Как правите компрес с мед на 7 месечно бебе

  • 14 172
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 673
На Дияна за 1ви път й правих такъв компрес пролетта. Значи е била на 7г.
Педито само рече "справили сте се даже и с тези ваши методи". Не го отрече, но не го и препоръча.
Мисля, че сърцето не трябва да е покрито и не се спи с компреса.

# 16
  • Мнения: 117
Както е казал Янечек  - Доколкото знам, този компрес се прилага при пневмонии и бронхити, казват, че бил много ефикасен. Освен това се прави на гърба, а не отпред.
На толкова малко дете е рисковано да се слага мед. Мен ме предупредиха изрично да внимавам, защото изгаря кожата, трябва да се свали след като изсъхне хартията и то за не повече от 30 мин., за деца над 2 год.
Моя син направи два бронхита и лекарите ми казаха, каквито и компреси и разтривки да правя те са само в горната част да се пази сърцето. На седем месечно бебе е около 5-6 см. от врата, добре е преди да правите каквито и да било манипулации да ви покажат докъде са дробовете.

Ако все пак сте решили опитайте с Пулмекс бебе - купува се от аптеката - това му е упътването -
http://www.framar.bg/product_review.php?id=16002358&from=0&a … 5%ED%F2+20+%E3%F0. Има и за деца над 3 год. възраст, така че внимавайте.

Съществува риск да направите алергична реакция и към меда и към крема.
Ако все пак му сложиш нещо, то да е в минимално количество, много е малко бебето. Проветрявай по често и ако можеш изолирай таткото, докато се закрепи.

# 17
  • Мнения: 2 521
Не съм правила такова нещо и не мисля че имате чак такава нужда от него NaughtyАз давам вит.С,къпя с по-топла вода и поразтривам с бебешко олио Peace

# 18
  • Мнения: 4 784
Не се считам за по - опитна в областта на компресите, но и не бих правила на бебе такъв компрес.

# 19
  • Мнения: 4 965
При подобен съвет от педиатър, директно бих си сменила педиатъра. Мед и бебе на 7 месеца не е най-безопасната комбинация...

# 20
  • Мнения: 698
Медът е силен алерген и този съвет е безобразие.

# 21
  • Мнения: 1 062
Консултирай се с друг лекар, никога не бих направила подобно нещо на бебето ми, особено ако няма проблем, а за да се предпази. Голяма глупост е за мен това, а както виждаш за всички, които са писали до тук. Замисли се и попитай още някой.

# 22
  • Мнения: 1 303
Моля по опитнште мами да ми кажат как го правят този компрес?

Не го правят изобщо!!!  Shocked Мед на бебе! Абсурд!

Общи условия

Активация на акаунт