За и против епидураната упойка

  • 1 777
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 488
не съм ползвала и не бих при следващо раждане.
влияе на родовия процес и на бебето. достатъчна причина въобще и да не помислям за нея, още повече, че всяка упойка крие и други рискове

# 31
  • Мнения: 42
Аз не ползвах,действително контракциите бяха болезнени #Crazy но не беше болка за умиране.Не я отричам,пък и ме е страх от правилното й поставяне!

# 32
  • Мнения: 1 103
Синът ми е на осем години и когато го раждах в МД -София ми поставиха упойка.Родих много лесно и след това не съм имала болки и други проблеми .А със второто работата стана толкоз бързо че не можаха да ми я сложат имах болки но всичко минава като си видиш рожбата.

# 33
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм ползвала никакво упойка и при двете ми раждания. Страх ме е и ако нямам голяма нужда не бих ползвала.

# 34
  • Мнения: 191
Твърдо ЗА.
Сложиха ми я 10 часа след началото на контракциите, при 4,5 см разкритие. Подейства ми мигновено. Бях през цялото време с катетър, за да не се налага да ми я инжектират повторно, така че бях обездвижена, но си струваше.
Не усетих никаква болка, но може би един от недостатъците й е, че дотолкова може да ти притъпи усещанията, че да не разбираш кога имаш контракции и трябва да напъваш.
Иначе не съм имала никакви оплаквания след това. Болките в кръста са си нормално нещо за жена изкарала бременност, а и грижите по малкото също си казват думата.
Бих повторила категорично.

Общи условия

Активация на акаунт