Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Maiki molia   Praynig vi kajete neshto efikastno za razstroistvo pri dete na 1g. i 9 meseca.Dosega sme pili smekta, hidrasekt i enterol, no bez mnogo goliam efekt vzimali sme i lechebni humani, no pak sashtoto.Edinstvenia napredak e che e namalil broia na hodeniata (1-2pati dnevno) , no inache izprajnenieto e  adski  mnogo vodnisto.Predvaritelno vi blagodaria za mneniata i otgovorite bouquet
Цитирай

Нещо което на нас ни е помогнало е една чаена лъжица нишесте размито с малко вода.Може да го добавиш към кашичка или просто така да го дадеш.И разбира се Диета
А за лекарствата не мога да ти похваля нещо което е супер ефикасно.Всичко  е индивидуално.

А лекаря какво ви казва?
Цитирай

Първо аз бих завела детето на микробиологично изследване, ако разстройството продължава повече от 2-3 дни.
Дренки или сокът им помагат, но не знам дали дали може на толкова малко дете.
И наистина - лекарят какво казва?
Цитирай

Чай от див джоджен вместо вода - приятен е за пиене и много помага. Сок от дренки, оризова вода. Задължително и диета, защото иначе се обезсмисля лечението - хляб, маслини, обезсолено сирене, сухари (но без подправки и мазнини),солети (оронвай солта), ябълка (най-добре е печена, защото така запича). Може да ти мрънка, но това е начинът.
Цитирай

Maiki molia   Praynig vi kajete neshto efikastno za razstroistvo pri dete na 1g. i 9 meseca.Dosega sme pili smekta, hidrasekt i enterol, no bez mnogo goliam efekt vzimali sme i lechebni humani, no pak sashtoto.Edinstvenia napredak e che e namalil broia na hodeniata (1-2pati dnevno) , no inache izprajnenieto e  adski  mnogo vodnisto.Predvaritelno vi blagodaria za mneniata i otgovorite bouquet
От колко дни е така детето? Звучи сякаш е било дълго време! Важно е да се намери причина, бактерия, някакви храни, вирус... горе е написано за изследването.Хубаво е да даваш и хидратин алфа. Той е за обезводняването. Да не обезводни. И ако използваните лекардтва са предписани от лекар и не помагат отивайте пак при нето. Ако пък не са пак отивайте, защото може дозата да не е правилна. Иначе такъв термин като ефикасно лекарство трудно може да се каже. Всичките помагат, но при различни случаи и правилни дози.

п.п. пиши на кирилица, повече хора ще прочетат темата ти!
Цитирай

Благодаря ви за саветите HugИскам да питам има ли значение какво нишесте трябва да дам?А иначе лекаря каза да изчакаме още малко и ако не му минава ще му изпише антибиотик.Утре мисля ако пак е така  да го заведа да го прегледат отново.
Цитирай

Какъв антибиотик,кви пет лева ooooh!
Първо изследвания,после такива крути мерки.
Калоян август изкара вирус с разтройство.Не бях виждала таково чудо-20-25 изхождания на ден.Бях се шашнала от всякъде.
Основно беше на солети,бисквити и сухари.Готвех картоми и моркови,оризова вода.
Сега има нар,дай на детето.Давах и лечебната хумана-имаше минимален ефект.
Също така хапваше варен грис,но с вода и вътре слагах ябълка и банан.Това закусваше и вечеряше.Дренки спокойно можеш да даваш-чай.Има пюрета от шипки.
Цитирай

При нас най-бързо действа оризовата вода много бързо стяга коремчето естествено заедно с диетата както са писали и момичетата.За нишестето мисля че няма значение какво е  то също помага макар че е малко гадно да се пие така.
Цитирай

Мойто е на 9м. и му давах сашета ,,Ентерол'' ,оризова вода също помага както и може да му се дадат няколко зрънца ориз ей така цели да глътне.
Цитирай

Ако оводняваш добре детето, не е проблем че се изхожда. Всичко, което е излишно трябва да се изхвърли навън. Организма е интоксикиран и по този начин се пречиства. Нормално е каквото приема, толкова и да изхвърли. Лошо е, ако изхожданията са повече от приема на течности и др. След всяко изхождане можеш да даваш хидрасек по половин пакетче или просто сутрин и вечер, Ако е обезводнен и хидратин алфа давай. Диета, течности, всичко друго са ти го казали. Има в момента такъв вирус, доста продължителен е. При нас трая около седмица. АБ в случая е излишен, освен ако не поддържате дълго Т.
Цитирай

Чай от кори на нар.
Цитирай

На нас ни помогна пюре от печени ябълки, варен ориз с моркови и сироп "Суметролим". Peace
Цитирай

Сиропа   Суметролим   може ли да се пие при разстроиство  newsm78 , защтото аз бях чувала от други майки във форума , а също и лекари, че не може да се пие при разстроиство.
Цитирай

Сиропа   Суметролим   може ли да се пие при разстроиство  newsm78 , защтото аз бях чувала от други майки във форума , а също и лекари, че не може да се пие при разстроиство.
  Лятото и ние прекарахме този вирус с разстройство и повръщане.Изписаха ни Суметролим но като прочетох листовката и видях че може да предизвика тежки диарии реших да не го давам естествено допитах се и до друг лекар Всичко премина за 2-3 дни без Суметролим
Цитирай

По принцип може, но не при всеки вид разстройство. Суметролима има антибактериален ефект,т.е. използва когато разстройството е причинено от бактерии. Ако е вирусно няма да има ефект.
Цитирай

1-14 от 18 отговора