Как правите компрес с мед на 7 месечно бебе

  • 14 175
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Моля по опитнште мами да ми кажат как го правят този компрес?Педито каза да правя ама аз не го попитах как.Казвалиса ми да пазя сърцето.И колко време да го държа?Благодаря предварително1

# 1
  • Мнения: 3 405
За какво се прави този компрес?

# 2
  • Мнения: 1 080
Ето какво намерих по темата:
Цитат
Компрес 1 - Памучен парцал,от стара памучна фланелка или кърпичка, се отрязва по формата на гърдите,без сърцето да се обхваща- този парцал се потапя в ракия и добре се изцежда; отгоре се маже с течен мед- истински, от пазара взет или от специализиран магазин ( добре е да кажете,че е за болно дете,за да не ви дадат някакъв боклук ); залепя се върху гърдичките на детето,отгоре вестник, а  отгоре върху всичко това  - вълнен  шал.Слага се при лягане и се маха чак сутринта, като стане детето. Ако се е изцапало бельото или пижамката,  много лесно пада медът- само  накиснете дрешките  и той се разтваря.
Компрес 2 - Aмбалажна хартия се надупчва все едно с вилица; навсякъде да има малки дупчици; пак орязана по формата на гърдичките, без да се обхваща сърцето. Намазва се с мед; лепи се  върху гърдите на детето;отгоре се  слагаш по-тесен потник – отново се слага преди лягане и се маха сутринта.

# 3
  • Мнения: 394
Аз не бих правила на толкова малко бебе, а ти най-добре се обади на лекаря си, или по-добре на друг педиатър да се консултираш дали въобще да го правиш. Иначе аз знам за втория начин, посочен в горния пост, но и че се прилага при по-големи деца.

# 4
  • Мнения: 3 405
При кашлица ли се прилага?

# 5
  • Мнения: 471
На нас педито ни го изписа при хрема.Каза че така няма да слезе надолу.Малката се зарази от баща си - и той почна с хрема а сега е с ужасна кашлица и на антибиотици.Мисля че ще й направя втория вариант.Благодаря много за подробното описание

# 6
  • Мнения: 14 654
Доколкото знам, този компрес се прилага при пневмонии и бронхити, казват, че бил много ефикасен. Освен това се прави на гърба, а не отпред. 2 парчета хартия се намачкват и намазват с мед, залепят се върху гърба, като гръбначният стълб остава непокрит. Така се спи една нощ май или докато не се отлепи сама хартията - не помня. Но защо ще го правиш на бебето, при положение, че няма възпалени дробове? Това не се прави за превенция, а след като вече има усложнения - на мъжа ти може да го направиш - хем да провериш дали действа. Честно казано, на такова дребосъче не бих се осмелила да пробвам компреси с мед.

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не съм правила.

# 8
  • Мнения: 625
Странно ми е,че точно педиатър е препоръчал този компрес за толова малко бебе.Аз не бих го приложила,намирам го за опасно.Моя позната направи същото нещо на детето си и то не беше на 7 месеца ,а на 2г. и половина и получи рани на мястото на компреса.

# 9
  • Мнения: 581
 Изобщо не бих направила такова нещо на толкова малко дете.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Не бих посмяла, честно казано.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм правила

# 12
  • Мнения: 5 790
Аз също не бих направила такъв компрес, дори и на по-голямо дете.

# 13
  • София
  • Мнения: 927
Не бих посмяла да правя такъв компес на толкова малко бебе.

# 14
  • Мнения: 10 975
Не бих посмяла да направя такъв компрес на дете, да не говорим пък за мъничко бебе.

Общи условия

Активация на акаунт