Какво искате да има в едно женско списание

  • 4 456
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не стана наистина много ясно последно в коя сфера работи авторката  Thinking

Женските списания в България са 90% по чужд лиценз, така че понятие българско женско списание няма освен "Вестник за жената" примерно  Mr. Green Готви се излизането на чисто българско женско списание, но да видим до къде ще я докарат.

Лицензните списания са правени по един калъп - козметични съвети според дела на реклама на съответната марка в списанието, няколко сърцераздирателни писма на читателки (къде истински, къде не), едно преводно интервю+корица взети направо от списанието-майка и още няколко материала за пълнеж.

Е как да ми хареса подобно нещо  Mr. Green Наистина е по-добре да се наблегне на мострите, различни от дамски превръзки и ароматизирани страници. Единственото, открояващо се от масовката издание е Амика, но не е за масовия вкус.

Предполагам, че и "библията на пазаруването"  - Harpar`s Bazaar, което ще излезе в края на месеца ще е подобна боза.

# 31
  • Мнения: 686
Работя в списание "Хай клуб" - това не е женско списание, а тийнейджърско.

Интересува ме какво мислите, защото все пак работя в областта на печатните медии и женските списания са обект на нашия интерес. Не мога да разбера защо толкова ви смущава този мой интерес.

Благодаря много за отговорите! Наистина ми дадохте ценна представа за настроението на част от читателите!

  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 388
Имаше такава тема в КМ, но момичето си правеше курсова работа по въпроса.

Искам да има красиви жени. Може и интервюта с интересни мъже.
Нещо, като Плейбой, но с други "гърли" и друг тип мъже. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 111
Нашите Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 565
Aз съм голям привърженик на женските списания, но не чета такива български, защото:

1. Преобладаваща им информация е преведена от "западните" или американските им събратя и идва с 3-4 месеца закъснение
2. Прекалено елементарни са напъните да се пише "хубаво" за рекламодателите- например в американското воуг, което е направо библия има стотици статии за готини кремове за лице и поне още толкова за гадни такива. Тук всички са хубави и то се пише само за тези, които присъстват като реклами в списанията, а не по принцип.
3. Не мога да разбера защо на кориците на списанията се слагат някакви западни звезди, а не се снимат български (тук има някои изключения)
4. Фотосесиите не са добри
5. Не инвестират средства за други неща- например традиция е списание "Воуг" да прави седмица на модата за американски дизайнери, защо списание "Ева" да не направи такова за български? Едва ли струва много пари или няма да се намерят спонсори на събитието, просто тъп бранд мениджмънт.
5. Самите списания нямат авторитет, а това е по изброените по-горе причини.

П.С. За тези съвети трябваше да ти взема някой друг лев, ама го правя с идеалната цел дано някога да имаме добро женско списание

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не познавате ли авторката, не я ли гледахте в "Сблъсък"?  Grinning

Мили, да има за четене, най-общо казано. И други са го написали, но нормалните статии са кът. Нека пак да са на женска тематика, обаче не за жената, която освен външния и вид, друго не я занимава. Нещо като дамска реплика на "Его", знам ли... Скоро имаше тема за пишещите жени в БГ списанията, погледни и там. Мен лично ми се четат неща като на Михаела Петрова, Калина Андролова, Ваня Щерева ( когато не е твърде комерс). Има ниша, но не знам ще се хване ли някой да я запълни, дано.

# 36
  • Мнения: 686
Благодаря още веднъж - както винаги вие сте приятелите с едни от най-ценните мнения.

Пак казвам, аз не работя в женско списание, но така или иначе с колеги се разговорихме за женските издания. Нашата гледна точка е малко отвътре, трудно може да бъде обективна 100 %, но виждам, че до голяма степен се припокрива с необременени по темата мнения.

Просто ми беше интересно.

И сега, като се убеждавам, че женските издания са толкова омръзнали на всички ни, трябва да кажа, че с радост работя за тийнейджърите, които все още толкова се палят - по постери, статии, дори малки снимчици  Simple Smile

# 37
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Голи мъже, които да не са гейове манекени, а истински лъхащи на секс мъжки екземпляри.  Mr. Green
    и аз така Mr. Green Mr. Green

# 38
  • Мнения: 12 662
Когато прочетох темата, веднага ми стана ясно, че ще има реплики - Ау, цедиш ни за инфо, за да печелиш. Да, но и ние ще спечелим, ако има списание, което отговаря на нуждите ни.
Какво не искам
- диети - сякаш винаги ми казват Дебела си.
- фолк-звезди, техните любими, техния живот.

Какво искам
- списание за 40-50 годишните. Защото съм там. Мода, гримове, прически. Засега има само за млади, слаби и красиви. И Трета възраст.
- списание за средната класа и малко под нея. Евтина козметика, евтини стоки, евтино списание.

# 39
  • Мнения: 2 229
Повече интервюта и статии, по-малко реклами (обикновено в 1 списание 100 страници, 50 от тях са реклами на парфюми, часовници и т.н. от 300 лв нагоре), по-малко статии тип "Космо" - "10, 15, 50 начина да..."
Препоръки за по-достъпна козметика, дрехи..

Общо взето вече не си купувам списания, защото от 100 страници има 10 текст и всичко останало са снимки и реклами. newsm78 Нямам против тематиката да е за звездите, но поне да прочетем нещо повече, а не половин страничка някоя клюка и после 10 снимки. Rolling Eyes

"Космополитън" е абсолютно всичко, което едно женско списание НЕ трябва да бъде, направо ми се повръща от него, може би пълната му противоположност ще е супер. newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако има неща, които аз искам, тогава списанието няма да е женско.

# 41
  • Мнения: 2 388
Ако има неща, които аз искам, тогава списанието няма да е женско.

Сподели. Има много жени, които не харесват типично женските списания и по тази причина не ги и купуват.

# 42
  • Мнения: 304
не купувам такива списания

# 43
  • Мнения: 2 013
Не стана наистина много ясно последно в коя сфера работи авторката  Thinking

Женските списания в България са 90% по чужд лиценз, така че понятие българско женско списание няма освен "Вестник за жената" примерно  Mr. Green Готви се излизането на чисто българско женско списание, но да видим до къде ще я докарат.

Е как да ми хареса подобно нещо  Mr. Green Наистина е по-добре да се наблегне на мострите, различни от дамски превръзки и ароматизирани страници. Единственото, открояващо се от масовката издание е Амика, но не е за масовия вкус.



Е, как да няма! Жената днес е на цели 63 години Joy

# 44
  • Belgium
  • Мнения: 7 731


Е, как да няма! Жената днес е на цели 63 години Joy

Именно - на това му викам тип "Вестник за жената"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт