото минуси Peace

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 16:48 от Goldie

# 13
  • Мнения: 166
Успех в бебеправенето.

При малка разлика е по-трудно в началото, но по-лесно при вече порасналите деца.

Въпреки, че не е лошо и "подмладяването" при по-късните втори бебета.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 559
Ааааа...., нов момент - семейни особености... Не знам за какво става дума, но мога да ти кажа, че с един мъж, ако не вървят нещата.... и 10 деца да му родиш, проблемите не се смаляват от тоя факт...

В книгите по психология са описани точно такива случаи на огромно желание за бебе при току-що родили жени с проблеми със съпруга... Предполагам, че Стеф затова така се е изказала...

Патишонка, винаги си добре дошла и в седмичната включително, особено щом имаш нужда от съвет и от помощ.  Hug  А с бебеправенето изчакай..., особено щом случаят е такъв...

Общи условия

Активация на акаунт